Interesantas idejas aktīvā laika pavadīšanai ģimenes lokā

Trūkst ideju, kā nodarbināt sevi un pārējos ģimenes locekļus laikā, kad valstī ieviestie pulcēšanās ierobežojumi šķietami traucē dažādu iepriekš nospraustu atpūtas mērķu īstenošanai? Pavasaris nenoliedzami kalpo kā zaļā gaisma aktīvās atpūtas cienītājiem, tāpēc šoreiz esam apkopojuši vairākas interesantas brīvā laika pavadīšanas opcijas, kuras iespējams īstenot vienas mājsaimniecības ietvaros, apbruņojoties ar šķūnītī “ieziemotajiem” aktīvās atpūtas atribūtiem, proti, velosipēdiem, skrituļslidām un skrituļdēļiem.

2021. gada 16. aprīlī 8:20

Brīvdienas uz divriteņa – Atklājiet Latviju no jauna

Pirmie pavasara saules stari ir īstais laiks, lai pārbaudītu ziemas guļā ielikto divriteņu tehnisko stāvokli, kā arī veiktu nepieciešamos plānošanas darbus, lai pēcāk dotos piedzīvojumu bagātā izbraucienā pa pašmāju daiļākajām nomalēm. Tā kā izbrauciens paradzēts visai ģimenei, būtu vēlams aprobežoties ar tuvākās apkārtnes izpētīšanu, lai gala mērķis bez pārāk lielas piepūles būtu itin viegli sasniedzams arī gados jaunākajiem braukt gribētājiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tiesa, būtu grēks aizmirst arī par veselīgu našķu pilnu piknika groziņa iekļaušanu līdzi ņemamo lietu sarakstā – kas var būt labāks par ģimeniskas maltītes ieturēšanu svaigā gaisā?

  • Ieteikums – pirms došananās pašu izplānotajā Latvijas jaunatklāšanas maršrutā, atcerieties par ceļu satiksmes noteikumu pārrunāšanu ģimenes starpā, lai izvairītos no nelāgiem starpgadījumiem velo ceļojuma laikā.

Sarīkojiet jautru ģimenes velomaratona turnīru

Ģimenēm, kuras vēlas ko vairāk par laisku izbraucienu ar velosipēdiem, noteikti patiks ideja par sava personīgā ģimenes velomaratona turnīra izveidi. Šis pasākums būs lieliski piemērots kā lieliem, tā maziem velo entuziastiem, kas vairāk par visu vēlas savā starpā attīstīt veselīgu un dzīvesprieka pilnu sacensības garu.

Bērnu velosipēdi šīs aktivitātes vajadzībām var tikt aprīkoti ar košiem velo karodziņiem un taurītēm, taču pasākuma noslēgumā lieti noderēs pa kādam pašu veidotam atzinības rakstam vai goda medaļai.

  • Ieteikums – ja velomaratonā piedalās arī gados mazāki braucēji, vecākiem būtu vēlams plānoto maratona maršrutu izpētīt jau pirms brauciena, lai izslēgtu dažādus savainošanās riskus. Protams, mazākos braukt gribētājus nedrīkst atstāt vienus ne uz sekundi, tāpēc, ja ģimenes velomaratona pasākumā piedalās vairāki bērni, vislabāk būtu sadalīties komandās pa divi, tas ir, viens pieaugušais un viens bērns.

Izbrauciens pa pašgatavotu šķēršļu joslu

Kā būtu ar pašgatavotas skrituļotāju šķēršļu joslas izveidi? Šīs idejas īstenošanai derēs visdažādākie materiāli, ko visbiežāk var atrast vienas mājsaimniecības ietvaros.

Mazāka un lielāka izmēra konusi (šim nolūkam derēs jebkas, kas ļauj braucējam izkopt savas “zig-zag” braukšanas prasmes), nolietoti matrači, no kuriem iespējams izveidot šķērsli – tuneli, kā arī  vingrošanas riņķi (derēs arī palielāka izmēra spainis), kura uzdevums būs, piemēram, signalizēt braucējam par virziena maiņu.

Lieciet lietā iztēli, nodrošinieties ar spraigas mūzikas pavadību un nododieties jautrības pārpilnai izklaidei visas ģimenes lokā!

  • Ieteikums – pirms šķēršļu joslas uzsākšanas, pārliecinieties, ka skrituļslidas ir labā tehniskā stāvoklī un pietiekami labi veic savu bremzēšanas funkciju. Gadījumā, ja izvēlētais pārvietošanās līdzeklis tomēr liek manīt par jūtamām nolietojuma pazīmēm, ņemiet vērā, ka dažāda stila un izmēra skrituļslidas var iegādāties šeit.

Ne tik tradicionālas “ķerenes” uz skrituļslidām

Skrituļslidu īpašniekiem pavisam noteikti jāizmēģina savus spēkus arī ne tik tradicionālo “ķereņu” spēlēšanā. “Ķerenes” uz skrituļslidām var izvērsties par smieklu vētru pilnu pasākumu kā mazajiem, tā pieaugušajiem ģimenes locekļiem. Šīs aktivitātes izpildei pietiks vien apbruņoties ar darba kārtībā esošām skrituļslidām un pietiekoši līdzenu asfalta, vai cita ceļa seguma placi piemājas apkārtnē, un jautrība var sākties!

  • Ieteikums – ja spēlē piedalās vairāk par sešiem spēlētājiem, iespējams sadalīties komandās pa divi, kas šo aktivitāti padarīs vēl aizraujošāku. Centieties noķert savus pretiniekus pēcāk pievienojot panākto komandu savai pārinieku ķēdītei, draudzīgi sadodoties rokās.

Skeitošanas un orientēšanās sporta apvienojums

Taču, ko pavasarīgajās brīvdienās iesākt atraktīvajiem skeitotājiem? Skrituļdēļi pēdējo gadu laikā ir ieguvuši vērā ņemamu popularitāti ne tikai jauniešu, bet arī bērnu un pieaugušo braucēju starpā, pateicoties to daudzveidīgajam pielietojumam.

Kā apvienot skeitošanu ar lietderīgu laika pavadīšanu tuvākās ģimenes pulciņā? Ņemiet grožus savās rokās un uzrīkojiet skituļošanas – orientēšanās sacensības. Šis pasākums kalpos kā lielisks apvienojums starp lieliskas fiziskās formas uzturēšanu un izzinošu vietējās apkārtnes izpēti. Protams, neiztikt arī bez pašu gatavotas kartes, turklāt tā lieti noderēs arī noslēdzot sacensības ar vietējo dārgumu “medībām”.

  • Ieteikums – ja vecais skrituļdēlis savu laiku jau godam nokalpojis, atcerieties, ka interneta veikals 220.lv piedāvā skrituļdēļus par labām cenām. Longbordi, penibordi, tradicionālie skrituļdēļi, kā arī dēļi, kas speciāli paredzēti tieši dažādu triku veikšanai – ienāciet un atklājiet īstu skeitošanas paradīzi!

Viss nepieciešamais aktīvai atpūtai brīvā dabā

Laiska vizināšanās uz velosipēda, bezgala jautrs izbrauciens ar skrituļslidām vai adrenalīna piepildīts ceļojums ar skrituļdēli? Lai arī kurai aktīvā laika pavadīšanas nodarbei par labu nosveras Jūsu svaru kausiņš, neaizmirstiet, ka visu nepieciešamo inventāru šo mērķu īstenošanai, Jūs atradīsiet interneta veikala 220.lv plašajā preču sortimentā.

Lai jautrība sit augstu vilni!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm