tv3.lv

Jauda attīstībai – kredīts lauksaimniekiem

Lauksaimniecības nozare allaž ir izaicinājumu pilna. To būtiski ietekmē faktori, kurus iepriekš nekādi nav iespējams paredzēt, piemēram, laika apstākļi vai globālie notikumi. Lauksaimniekiem allaž jāprot pielāgoties dažādām situācijām, atrast arvien jaunus attīstības virzienus, ja nepieciešams, piesaistīt palīdzību no malas.

28. aprīlī 9:15

Papildu finansējums palīdz reaģēt ātrāk

Laikā, kad būtiski augušas elektrības, gāzes un naftas produktu izmaksas, ikviens seko līdzi pārmaiņām, lai izdevīgākās cenas brīdī iegādātos uzkrājumus. Tas viss būtiski ietekmē arī lauksaimnieku ikdienu, jo tajā bez visām minētajām komponentēm neiztikt. Īpaši būtiska ir dīzeļdegvielas cena.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Mārtiņš Geidels
Lande.lv pārstāvis

Daudzi zemnieki šobrīd nogaida, cerot, ka situācija uzlabosies, taču lauksaimniecības sezona ir sākusies, tāpēc šajā nozarē vairs nav laika nogaidīt un pie darba ir jāķeras šobrīd. Ja pašiem nav būtisku uzkrājumu, lai iegādātos sezonai nepieciešamo, jāraugās pēc finansējuma no malas.

Jāveido minerālmēslu rezerves

Saspringta šogad ir situācija ar minerālmēsliem. Ja pagājušās vasaras sākumā slāpekļa mēslojumu varēja iegādāties par aptuveni 200 eiro tonnā, tad šīs vasaras sākumā cena jau ir pat virs 1000 eiro. Tiesa, vēl lielāka problēma par cenu ir minerālmēslu pieejamība. Pavasara darbiem gan kooperatīvi, gan paši lauksaimnieki, iespējams, ir paspējuši sagatavot krājumus, taču rudens sējai risinājumi ir jāmeklē tagad.

Mārtiņš Geidels
Lande.lv pārstāvis

Lauksaimnieki ir teikuši, ka šobrīd vairs daļa tirgotāju nav gatavi piegādāt minerālmēslus uz pēcapmaksu, kas agrāk bija visai ierasta prakse. Šobrīd tirgotājiem nauda nepieciešama uzreiz. Mēs piedāvājam 1-2 dienu laikā izskatīt aizdevuma pieteikumu, lai zemnieks iespējami drīz varētu iegādāties minerālmēslus un ķerties pie darbiem. Atmaksāt aizdevumu būs iespējams pēc ražas novākšanas.

Viņš arī rosina tiem, kas vēl to nav izdarījuši, iegādāties minerālmēslu rezerves, jo pastāv iespēja, ka vēlāk būs vēl grūtāk atrast mēslojumu, bez tam tā cenas turpinās kāpt.

Ātrāka tehnikas iegāde

Lauksaimniecības tehnika pie daudziem tirgotājiem šobrīd ir, tā teikt, uz izķeršanu. Pie jaunas tehnikas tiek tas, kurš pirmais var par to samaksāt. Arī šādā situācijā, kad nepieciešams ātri izmantot situāciju, var palīdzēt Lande.lv finansējums.

Mārtiņš Geidels
Lande.lv pārstāvis

Ja nepieciešams ātrs kredīts lauksaimniekiem, mēs varam palīdzēt. Izskatām pieteikumu un piešķiram garantijas vēstuli, kā arī sazināmies ar tirgotājiem un lūdzam rezervēt zemnieka noskatīto tehniku. Tā ir kā papildu drošības garantija, ka noskatītais traktors vai jebkura cita tehnikas vienība tiešām nonāks pie jums. Mēs allaž augstu vērtējam jaunos zemniekus un esam gatavi ar viņiem sadarboties ilgtermiņā.

Attīstības plānošana

Foto: Freepik.com/jcomp

Mārtiņš Geidels
Lande.lv pārstāvis

Krīzes brīdis vienmēr ir izaicinājums, taču daudzi to mēdz izmantot arī kā iespēju laiku. Katrā krīzē ir lauksaimnieki un arī citu nozaru pārstāvji, kuri saskata jaunus attīstības virzienus un rezultātā sper būtiskus attīstības soļus. Protams, riski pastāv, bet, no otras puses, ir arī skaidrs, ka pēc lauksaimniecības produkcijas pieprasījums tikai palielināsies, tāpēc nav pamata šobrīd apturēt attīstību vai atteikties no kā būtiska.

Kamēr raizējamies par izmaksu pieaugumu izejvielām, vienlaikus arī skaidrs, ka graudu cenas būs augstas. Iegādājoties rezerves krājumus šodien, vēlāk būs iespējams ražu iegūt par zemāku pašizmaksu, taču graudus pārdot par konkrētā brīža tirgus cenu. Aizdevums lauksaimniekiem ir veids, kā šobrīd iepirkt rezerves ar to, kas jau pēc pāris mēnešiem maksās vairāk.

Mārtiņš Geidels
Lande.lv pārstāvis

Piedāvājam aizdevuma pieteikumu izskatīt 2 dienu laikā, taču maksājumu veikt pēc ražas nodošanas. Tāpat arī katru klientu iepazīstam individuāli un nepieciešamības gadījumā varam vienoties par termiņu pagarinājumu vai citiem abpusēji izdevīgiem nosacījumiem, galvenais ir abpusēja komunikācija un sadarbība.”

 Kredīts lauksaimniekiem saimniecību efektivitātei

Foto: Freepik.com/prostooleh

Viens no risinājumiem, kas arī šobrīd pieejams ikvienam lauksaimniekam, ir kredīts lauksaimniekiem. Arī šobrīd tas var būt noderīgs palīgs, kā saimniecības padarīt efektīvākas, samazinot ikdienas izdevumus, un uzturēt laukus, lai rudenī novāktu iespējami bagātīgu ražu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lande.lv pārstāvis atgādina, ka populārākie varianti, kāpēc lauksaimnieki nolemj ņemt aizdevumu lauksaimniekiem, ir zemes, meža, lopu iegāde, arī ēku būvniecība vai remonts, jaunas tehnikas iegāde utml. Daži uzskata, ka aizdevums zemniekiem ir labs variants, kā sagādāt visu nepieciešamo sezonas darbu veikšanai, citi to izmanto kā tramplīnu saimniecības attīstībai.

Palielinās attālināti slēgtu līgumu īpatsvars

Arvien vairāk Latvijas lauksaimnieku novērtē tieši Lande.lv sniegtās iespējas, jo šeit kredīts lauksaimniekiem pieejams, pat neizejot no saimniecības. Tā pieteikumi tiek iesniegti un izskatīti attālināti, pieteikumu izskatīšana ir bezmaksas un tā neuzliek nekādas juridiskas saistības.

Piedāvājums tiks nosūtīts e-pastā un tikai gadījumā, ja tas šķitīs atbilstošs, tiks sagatavoti dokumenti, kurus starp citu arī būs iespējams parakstīt elektroniski vai nosūtīt parakstītos dokumentus ar pasta starpniecību, ja gadījumā sezonas laikā nav brīva brīža, lai apmeklētu Lande.lv biroju.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm