tv3.lv

Kā kliedēt garlaicību mājsēdes laikā?

Covid-19 daudzu dzīvēs ieviesis savas korekcijas un dažādus ierobežojumus. izklaides vietas ir aizvērtas, līdz ar to nav brīnums, ka brīžiem šķiet, ka aiz garlaicības nav kur likties. Īpaši tas var būt attiecināms uz cilvēkiem, kuri dzīvo vieni paši un nav iespējas klātienē satikt radus un draugus. Laikā, kad aptrūkstas izdoma un vairs nav iespējams atrast jaunas nodarbes garlaicības kliedēšanai, iedvesmai var noderēt pāris idejas, kas aprakstītas šajā rakstā.

2021. gada 14. janvārī 16:57

Grāmatu lasīšana

Nereti grāmatu lasīšanai neatliek laika tikai tāpēc, ka ikdienas steigā grūti atrast tam piemērotu brīdi. Tagad, kad lielākā daļa ikdienas tiek pavadīta mājās, attaisnojums par laika trūkumu vairs nav spēkā. Šis ir īstais brīdis, kad izbaudīt labu grāmatu, kas kādu laiciņu uz naktsgaldiņa krājusi putekļus. Kliedēs ne tikai garlacību, bet arī uz brīdi ļaus nonākt citā realitātē.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Turklāt varbūt šis ir pats piemērotākais brīdis, kad lasīt ne tikai daiļliteratūru, bet pievērsties grāmatām, kas palīdzētu iemācīties ko jaunu. Izzinošā literatūra vai arī biogrāfiskā literatūra var sniegt labu pievienoto vērtību, lai uzzinātu ko jaunu par sev interesējošām tēmām.

Filmas un seriāli

Līdzīgi kā grāmatu lasīšana, arī filmu un seriālu skatīšanās spēj ievest citā realitātē. Mūsdienās, kad pieejami daudzi un dažādi straumēšanas pakalpojumi, atliek vien izvēlēties īsto žanru un izbaudīt kino vakaru vai pat dienu. Lai sajustos kā kinoteātrī, var pagatavot popkornu vai dažādus gardus našķus, tā padarot filmas skatīšanos par patīkamu piedzīvojumu.

Video spēles

Kurš gan teicis, ka video spēles vai datorspēles domātas tikai bērniem vai pusaudžiem? Tieši tā – neviens! Ne par velti video spēļu un datorspēļu industrija Covid-19 laikā piedzīvojusi ievērojamu peļņas kāpumu. Pat pagājušā gada gaidītāka spēle Cyberpunk pārdošanā tika izlaista ātrāk nekā plānots, lai cilvēkiem, mājās sēžot, nebūtu garlaicīgi.

Tikpat labi var uzspēlēt vēlreiz kādu no iemīļotajām spēlēm, piemēram, GTA vai ”Bethesdas” Fallout sērijas spēles. Labu iespēju nokļūt citā realitātē sniedz arī jaunākās spēļu konsoles, piemēram, Play Station 5 vai Xbox Series X, kuras jebkuram geimerim ļaus izbaudīt spēlēšanas pieredzi vēl nebijušā grafikas un skaņas kvalitātē.

Krustvārdu mīklu risināšana

Lai mājsēdes laikā tiktu asināts arī prāts, lieliski palīdzēs krustvārdu mīklu risināšana. Krustvārdu mīklas tiek ieteiktas arī tiem cilvēkiem, kuri vēlas trenēt savu atmiņu. Turklāt arī no krustvārdu mīklām iespējams uzzināt ko jaunu vai vismaz noskaidrot, kura tad ir Amazones garākā pieteka vai kā sauca kādas slavenas grāmatas autoru.

Radošas aktivitātes

Brīnišķīgs laika kavēklis ir arī pievēršanās dažādām radošām aktivitātēm. Kas zina – varbūt mājsēdes laikā iespējams attīstīt sevī kādu jaunu talantu. Var nodarboties ar zīmēšanu, gleznošanu, var vienkārši izkrāsot pieaugušajiem domātās krāsojamās grāmatas. Varbūt sirdij tuvāki ir rokdarbi? Tad iespējams pievērsties tamborēšanai vai adīšanai, iespējams izšūt gleznas krustdūrienā. Ja mājās ir kāds mūzikas instruments, tad var pievērsties tā spēlēšanas prasmju uzlabošanai.

Patiesībā radošo prasmju un nodarbju ir ļoti daudz, atliek vien pievērsties tai, kas katram pašam vairāk iet pie sirds. Turklāt šis ir ne tikai veids, kā attīstīt sevī kādu apslēptu talantu, bet arī veids, kā atbrīvoties no stresa un nomierināt prātu. Turklāt garlaicība tiks aizmirsta.

Pavārmākslas prasmju uzlabošana

Palutināt savas garšas kārpiņas un izbaudīt restorāna pieredzi var arī mājās. Mājsēde ir brīnišķīgs laiks, lai lēni un bez stresa varētu uzlabot savu pavārmākslu. Varbūt kaut kur noglabāta kāda ēdiena recepte, kuru jau kādu laiku gribējies izmēģināt? Varbūt ir kāds konkrēts ēdiens, kuru ir vēlme iemācīties pagatavot mājas apstākļos? Atliek vien darboties! Laika trūkums tam šoreiz nebūs par šķērsli.

Lai ēdiena gatavošanu un baudīšanu padarītu par vēl neaizmirstamāku piedzīvojumu, var parūpēties arī par skaistu, restorāna cienīgu galda noformējumu.

Mājokļa atsvaidzināšana un sakārtošana

Visticamāk, ka mājokļa atsvaidzināšana, tīrīšana un sakārtošana lielākajai daļai saistās vairāk ar pienākumu nevis palīgu cīņā ar garlaicību. Tomēr brīžos, kad ir tik garlaicīgi, ka garlaicīgāk vairs nevar būt, rūpes par mājokli tomēr spēs izraut no šīs briesmīgās sajūtas ķetnām.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Garlaicība var būt laba motivācija, lai beidzot sakārtotu kādu skapja plauktu, kurā valda mūžīgais haoss. Tāpat var izrevidēt atvilktnes, kuras jau sen prasās pēc sakārtošanas.

Varbūt ir vēlme mājoklī pārkārtot mēbeles? Darot šos it kā vienkāršos, rutīnas darbus, garlaicība aizmirsīsies pati no sevis. Turklāt, kad darbs būs pabeigts, pārņems gandarījums par paveikto un sakārtoto vidi ap sevi.

Sakārtotā mājoklī arī domas būs harmoniskākas, un kas zina – varbūt radīsies vēl kāda spoža ideja, kā kliedēt garlaicību brīžos, kad tā atkal parādīsies.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm