tv3.lv

Iepirkšanas ceļvedis: kā izvēlēties ratiņus bērnam

Pirmo ratiņu izvēle ir viens no vissvarīgākajiem lēmumiem, kas jāpieņem topošajiem vecākiem.Tā ir viena no lietām, ko izmantosiet bieži un salīdzinoši ilgu laika posmu, tāpēc ratiem jābūt izturīgiem un labi aprīkotiem. Tas ir arī viens no dārgākajiem pirkumiem.

2021. gada 19. februārī 14:31

Tādēļ ir svarīgi izvērtēt, kas tieši Jums nepieciešams, un nesteigties ar lēmuma pieņemšanu. Bērnu rati ir jāizvēlas ne tikai atbilstoši mazuļa, bet arī vecāku vajadzībām. Atradīsim labākos bērnu ratiņus kopā!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Īsto ratiņu meklējumi

Piedāvājumu apskate var radīt apjukumu – izvēle ir daudzveidīga. Pieejami pastaigu rati, saliekamie ratiņi, rati ar trīs un četriem riteņiem. Vērā ņemama ir arī krāsu un materiālu dažādība. Arī cenu atšķirības ir iespaidīgas. Kad ir saskare ar tik daudzām iespējām, likumsakarīgs ir jautājums: kurus ratiņus iegādāties? Topošie vecāki daudz laika pavada ideālu ratiņu meklēšanai, un diemžēl dažreiz viņu pirkums ir kļūda. Pērkot lietas savam mazulim, vecāki grib izvēlēties labākos un drošākos risinājumus, taču ir tik daudz iespēju – un ne katrs modelis ir augstākās kvalitātes.

Vai pastāv perfekti rati?

Neskatoties uz piedāvājumu dažādību,  ir grūti atrast vienus perfektos ratus, kuri pilnībā atbilst visām Jūsu prasībām. Ļoti bieži nākas pieciest kādas neērtības vai iegādāties divus ratiņus – piemēram, vienus pastaigām pa mežu, otrus – izbraucieniem pa pilsētu.

Jāņem arī vērā, ka ģimenes ir dažādas – atšķiras dzīvesveids un apstākļi, tādēļ nav lielas jēgas jautāt padomu citiem vecākiem. Tas, ka kādi vecāki apgalvo, ka viņi ir atraduši lieliskus ratiņus, nebūt nenozīmē, ka tie būs piemēroti Jums un Jūsu mazulim. Mums visiem ir atšķirīgas prasības, vajadzības un finansiālās iespējas.

Svarīgākie faktori, ko ņemt vērā, izvēloties ratus

Ir vairāki būtiski kritēriji, kas būtu jāņem vērā, izvēloties ratiņus savam mazulim.

Riteņi

Lielie un ar gaisu piepildītie ir labāki garām pastaigām un nelīdzenām ceļa virsmām, mazāki riteņi varētu būt labāki braukšanai pa pilsētu. Pagriežami priekšējie riteņi nodrošina labāku manevrēšanas spēju, bloķētie riteņi padara ratiņus stabilākus.

Amortizācija

Laba amortizācija nodrošina, ka bērns netiek pakļauts triecieniem. Īpaši svarīgi tas ir bērniņa pirmajos dzīves mēnešos, kad viņiem ir nestabils mugurkauls un viņi vēl nevar noturēt galvu.

Ratu rāmis

Ja ratu rāmis ir smags, arī paši rati būs apjomīgi, tādēļ ērtības labad vajadzētu izvēlēties diezgan vieglu rāmi. Protams, tam jābūt izturīgam.

Bremzes

Svarīgs drošības elements ir ratu bremzes. Kad riteņi ir bloķēti, ratiņiem jābūt nekustīgiem.

Ratu jumtiņš

Tam vajadzētu viegli un klusi salocīties. Lieliski, ja tajā ir iestrādāta ventilācija karstām dienām. Jumtiņam vajadzētu būt pietiekami lielam, lai pasargātu Jūsu bērnu no saules un vēja.

Regulējama stūre

Izvēloties ratus ar regulējamu stūres augstumu, varēsiet to pielāgot pēc nepieciešamības. Tas padarīs ratu stumšanu ērtāku dažāda garuma cilvēkiem.

Maināms sēdekļa virziens

Iespēja mainīt sēdekļa virzienu ir ļoti noderīga funkcija, jo tā ļauj ratus pielāgot pēc vajadzības – bērniņš var skatīties uz vecākiem vai arī vērot apkārtni.

Ratu grozs

Ietilpīgs ratu grozs ir ļoti ērts ne tikai mammām! Atcerieties – smago iepirkumu maisu karināšana uz stūres var samazināt ratiņu stabilitāti un palielināt apgāšanās risku. Tāpēc ietilpīgs ratu grozs ir svarīgs arī no drošības viedokļa.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Noņemams kāju pārsegs

Vislabākais ir kāju pārvalks, kuru var ērti noņemt un notīrīt. Svarīgi, lai tas ir no viegli kopjama materiāla, kas saulē nebalē. Tas ir patiešām lieliski, ja ir iespēja noņemt pārvalku un mazgāt to veļas mašīnā.

Šie ir svarīgākie faktori, kas būtu jāizvērtē vienmēr – neatkarīgi no tā, kāda veida plānojat iegādāties.

Plašs bērnu ratiņu klāsts pieejams internetā

Šobrīd, kad vairums pirkumu tiek veikti internetā, tiešsaistes veikali ir pirmā vieta, kur tiek aplūkoti arī bērnu ratiņi. Te svarīgi izvēlēties uzticamu interneta veikalu, kas piedāvā ne vien daudzveidīgu piedāvājumu klāstu, bet arī teicamu apkalpošanu un ātru piegādi.

Bērnu rati interneta veikalā 220.lv pieejami plašā izvēlē, lai ikviens varētu izvēlēties savām un bērniņa vajadzībām piemērotāko risinājumu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm