tv3.lv

Ieteikumi drošai braukšanai ziemas mēnešos

Tuvojas ziema, kas nozīmē, ka braukšanas apstākļi var kļūt apgrūtinoši, ceļu stāvoklim mainoties pat dažu minūšu laikā. Braukšana ziemas apstākļos prasa daudz lielāku vērību, ne tikai pašā braukšanas laikā, bet arī sagatavojot savu spēkratu, pirms ar to vispār doties izbraukumā. Būt uzmanīgam šoferim ziemas periodā ir ļoti būtiski, taču tikpat būtiski ir pārliecināties, ka tava automašīna ir pietiekami labā tehniskā stāvoklī, lai neradītu bīstamas situācijas ne sev, ne citiem satiksmes dalībniekiem. Šajā rakstā apskatīsim dažus no galvenajiem faktoriem, kas ir jāievēro piedaloties satiksmē ziemas laikā.

2020. gada 19. novembrī 15:49

Nesteidzies un ieturi distanci

Viens no pirmajiem un vissvarīgākajiem likumiem braukšanai ziemas laikā ir: neskrien un padomā! Vienkārši samazinot ātrumu un palielinot distanci no priekšā braucošā auto, Tu daudzkārt samazināsi negadījuma iespējamību. Adekvāta ātruma ievērošana, pielāgojoties konkrētiem laikapstākļiem, palīdzēs Tev saglabāt un atgūt kontroli pār savu automašīnu, ja tā pēkšņi saslīd vai nepieciešams pēc iespējas ātrāk apstāties. Tikpat svarīgs ir arī fakts, ka nepieciešams ievērot distanci starp sevi un citiem autovadītājiem, jo nekad nevar paredzēt, cik piesardzīgs būs priekšā braucošā auto šoferis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pārbaudi automašīnas tehnisko stāvokli

Pirms sēdies pie stūres un dodies izbraukumā, pārliecinies, ka Tavs auto būs gatavs ziemas skarbajiem apstākļiem. Pārbaudi vai auto akumulators ir labā kārtībā, un vai tas ir pietiekami uzlādēts. Pēdējais, ko Tu vēlētos, ir palikt ceļa malā ziemas laikā. Iegādājies jaunu akumalatoru šeit.

Tāpat svarīgi ir pārbaudīt vējstikla tīrāmā šķidruma līmeni, jo skaidrs skats caur vējstiklu ziemas laikā ir izšķirošs.

Arī riepām jābūt labā stāvoklī, tāpēc, ja zini, ka tās steidzami jāmaina, tad noteikti vari atrast lētas riepas internetā.

Pārliecinies, ka tava auto riepas atbilst drošības standartiem

Pirmkārt, izmanto tieši ziemas apstākļiem paredzētas riepas, kā to nosaka likums. Kvalitatīvas ziemas riepas nodrošinās komfortablu un galvenokārt drošu braukšanu. Ziemas riepu protektora bloku rakstos ir lielākas atstarpes nekā standarta vasaras vai vissezonas riepām, kas uzlabo saķeri ar sniegu un ledu, un tās ir veidotas no mīkstāka gumijas maisījuma, nodrošinot labāku saķeri pat zemākās temperatūrās. Ja šajā ziemā brauksiet ar jau izmantotām riepām, tad noteikti pārliecinieties par to protektora dziļumu un gumijas stāvokli – tās nedrīkst būt ieplīsušas vai ar jebkādu citu manāmu defektu.

Foto: PIXABAY

Labi, ja zini, kā rīkoties saslīdēšanas gadījumā

Ja pastāv tāda iespēja, tad ļoti vērtīgi ziemas braukšanā ir patrenēties kontrolētā laukumā. Tas dos lielāku saprašanu par auto uzvedību saslīdēšanas gadījumā. Ja uz ceļa tomēr sanāk izslīdēt, tad galvenais ir saglabāt mieru un pievērst uzmanību izejas ceļam (ja priekšā ir šķērslis), stūrējot tā virzienā. Vislabākais, protams, ir no saslīdēšanas izvairīties jau pašā sākumā, tāpēc uz piesniguša vai apledojuša ceļa centies lieki nebremzēt, kā arī uzmanīgi vēro posmus uz ceļa, kas varētu būt slidenāki – apledojusi šoseja vai pieblietēts sniegs krustojumos.

Viss, kas Tev jāzina par drošu braukšanu ziemā ir tas, ka vispirms ir jāpārliecinās, ka auto ir tehniski labā stāvoklī, kā arī, ka tam ir uzmontētas labas ziemas riepas. Pēc tam prātā jāpatur svarīgākais likums – nesteigties. Tas Tev ļaus galamērķi sasniegt droši, samazinot saslīdēšanas risku un bojājumus Tavam un citu dalībnieku kustamajam īpašumam.

Ja gadījumā saproti, ka pienācis laiks mainīt riepas, tad lētas riepas internetā iegādāties piedāvā interneta veikals 1a.lv! Tur atradīsi gan riepas, gan dažādus citus noderīgus aksesuārus savam auto.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm