tv3.lv

Kā izvēlēties labāko datoru savam mājas birojam?

Ikvienam, kurš strādā no mājām, nepieciešams dators – pat ja tas noderēs tikai saziņai vai informācijas atrašanai.

2021. gada 15. aprīlī 8:35

Tomēr izvēlēties piemērotāko datoru ne vienmēr ir vienkārši. Kā var zināt, kas Jums vajadzīgs? Sliktākais, ko varat darīt, ir ieiet veikalā, nezinot, kādu datoru meklējat. Tādā gadījumā pastāv risks iegādāties datoru, kas izrādīsies pilnīgi nepiemērots.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Turpinājumā daži padomi, kas palīdzēs izvēlēties piemērotāko datoru mājas ofisam.

Ko izvēlēties – portatīvo vai personālo datoru?

Lai gūtu atbildi uz šo jautājumu, vispirms izvērtējiet – vai plānojat strādāt no dažādām vietām vai tikai no mājas biroja? Ja plānojat strādāt arī ārpus mājas, portatīvais dators būs loģiska izvēle. Savukārt, ja strādāsiet tikai mājās, varat izvēlēties personālo datoru.

Lai izvēle būtu vēl vienkāršāka, lūk, daži fakti, ko ieteicams ņemt vērā:

  • Portatīvie datori ir kompakti un ērti pārnēsājami, tomēr gana jaudīgi, tādēļ tie piemēroti visiem, kas strādā attālināti, tomēr labprāt maina savu lokāciju;
  • Personālie datori ir lielāki, tiem jāparedz noteikta vieta, tomēr tie ir funkcionālāki un izceļas ar lielāku jaudu;
  • Portatīvais dators patērē mazāk enerģijas, taču dažkārt darbošanos ietekmē datora akumulatora darbības laiks;
  • Personālo datoru ir vienkāršāk salabot, turklāt tā komponentes ir lētākas, nekā portatīvajiem datoriem;
  • Portatīvajiem datoriem parasti ir īsāks paredzamais kalpošanas laiks;
  • Personālie datori aizņem daudz vairāk vietas;
  • Portatīvais dators ļauj strādāt no jebkuras vietas Jūsu mājās (un arī ārpus tās)

Kad izvērtētas savas vajadzības un saprasts, kāda tipa dators būs piemērotākais, laiks pievērsties citiem svarīgiem faktoriem.

Cik ātram jābūt datoram?

Daudzi datori ārēji izskatās vienādi. Būtiskākās atšķirības slēpjas iekšpusē. Viens no būtiskākajiem jautājumiem, kas rodas, ir “Cik ātram jābūt datora procesoram?”. Ir skaidrs, ka datora darbības ātrums lielā mērā atkarīgs no datorā esošā procesora tipa. Populārākie no tiem ir:

  • Intel Core i5 – spēj darbināt vairākas programmas vienlaikus. Komplektā ar pietiekamu RAM un labu grafikas karti var tikt galā arī ar visnotaļ sarežģītiem uzdevumiem;
  • Intel Core i7 – šāds procesors kopā ar lielu RAM apjomu piemērots video rediģēšanai, 3D dizaina veidošanai un citu sarežģītu programmu veiksmīgai izmantošanai

Tātad – procesora izvēle atkarīga no tā, kādam mērķim dators lielākoties tiks izmantots.

Cik ietilpīga operatīvā atmiņa nepieciešama?

Domājot par datora operatīvo atmiņu (RAM), pamatprincips ir tāds, ka vairāk vienmēr ir labāk, taču tas nenozīmē, ka obligāti jāiegādājas ietilpīgākā ierīce, kāda vien veikalā pieejama.

Ja izmantojat Windows 10 operētājsistēmu, Jums būs nepieciešama vismaz 8 GB RAM, bet ideālā gadījumā – 16 GB. Starp citu, RAM nopērkamas arī kā datoru komponentes. Turklāt operatīvā atmiņa ir salīdzinoši lēta – tad kādēļ neuzlabot sava datora sistēmas darbību?

Cik ietilpīgs cietais disks vajadzīgs?

Ietilpīgāks cietais disks vienmēr ir labāka izvēle kaut vai tādēļ, ka nelielu cieto disku Jūs varat piepildīt ātrāk, nekā spējat iedomāties.

Piemēram, portatīvais vai personālais dators ar 1 TB cieto disku ļaus saglabāt milzīgu skaitu dokumentu, fotoattēlu un audio failu, kā arī dažas spēles, ko uzspēlēt no darba brīvajā laikā.

Labā ziņa ir tāda, ka cietie diski kļūst arvien lētāki, tādēļ papildu krātuve var būt izdevīgs un ļoti noderīgs ieguldījums, ja rodas tāda vajadzība.

Kā izvēlēties ekrānu savam datoram?

Kas attiecas uz datora ekrānu, ir divi varianti: viens vai divi monitori. Tas attiecas gan uz stacionāro, gan portatīvo datoru, un katram no šiem variantiem ir savas priekšrocības un trūkumi.

Ar vienu ekrānu ir pilnīgi pietiekami ikdienas darbu veikšanai, kā arī filmu un citu video materiālu vērošanai. Tomēr ar vienu ekrānu ir grūtāk veikt vairākus darbus vienlaicīgi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Savukārt divi monitori aizņem diezgan daudz vietas, tādēļ, ja strādājat pie maza galda, Jums varētu būt problēmas ar visas tehnikas izvietošanu. Šo problēmu gan diezgan vienkārši var atrisināt ar monitoru statīviem.

Lai viss darbotos pareizi, personālajam datoram jābūt ar diviem grafiskās izejas portiem un atbilstošiem kabeļiem.

Otra ekrāna pieslēgšana portatīvajam datoram ir vienkārša. Ja sistēma būs pareizi konfigurēta, darbvirsma tiks koplietota starp abiem ekrāniem.

Liela daļa datoru lietotāju atsakās no domas par diviem monitoriem, jo tas šķiet dārgs prieks. Taču tā nebūt nav. Patiesībā labs monitors nopērkams salīdzinoši lēti, turklāt šai detaļai ne vienmēr jābūt jaunai – piedāvājumā arī daudzi atjaunoti monitoru modeļi, kas kalpos ilgi un labi, tikai izmaksās mazāk.

Dators ir vajadzīgs darba instruments teju ikvienam – arī strādājot no mājām.

Dažādi personālie un portatīvie datori pieejami interneta veikalā 220.lv. Tā ir iespēja norādīt aktuālos parametrus, salīdzināt vairākas iespējas, saņemt noderīgus padomus datortehnikas iegādē un izvēlēties sev ērtāko pasūtījuma saņemšanas veidu. Tas viss – jebkurā laikā, neizejot no mājām.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm