tv3.lv

Ieteikumi, kādus ziedus dāvināt atkarībā no gadalaika

Neatkarīgi no tā, vai aiz loga spīd saule un čivina putni, vai arī no gaisa krīt lielas sniegpārslas, saņemt ziedus ir patīkami vienmēr. Ziedu dāvināšana nu jau ir kļuvusi par gandrīz vai neatņemamu sastāvdaļu dzimšanas dienu svinībās, izlaidumos vai, piemēram, Valentīndienā.

2021. gada 29. jūlijā 16:32

Pavasaros un vasarās mums ir iespēja izvēlēties no plaša puķu sugu klāsta, ar ko iepriecināt savas mammas, sievas, draugus un kolēģus, taču rudens un ziemas mēnešos situācija ir mazliet citādāka. Tā kā mūsu platuma grādos zem sniega segas ziedus neredzēt, talkā nāk ziedu audzētāji no siltajām zemēm, kur krāšņas puķes plaukst cauru gadu. Šie ziedi tālāk tiek importēti uz Latviju, kur pieredzējuši floristi no tiem izveido glītus ziedu pušķus, savukārt zinoši kurjeri tos nogādā paredzētajiem adresātiem. Tālāk rakstā īsumā apskatīsim, kādas puķes tad īsti ir aktuālas katrā sezonā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pavasaris

Kā varētu gaidīt, pavasaris ir gadalaiks, kad daba mostas no ziemas miega un priecē mūs ar neatvairāmi skaistiem ziediem dažādās krāsās un formās. Pavasara un vasaras mēnešos ļoti aktīvi noris ziedu piegāde kāzu svinētājiem, jo šie gadalaiki ir iecienīti ne tikai siltā un patīkamā laikā dēļ, bet arī plaši pieejamo ziedu dēļ. Šā gadalaika sezonālie ziedi ir rozes, tulpes, narcises, margrietiņas, orhidejas, vijolītes, peonijas, acālijas, īrisi, dālijas, lilijas, kā arī daudzi citi. Izvēloties no plašā ziedu klāsta, galvenais saprast, kādas puķes vislabāk patīk pašam saņēmējam.

Vasara

Arī vasaras mēnešiem ir raksturīga liela ziedu dažādība, un daudzas sugas, kas zied pavasarī, zied arī vasarā. Ar spilgtām krāsām un skaistām formām mūs priecē rozes, gundegas, dālijas un acālijas. Vasaras laikā ļoti iecienītas ir arī gardēnijas, margrietiņas un cīnijas. Kāzu laikā jūnijā līgavu vidū ļoti populāras ir arī peonijas. Vasaras laikā ir vērojama arī ļoti aktīva hortenziju, gladiolu, asteru, krizantēmu, īrisu un liliju ziedu piegāde dažādu svētku svinētājiem.

Rudens

Rudens ir laiks, kad puķu ziedēšanas cikls sāk kļūt lēnāks, taču ir tādas ziedu sugas, kas turpina ziedēt arī pēc pavasara un vasaras. Agrs rudens ir īstais laiks, kad varam novērtēt puķu ziedēšanu, kas mijas ar lapu krāsošanos. Šajā gadalaikā aktuālas ir vārpu liatres, asteres un kliņģerītes, kā arī krizantēmas un rozes. Dienām kļūstot īsākām un temperatūrai lēnām pazeminoties, iesakām izmantot iespēju savu mājokli papildināt ar sezonāliem ziediem, kas ienesīs mājīguma sajūtu pirms auksto mēnešu ierašanās.

Ziema

Aukstākajos gada mēnešos ziedu dāvināšana un to izmantošana dekorācijās kļūst mazāk aktuāla, ņemot vērā ziedu pieejamību. Neskatoties uz to, ziedu veikalos un bāzēs ir atrodami arī ziemā plaukstoši ziedi un augi, kā arī  no ārvalstīm ievestas ziedu sugas, kas mūsu platuma grādos šajā laikā nezied. Krāšņā eiforbija jeb Ziemassvētku zvaigzne ir pasaulē populārs augs, kas lielā skaitā tiek dāvināts tieši Ziemassvētku laikā. Arī neļķes un krizantēmas ir visai populāras puķu sugas, kas tiek izmantotas kompozīciju veidošanai ziemas laikā. Puķu pušķu veidošanai iespējams izmantot ne tikai ziedus, bet arī zarus, ogulājus, mūžzaļos augus, kas kompozīcijai spēj piešķirt gadalaikam atbilstošus akcentus.

Ziedu piegāde jebkurā gadalaikā

Dāvinot ziedus vai arī veidojot no tiem kompozīcijas, labākais risinājums ir izmantot sezonālos ziedus, kas ir aktuāli attiecīgajā gadalaikā. Tie būs viegli pieejami, kā arī cenas ziņā tie būs izdevīgāki. Ja meklē konkrētas puķu sugas, kuras attiecīgajā gadalaikā vairs nezied, palīdzēs ziedu piegāde Rīgā un citviet Latvijā. Ziedu interneta veikals ar ilggadēju pieredzi sarūpēs un piegādās glītus un svaigus ziedu pušķus, augļu grozus, pievienos apsveikuma kartīti ar Jūsu laba vēlējumiem, kā arī veiks piegādi uz jebkuru adresi visā Latvijā. Saistībā ar zināmiem sabiedrības pārvietošanās ierobežojumiem pasūtīt ziedus internetā ir drošāk, ērtāk un daudz ātrāk. Apmeklē PukuPiegade.lv, iegādājies krāšņus ziedus internetā plašā izvēlē, jebkurā gadalaikā un nosūti tos ar puķu piegādes kurjeru Rīgā, visā Latvijā un iepriecini savus draugus, radus, tuvākos, sievu, draudzeni, kolēģus! Neļauj viņiem aizmirst par sevi. Attiecības ir jākopj līdzīgi kā ziedi, kuri vēl tikai aug. Viņiem ir vajadzīga uzmanība, kas vēlāk dāsni atpirksies.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm