Kā efektīvi izplānot istabas remontu?

2021. gada 27. septembrī 15:49

Istabas remonts nav no sarežģītākajiem, tomēr, lai tas noritētu raiti un nesagādātu nepatīkamus pārsteigumus, pirms tam remontu vajag rūpīgi izplānot. Par to, kā sagatavoties istabas (un arī citu telpu) remontam, lasi šajā rakstā!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Sastādi veicamo darbu sarakstu

Pats pirmais uzdevums – saprast, kādi uzlabojumi telpā ir nepieciešami. Remontdarbi var būt ļoti dažādi: sienu krāsošana vai tapešu nomaiņa, jaunas grīdas ieklāšana, radiatoru maiņa, starpsienu nojaukšana un jaunu sienu izbūve, elektroinstalācijas maiņa, logu un durvju maiņa, kā arī daudzi citi. Lai labāk orientētos veicamajos darbos un izveidotu konkrētu plānu, sāc ar visu veicamo darbu uzskaitīšanu.

Aprēķini izdevumus

Foto: Adobe Stock

Kad darbu saraksts gatavs, vari ķerties klāt nākamajam solim, proti, izdevumu aprēķināšanai. Tāmē iekļauj gan materiālu izmaksas, gan samaksu speciālistiem. Noskaidrot šīs cenas vari internetveikalos un preču salīdzināšanas vietnēs, kā arī sludinājumu portālos. Izdevumiem vienmēr pieskaiti vismaz 10% negaidītiem tēriņiem.

Izveido remontdarbu plānu

Istabas remonts uz priekšu virzīsies krietni operatīvāk, ja pirms tā uzsākšanas pa soļiem saliksi visus veicamos darbus un vismaz aptuvenus termiņus. Sākumā jāieplāno lielākie darbi, piemēram, sienu demontāža, radiatoru un elektrosistēmas maiņa. Pēc tam vari virzīties uz priekšu ar apdares darbiem, bet noslēgumā jāatstāj vienkāršākie kosmētiskie darbi.

Parūpējies par finansējumu

Foto: Adobe Stock

Istabas remonts nav iedomājams bez lielākiem vai mazākiem tēriņiem, un tieši tāpēc ieteicām izveidot izdevumu tāmi. Tas ir svarīgi, lai saprastu, vai Tavas ģimenes budžetā šobrīd ir pietiekoši daudz līdzekļu remonta veikšanai. Ja šādu līdzekļu nav, iespējas būtībā ir divas – vai nu naudu aizņemties, vai remontu īstenot vairākos etapos ar pauzēm.

Pirmajā variantā ilgtermiņā var nākties pārmaksāt, jo kredīts nāks komplektā ar procentu maksājumiem, bet remonts ar pauzēm arī nav labs risinājums. Mājoklis līdz ar to pārvērtīsies par mūžīgo būvlaukumu, un nereti šādos gadījumos remonts ievelkas pat vairāku gadu griezumā.

Līdz ar to prātīgākais risinājums būtu nepieciešamo naudas summu sakrāt. Savukārt, ja lem par labu kredītam, pirms tam rūpīgi izvērtē savu maksātspēju un salīdzini piedāvājumus, lai atrastu piemērotāko konkrētajai situācijai.

Padomā par mājokļa apdrošināšanas polisi

Foto: Adobe Stock

Nav noslēpums, ka remonta laikā var piemeklēt dažādas likstas, piemēram, plīst stāvvads, rezultātā appludinot kaimiņus un radot zaudējumus arī pašu dzīvoklī. Lai šādās situācijās pasargātu sevi no pamatīgiem izdevumiem, talkā var nākt apdrošināšanas polise. Taču, to izvēloties, ļoti rūpīgi iepazīsties ar visiem nosacījumiem, lai pārliecinātos, kādos gadījumos kompensācija tiek izmaksāta, bet kādos – ne.

Remonta plāna sastādīšana ir tikai viens no darbiem, kas jāpaveic pirms tā sākuma. Vairākus noderīgus padomus atradīsi SMScredit.lv bloga sadaļā esošajā rakstā Kas jāņem vērā, pirms tiek uzsākts dzīvokļa remonts? Ienāc un iegūsti daudz noderīgas informācijas!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm