tv3.lv

Kā izvēlēties dārza mēbeles? Praktiski padomi, lai neapjuktu plašajā izvēlē

Vasarnīca nepieciešama ne tikai, lai tur strādātu, neatliecot muguru, bet arī atpūtai. Savukārt tam nepieciešamas ērtas dārza mēbeles. Izvēloties labākos risinājumus savam dārzam, jāņem vērā materiālās iespējas, jāapsver, kā Jūs mēbeles izmantosiet, jāliek lietā savs dizainera talants un jāparūpējas, lai pirkums iederas vasarnīcas kopējā stilā.

2021. gada 11. jūnijā 8:08

Dārza mēbeļu stili

Kā jau iepriekš minējām, mēbelēm jāiederas Jūsu dārza kopējā stilā. Attiecīgi arī dārza mēbeles var iedalīt 6 nosacītos stilos:

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

  • Jūras stils. Iederēsies pītās mēbeles un dekoratīvie spilveni gaišos toņos. Var uzstādīt lielu saulessargu;
  • Austrumu stils. Izsmalcinātas mēbeles un liels daudzums neparasta dizaina spilvenu, krāsains tekstils;
  • Franču stils. Izsmalcināti kalti galdiņi, ieteicams gaišos toņos;
  • Japāņu stils. Lakoniskas, pareizu formu mēbeles, neitrāla krāsu gamma, obligāti jābūt dažādiem dekoriem no akmeņiem;
  • Vasarnīcas stils. Plaša lapene ar lielu galdu, skaistiem dizaina elementiem no koka, puķes.

Materiāli

Dārza mēbeles izgatavo no plastmasas, koka, metāla, ir pītās mēbeles no dabiskiem vai mākslīgiem materiāliem.

Vispieprasītākās ir plastmasas mēbeles, jo tām ir pieejama cena, plašs sortiments un neierobežota krāsu gamma. Tās ir arī vienkārši kopjamas, vieglas, ērti transportējamas un uzglabājamas, praktiskas.

Metāla dārza mēbeles ir samērā dārgas, bet praktiskas. To pietiks ne tikai Jūsu mūžam, bet vēl mazbērni varēs uz tām atpūsties. Metāla mēbeles iederēsies jebkurā dizaina dārzā, tās ir izturīgas, nedeformējas. Izvēloties šādas mēbeles, jāņem vērā, ka nepieciešams stingrs pamats, uz kā tās novietot, citādi galda vai krēslu kājas grims augsnē. Jāatceras arī, ka saulē metāls stipri sakarst, bet vēsā laikā krēsls būs auksts, tādēļ šādas mēbeles labāk novietot lapenē vai zem nojumes.

Daudziem patīk koka mēbeles, bet tās nav no lētākajām. Koks ir ekoloģisks, patīkams materiāls. Pareizi kopjot, koka mēbeles kalpos ilgi.

Skaistas ir arī pītās mēbeles, taču tās ir grūti kopjamas un tiešu saules staru iedarbībā var deformēties.

Ņemot vērā, ka dārza mēbeles parasti tiek plānots kā ilgtermiņa ieguldījums, ir svarīgi pievērst uzmanību materiālam un tā kvalitātei. Ja pērkat mēbeles interneta veikalā, rūpīgi izlasiet preču aprakstus.

Kā nokrišņi un saule ietekmē dārza mēbeles?

Plastmasas mēbeles ilgi atrodoties saulē nedaudz maina krāsu. Toties koka mēbeles apstrādā ar speciālu laku un tās diezgan labi iztur saules staru iedarbību. Pēc 3-4 gadu lietošanas tās var atjaunot. Katra koksne dažādi reaģē uz sauli.

Vismazāk saules staru iedarbībai ir pakļauts metāls. Bet dabīgā materiāla pītās dārza mēbeles ar laiku tikai iegūst skaistu nokrāsu.

Praktiski visas dārza mēbeles ir pārklātas ar speciālām krāsām un lakām, kas samērā labi pasargā tās no saules un lietus iedarbības.

No plastmasas mēbelēm lietus nomazgā putekļus un tās atkal ir tīras. Ar koka mēbelēm ir nedaudz sarežģītāk. Nokrišņu ietekmē koksne sabriest, ar laiku tas var radīt sīkas plaisas vai mēbeles nedaudz deformēt. Taču šos defektus var labot, mēbeles nošpaktelējot un noklājot ar krāsu un laku.

Ražotāji apgalvo, ka pītajām dārza mēbelēm lietus nekaitē. Tomēr, drošs paliek drošs, lietus laikā tās labāk paslēpt zem jumta. Dārza mēbeles no metāla ar laiku nokrišņu ietekmē var sākt rūsēt. Kā tikai pamanāt rūsu, pārklājiet tās ar speciālu krāsu metālam un 5-6 gadus mēbeles atkal būs kā jaunas.

Kā mazgāt dārza mēbeles?

Plastmasas dārza mēbeles var mazgāt ar ziepjūdeni vai pievienot ūdenim jebkuru mazgāšanas līdzekli (bez sārma).

Koka mēbeles jāmazgā uzmanīgi – ar vāju ziepjūdeni vai speciālu koka izstrādājumiem paredzētu mazgāšanas līdzekli. Tās vajag mazgāt 2 reizes sezonā un pēc tam ieziest ar speciālu vasku. Savukārt metāla mēbeles nedrīkst mazgāt ar abrazīviem līdzekļiem, jo var rasties skrāpējumi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pīto mēbeļu mazgāšanai sagatavojiet šķīdumu no ūdens, citronskābes un 6% ūdeņraža pārskābes. Uz vienu litru ūdens nepieciešams 30 grami citronskābes un 50 grami ūdeņraža pārskābes.

Apgaismojums dārzā

Svarīgi parūpēties, lai lai ir labs apgaismojums mājoklim un arī dārzam. Tumsā dārzu skaisti izgaismos lukturi, kurus var izvietot celiņu malās vai starp augiem, dažādas virtenes, sienas lampas lapenēs.

Visu nepieciešamo dārzam piedāvā 220.lv – tirdzniecības centrs internetā. Plašajā piedāvājumā sev piemērotākos risinājumus atradīs

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm