tv3.lv

Kā nekļūdīties dārza tehnikas iegādē?

Pavasara tuvošanās liek sarosīties dārzkopjiem un nopietni izvērtēt mājās esošo dārza tehniku. Ja nepieciešams jauns palīgs dārza darbiem, jāsāk plānot budžets, lai iegādātos jaunu iekārtu. Speciālisti norāda, ka dārza tehnikas izvēle bieži notiek nepārdomāti, tādēļ reizēm klienti ir neapmierināti ar iegādātajām iekārtām. Kā izvēlēties dārza tehniku, lai nebūtu jānožēlo sava izvēle?

18. martā 7:45

Vispirms noskaidrosim dārza tehnikas veidus. Populārākie, protams, ir zāles pļāvēji, kuri nepieciešami ikviena dārza saimniekam. Tie ir arī trimmeri un krūmgrieži, dzīvžogu un dārzu šķēres un dārza traktori. Kad izvēlamies dārza tehniku, vispirms ir jānosaka tās iegādes mērķis. Ja tā ir dārza vei piemājas teritorijas kopšana, tad svarīgi izvērtēt kopjamā zāliena platību, šķēršļu joslas un savas fiziskās spējas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Zāles pļāvēja veids: benzīna, elektriskais, akumulatora vai robots zāles pļāvējs. Benzīna zāles pļāvējs darbojas skaļi un jārēķinās arī ar atgāzēm. Tas noteikti būs arī smagāks. Elektriskais zāles pļāvējs var būt neērts tādā ziņā, ka to nepieciešams pievienot elektriskajai strāvai un regulāri raudzīties, lai pļāvēja elektrības vads neatrastos pļaujamajā teritorijā. Akumulatora zāles pļāvējs darbojas klusi, tomēr jāizvērtē akumulatora darbības ilgums. Zāles pļāvējs – robots būs piemērots jau iekopta zāliena pļaušanai.

Funkciju izvērtēšana

  • Darbības princips: iespējams izvēlēties zāles pļāvēju pašgājēju vai, tautā tā saukto, stumjamo zāles pļāvēju. Šajā gadījumā ir jāizvērtē savas spējas, proti, vai spēsiet vairākas reizes vasaras sezonas laikā izstaigāt tam līdzi, lai nopļautu zāli! Pašgājējas ierīces priekšrocība – zāles pļāvēja riteņi griežas bez papildu palīdzības (nav jāstumj).
  • Iekārtas jauda noteiks darba veikšanas ātrumu un ērtību. Lielāka jauda nosaka vienmērīgāku zāles pļāvēja darbību un veiktspēju.
  • Pļaušanas platuma un augstuma izvēle ir jāveic atbilstoši zāliena tipam.
  • Darba režīms: tā ir zāles savākšanas, mulčēšanas vai sānu izmešanas funkcijas.
  • Riteņi. Zāles pļāvēji, kuru riteņi uzstādīti uz lodīšu gultņiem, ļaus vieglāk darboties un kalpos ilgāk, bet riteņi uz buksēm nodilst ātrāk un var būt grūti to stumt. Svarīgs ir arī riteņu lielums – jo lielāki riteņi, jo vieglāk pārvietoties pa nelīdzenu virsmu.
  • Papildu funkcijas, kā piemēram, ergonomiski rokturi vai zāles pļaušanas augstuma maiņa var ietekmēt arī iekārtas cenu, tādēļ nopietni jāizvērtē arī tās.

Pirms veicat iegādi, nopietni izvērtējiet, kāds zāles pļāvējs Jums būs vispiemērotākais!

Trimmeri un krūmgrieži

Lai arī zāles pļāvējs ir lielākais palīgs dārza sakopšanā, tā iespējas tomēr ir ierobežotas. Bieži vien tas ir tādēļ, ka dārzā ir dažādi šķēršļi, piemēram puķu dobes, žogi, koki un krūmi. Lai varētu sakopt pilnīgi visu dārza teritoriju, var būt nepieciešams arī zāles trimmeris vai trimmeris – krūmgriezis.

Zāles trimmeris, kā jau to norāda nosaukums, derēs zāles nopļaušanai grūtāk aizsniedzamās vietās. Izvērtējiet zāliena sastāvu un tikai tad izdariet trimmera jaudas un veida izvēli!

Arī trimmeri, tāpat kā zāles pļāvēji, var darboties ar benzīnu vai elektrību un akumulatoru. Vispirms jāatbild uz jautājumu: kurš visbiežāk darbosies ar šo iekārtu? Tas būs saimnieks vai saimniece? No šī faktora jāizvēlas gan darbības veids, gan arī tā svars.

Ja saimniece pati vēlas veikt dārza sakopšanas darbus, labāk izvēlēties kādu no vieglākajām iekārtām, piemēram, trimmeri ar akumulatoru. Tas ir viegls, darbojas vienkārši, atliek tikai uzlādēt akumulatoru un darbi var notikt.

Ja saimnieks ir gatavs regulāri veikt šos darbus, iekārtu izvēloties, jāņem vērā tā jauda, pļaušanas platums, aizsargs un ergonomika. Ergonomisks, viegli regulējams rokturis nodrošinās sabalansētu ierīces svaru, padarot to viegli turamu un ilgu laiku darbināmu bez liekas piepūles un noguruma.

Tomēr, pirms izvēlēties trimmeri, der padomāt arī par tā izmantošanas mērķi. Ja nepieciešams kopt arī jaunaudzes vai jāpļauj lielāks platības, tad labāk izvēlēties trimmeri – krūmgriezi. Krūmgriezis labāk derēs arī tad, ja nepieciešams nopļaut pāraugušu zāli.

Instrumenti koku un krūmu kopšanai

Dzīvžogu, košumkrūmu un augļu koku kopšanai arī nepieciešami piemēroti instrumenti. Tās ir dzīvžogu un dārza šķēres, kuru izvēle ir atkarīga no dzīvžoga augstuma un veida.

Vispirms jānoskaidro modeļa piedāvātais krūmu griešanas asmeņa platums un darbības garums, kā arī maksimālais griešanas diametrs – kāda resnuma zaru griešanai tās domātas. Šie parametri būs noteicošie, lai darbu paveiktu viegli un efektīvi. Augļu koku vainaga veidošanā liels palīgs ir akumulatora rokas zāģis, kurš ir viegls un neprasa lielu fizisko spēku.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ja domājat, ka esat atraduši piemērotu dārza tehnikas modeli, obligāti izpētiet modeļa tehnisko specifikāciju un izvērtējiet tā piemērotību. Neskaidrību gadījumā sazinieties ar veikala klientu apkalpošanas speciālistiem, lai precizētu neskaidros jautājumus!

Lai atvieglotu klientu ikdienu, meklējot nepieciešamās vairākos veikalos, dažāda dārza tehnika – zāles pļāvēji, krūmgrieži un trimmeri interneta veikalā 220.lv ir pieejami plašā klāstā. Tā ir iespēja mierīgi un pārdomāti izvēlēties nepieciešamākos palīgus dārza kopšanai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm