tv3.lv

Izklaidējošās “Lego” spēles – kam un kādēļ tās izvēlēties?

Nav šaubu, ka “Lego” patiesi ir viena no populārākajām mūsdienu rotaļlietām – to atpazīst gan paši bērni, gan viņu vecāki, kā arī vecvecāki! “Lego” spēļu piedāvājums ir ārkārtīgi milzīgs, un vecākam, kas ne īpaši labi orientējas šajā “Lego” klucīšu paradīzē, var rasties grūtības ar piemērotākās “Lego” rotaļlietas izvēli.

2020. gada 16. oktobrī 17:08

Protams, bērna viedoklis un ieinteresētība konkrētajā produktā ir svarīga, taču jāpievērš uzmanība arī pašas spēles elementiem un to, kādu ieguldījumu tie dod Jūsu ķipara attīstībai. Šoreiz apskatīsim dažas no vispopulārākajām “Lego” spēlītēm un noskaidrosim, cik piemērotas tās ir Jūsu zinātkārajam ķiparam.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kādi faktori jāņem vērā, meklējot ideālo “Lego” komplektu?

Pirmkārt, jānoskaidro mazā ķipara intereses – kas liek Jūsu bērniņa sirsniņai iepukstēties nedaudz straujāk? Varbūt tā ir rotaļāšanās ar dzīvnieku pasaules elementiem? Varbūt Jūsu lolojums vairāk aizraujas ar ko daudz nopietnāku, piemēram, automobiļu vai rotaļu ēku būvēšanu? “Lego” piedāvājums ir teju vai nebeidzams – katrs bērniņš tajā atradīs ko īpaši piemērotu tieši savām radošuma izpausmēm.

Otrkārt, izvēloties bērna vecumam piemērotāko spēli, jāpievērš uzmanība arī uz “Lego” iepakojuma norādītajai vecuma kategorijai. Šis faktors jo īpaši attiecas tieši uz pašiem mazākajiem ķipariem, jo “Lego” klucīši, kas paredzēti pieaugušākiem bērniem, gluži vienkārši ir pārāk mazi un nedroši. Protams, arī sarežģītības līmenis šādām rotaļlietām būtiski atšķirsies, taču primārais faktors vienmēr ir bērniņa drošība.

Lego Duplo – 1/2 līdz 4 gadus veciem bērniem

Populārāko “Lego” spēļu apskatu sāksim ar vienu no “Lego” produktiem, kas ir īpaši piemērots tieši mazuļu darbīgajām rociņām. “Lego Duplo” ir klucīšu komplektu sērija, kas rosinās Jūsu mazuļa fantāziju, kā arī veicinās bērna izpratni un interesi par apkārtējo pasauli. Mazos būvniekus īpaši piesaistīs tieši konkrēto “Lego” klucīšu košās krāsas, kas atstās lielisku iespaidu ne tikai uz mazuļa ieinteresētību konkrētajā produktā, bet arī uz bērniņa kopējo garastāvokli un labsajūtu.

“Lego Duplo” sērijas veidotāji ir piedomājuši arī par īpaši attīstību veicinošiem labumiem. Košo “Duplo” klucīšu cilāšana un pārlikšana no vienas vietas uz otru, attīstīs bērna smalkās motorikas kustības, kas šajā vecumā ir viens no svarīgākajiem attīstības procesiem. Par šīs rotaļlietas iegādi patiesi nav vērts šaubīties – “Duplo” klucīši ir droši, attīstoši un viegli.

Lego City un Lego Disney – 5 līdz 7 gadus veciem ķipariem

Vecākiem ķipariem, kas nu jau iesoļojuši aptuveni 5 līdz 7 gadu vecuma posmā, atbilstošākie “Lego” komplekti nāks no “Lego City” vai “Lego Disney” klucīšu sērijām. Šīs rotaļlietas jau ir daudz advancētākas par iepriekš minēto “Lego Duplo” sēriju – ievērojami vairāk klucīšu, kā arī augstāka līmeņa sarežģītības pakāpe, kas veicinās gan bērna fantāziju, gan arī dažnedažādas problēmu risināšanas iemaņas.

“Lego City” visbiežāk piesaista tieši mazo kungu uzmanību, savukārt jaunās dāmas parasti izvēlas rotaļāties ar aizraujošajiem “Lego Disney” komplektiem. Šīs klucīšu sērijas palīdz bērniem iejusties dažādos tēlos, kas savukārt attīsta bērnos sava veida aktiermākslas talantu. “Lego” – tās ir attīstošās spēles bērniem, kas rosina zinātkāro būvnieku prasmi sadarboties ar vecākiem, vienaudžiem un pat vecvecākiem!

Lego Ninjago – bērniem no 9 gadu vecuma

Esam nonākuši līdz šā gada vispopulārākajai “Lego” rotaļlietai, proti, “Lego Ninjago”. Šie attīstošie komplekti visbiežāk ir paredzēti bērniem, kas sasnieguši 9 gadu vecumu. Kas šajos komplektos ir tik īpašs? “Lego Ninjago” aicina bērnus uz patiesi spraigu darbību, kuras norise nereti ieilgst pat vairākas stundas. Tas ir lielisks veids, kā atturēt bērnus no pārmērīgas lūkošanās televizora vai datora ekrānā.

Lai gan spēles tematika vedina domas uz cīņas elementu īstenošanu, tas nekādā ziņā neizraisa spēlētājos agresivitātes uzplaiksnījumus – drīzāk attīsta bērnu vēlmi būt aktīviem un pēc iespējas radošākiem. Šajā vecuma posmā bērnus īpaši piesaista tieši komandu spēles un rotaļas. “Lego Ninjago” komplekti ir perfekti radīti tieši šāda veida izklaidēm, jo satur vairākas varoņu figūriņas, kā arī neskaitāmus veidošanas blokus.

Ņemiet vērā, ka populārākās “Lego” spēles ir ērti iegādājamas interneta lielveikalā 220.lv. Šeit iespējams apskatīt ne tikai aizraujošo “Lego” pasauli, bet arī izpētīt galda spēles bērniem, lai atrastu savam ķiparam piemērotāko brīvā laika kavēkli.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm