Kā efektīvi un ērti iekārtot virtuvi?

Jaunas virtuves dizains nav iedomājams bez virtuves tehnikas izvēles. Katra lietotāja sapnis ir iegūt virtuvi, kur plānojuma ērtums un virtuves tehnikas efektivitāte ir vienlīdz spēcīgi. Apskatīsim galvenos apsvērumus, kas jāņem vērā, pirms veicat tehnikas pirkumu. Kā zināms, izcils virtuves dizains no viduvēja atšķiras detaļās, tai skaitā, izvēloties virtuves tehniku.

2021. gada 28. jūlijā 7:20

Virtuve ir katras mājas svarīgākā telpa, jo tajā tiek veiktas daudzas svarīgas darbības, kas saistītas ar ēdienu: mazgāšana, sadalīšana, gatavošana, pārstrāde, uzglabāšana. Visam jānotiek ātri un efektīgi, izmantojot piemērotāko virtuves tehniku un atvēlēto virtuves platību.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lai arī mazā virtuves tehnika ir lieliski palīgi dažādu funkciju veikšanai, visnozīmīgākā budžeta daļa tiek novirzīta lielās virtuves tehnikas iegādei. Kā jebkurš dārgs pirkums, tas ietekmēs jūsu apmierinātību ar izvēli ilgtermiņā. Tādēļ tik svarīgi izsvērt un nepārsteigties.

Lielā virtuves tehnika ir dažādas plītis, cepeškrāsnis, ledusskapji un saldētavas, trauku mazgājamās mašīnas un tvaika nosūcēji.

Plīts un cepeškrāsns

Katras virtuves karstā sirds ir plīts. Plašais piedāvājums sarežģa izvēli.

  • Gāzes plīts enerģijas izmantošanas lietderības koeficients ir zems, tikai 30 – 40%. Tas nozīmē, ka 60 – 70% enerģijas izkūp gaisā, radot siltuma zudumus. Vispār zināmu problēmu rada izdegušās gāzes kvēpi un nosēdumi. Virtuvē ar gāzes plīti būs nepieciešams jaudīgs tvaika nosūcējs un pastiprināta ventilācija.
  • Elektriskās plīts virsma ar metāla sildriņķiem. Plīts virsmai salīdzinoši zema energoefektivitāte un pieslēgumam var būt nepieciešamība palielināt atļauto slodzi.
  • Elektriskās plīts ar stikla keramikas virsmu. Augsts enerģijas izmantošanas lietderības koeficients, bet pieslēgumam tāpat var būt nepieciešamība palielināt atļauto slodzi.
  • Indukcijas plīts. Tās darbības pamatā ir elektromagnētiskā enerģija, kas magnētiskā lauka iedarbībā pārveidojas siltumenerģijā. Indukcijas plīts energoefektivitāte ir augsta, taču apstāklis, ka uz tās var lietot vienīgi indukcijas plītīm paredzētus traukus, samazina to izmantošanas pievilcību.
  • Cepeškrāsnis. Tradicionāli esam pieraduši to redzēt zem plīts ar kopēju vadības paneli. Populārākas kļūst iebūvējamās cepeškrāsnis, kuras iespējams integrēt virtuves dizainā neatkarīgi no plīts virsmas novietojuma. Šādu risinājumu izvēlas, ja ir vēlme cepeškrāsni novietot sev vēlamā augstumā vai būtisks ir cepeškrāsns lielāks izmērs.

Ledusskapis un saldētava

Ledusskapjiem ir četri tradicionālie modeļi, ar dažādām to variācijām. Ledusskapis ar saldētavu augšā, apakšā, divpusējie ledusskapji (side by side) un franču tipa ledusskapji. Pirmie divi ir visbiežāk pirktie modeļi, kurus atšķir saldētavas novietojums. Iegādājoties ledusskapi, precīzi jāzin visi plānotā novietojuma izmēri, lai ledusskapja gabarīti atbilstu virtuves dizainam.

Atsevišķas saldētavas noderēs ģimenēm, kas dod priekšroku pārtikas sasaldēšanai lielos apjomos  – dažādas ogas, dārzeņi, gaļa ilgstoši var glabāties atsevišķā saldētavā, neaizņemot vietu ledusskapī. Vertikālās saldētavas ar durvīm atgādina ledusskapjus, savukārt horizontālās saldētavas, līdzīgas lādēm, ir ar vāku augšpusē. Saldētavas veida izvēli noteiks jūsu ieradumi un iespējamais novietojums virtuvē. Plašu saldētavu izvēli piedāvā interneta veikals Xnet.lv.

Tvaika nosūcējs

Svarīga ikvienas pilnvērtīgi aprīkotas virtuves sastāvdaļa ir tvaika nosūcējs, kam bieži netiek pievērsta pietiekami liela uzmanība. Iebūvēts tvaika nosūcējs ir ieslēpts skapīšos, savukārt brīvi stāvošs kalpos arī kā spēcīgs akcents un dizaina elements. Būtiski, ka ne visās virtuvēs tvaika nosūcēju iespējams pievienot ventilācijas izvadam, tad derēs tvaika nosūcēji, kas gaisu recirkulē caur oglekļa filtriem.

Trauku mazgājamā mašīna

Būtiska mūsdienu virtuves sastāvdaļa ir trauku mazgājamā mašīna. Vislabāk izvēlēties iebūvējamo trauku mazgājamo mašīnu, kas pilnībā integrēsies virtuves iekārtas dizainā.

Xnet.lv saviem pircējiem piedāvā daudzveidīgu lielo virtuves tehniku – plašs piedāvājums dažādu ledusskapju, plīts virsmu, cepeškrāšņu, saldētavu, tvaika nosūcēju un trauku mazgājamo mašīnu modeļu. Atliks tikai izvēlēties piemērotāko!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm