Iepazīsimies – jaunā Opel Astra!

Ieraugot jaunās paaudzes Opel Astra klātienē pirmais iespaids ir lakonisks – vācu auto. Ja daudzi ražotāji šobrīd mēģina saviem auto piešķirt pasaules pilsoņu vaibstus, Opel zīmols pēc nonākšanas globālās STELLANTIS grupas ģimenē ir kļuvis savā vizuālajā valodā ievērojami tiešāks, eiropeiskāks un vāciskāks.

3. oktobrī 15:33

VĀCU AUTO

Viena no vērtībām, kas raksturo gan Opel zīmolu kopumā, gan jauno Astra, – kvalitāte un tehniskās iespējas, kas pieejamas ikvienam. Iekāpjot jaunā auto mēs nojaušam vai arī jau apzināmies, ka visa mūsdienās pieejamā pazīstamo zīmolu tehnika ir patiešām laba, bet trūkumi tai ir tikpat kopīgi kā pozitīvo lietu uzskaitījums. Atšķirības ir detaļās un izjūtās un tajā valodā, ko mēs saklausām no sava auto vai kādu ziņu mēs vēlamies nodot apkārtējiem, izvēloties tieši šo, nevis citu modeli. Ja mūsu bērnībā varbūt visu noteica tehnika, vēlāk zīmoli, tad patreizējā moderno sociālo “burbuļu” pasaulē tās ir sajūtas, garastāvokļa maiņa, mirklis un tā nospiedums vai dažreiz arī pa kādai mūsu praktiskai dzīves vajadzībai, kurai konkrēti vēlamies pielāgot savu jauno auto. Astra vienlīdz kvalitatīvi sniedz gan emocijas, gan nodrošinās ikdienišķo mobilitāti. Būtiski, ka jaunā Astra ir izstrādāta un arī tiek ražota tieši Vācijā, vēsturiskajā Opel zīmola rūpnīcā Riselsheimā (Rüsselsheim).

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

BAUHAUS IETEKME

Astra pārsteidz ar patīkami skaidru un arhitektonisku vizuālo valodu, kurā mākslas vēsturi zinošie var saklausīt vai saskatīt kādu daļiņu no Bauhaus skolas. Skaistums un arī spēks mājo pretstatos un līdzsvarā. Jaunais Opel ir tīrs tā virsbūves un salona formās un nemēģina vienlīdz labi patikt pircējam vai pircējai no Sumatras, Jaunzēlandes, Kanādas, Norvēģijas, Spānijas, Albānijas un Kuveitas vienlaikus. Astra vizuālā valoda ir izprotama un “nespridzina” ar sintētiskiem apaļumiem, sarežģītām proporciju kombinācijām vai unisex nenoteikto stilu, kur līnija tās sākumā veido asas šķautnes, bet nobeigumā izplūst bumbierveida formā. Savā sestajā paaudzē ar Astra vārdu vai divpadsmitajā, ja ieskaitām arī Kadett, jaunā automašīna dāvā patiesi ļoti rūpīgu un līdz sīkākajām detaļām izstrādātu rūpniecisko dizainu ar nedaudz robustām formām, kas savu Opel Vizor® agresīvās priekšdaļas uzsvērto maskulinitāti līdzsvaro ar elegantu slaidumu un ļoti reti mūsdienu auto pasaulē sastopamo līniju un masu “vieglumu”, kas apliecina augsto dizaina kvalitāti.

Kas ir Bauhaus? Nepretendējot uz nopietniem mākslas vēstures apskatiem, Bauhaus (bau haus tulkojumā no vācu valodas nozīmē būvēt māju) ir vācu mākslas skola, kas bija aktīva no 1919. līdz 1933. gadam un šobrīd tā piedzīvo savu simtgadi. Bauhaus kā radošuma virzītājspēks kļuva slavens ar savu pieeju dizainam, kurā tiek mēģināts apvienot masveida ražošanas principus ar individuālu māksliniecisko redzējumu un sakausēt vienotā veselumā estētiku ar ikdienas funkciju. Bauhaus dibināja arhitekts Valters Gropiuss (Walter Gropius, 1883. – 1969.) Veimārā. Bauhaus stils vēlāk kļuva par vienu no ietekmīgākajiem strāvojumiem mūsdienu dizainā, modernisma arhitektūrā un mākslā, kā arī visas vizuālās mākslas izglītībā.

FOTO: Janis Ozers

STATUSS

Astra kā kompaktklases auto nekad nav pretendējusi uz luksusa statusu. Pat demonstrāciju auto vis-vis-vis ekskluzīvākajā Ultimate komplektācijā par kuru liecina gan īpaša emblēma uz priekšējā spārna un lakota metāla inkrustācijas kāpšļu uzlika, kas tuvāk ielūkojoties, veidota no priekšējo LED dienas gaismas “zibenīšu” rastra. Astra ir godīga un nemēģina ar lētu bižutēriju bez ielūguma ierasties uz Met Gala balli Ņujorkas Metropoles mākslas muzejā (Metropolitan Museum) vai iziet Kannās uz sarkanā paklāja. Toties šai meitenei ir ultramoderni nesvīstoši un ergonomiski sporta snīkeri, seksīga, izcili piegriezta un kvalitatīvi sašūta vietējo mākslinieku apdrukāta īsa kleitiņa, laba veselība, viegls, dabisks un vienmērīgs iedegums, neuzkrītošs un minimāls meikaps, slavenu mākslinieku sudraba rotas bez briljantiem un draudzīgs raksturs, protams, arī ar kādu jaunas sievietes niķīti. Protams, mūsu pārkomercializētajā pasaulē daļa no uzskaitītā attiecas tomēr uz bagātīgākajām modeļa komplektācijām, bet dzīvē jau ir tieši tāpat. Ar Astra jūs varat nodemonstrēt, ka netērējiet savus un mūsu cilvēces kopīgos resursus, lai samaksātu par sava statusa demonstrāciju, vienlaikus tomēr vēloties lietot un baudīt visu jaunāko, kas vien pieejams auto industrijā.

APRĪKOJUMS

Noteikti vērts vairāk uzmanības pievērst aprīkojumam un “gadžetiem”, jo jaunā Astra spēj sniegt daudz iespēju, kas sākotnēji var pat neienākt prātā. Tāpat kā hečbeka virsbūve – arī jumta lūkas vairs nav tik ikdienišķa “ekstra”, kā tas bija pagājušā gadsimta beigās. Modernais Astra stikla jumts, kas eleganti paceļas un atbīdas uz aizmuguri, atklājot zem tā paslēptu klasisko lūku – tā ir reāla investīcija tieši sajūtās, kas ļaus baudīt gan vasaru, gan pilsētas skatus naktīs un piešķirs vairāk emociju ikdienišķajai saskarsmei ar auto ja ne darbdienās, tad brīvdienās un ceļojumos jau noteikti.

Aizmugures skata video kamera un nu jau arī 360 grādu kameras vairs nav retums arī mazākas klases auto, bet Astra ir pieejama arī frontālā platleņķa kamera, kas ļoti atvieglos manevrēšanu autostāvvietās un pilsētas pagalmos. Auto nav tanks, bet kritiski izvērtējot, lielākā daļa automašīnu slēpj daudz “aklo zonu”, kas rada reālu kustības bīstamību šaurās un blīvi apdzīvotās vietās. Jaunākās kameras apvienojumā ar augstas izšķirtspējas, spilgtu un kontrastainu displeju noteikti sniegs gan reālu drošību, gan samazinās agrāko stresa līmeni manevrējot sarežģītos vides apstākļos.

Gaismas nekad nevar būt par daudz! Opel IntelliLux LED PixelLight. Pilnībā automātiskās daudzu vienā lukturu blokā apvienotu digitāli vadāmo LED elementu gaismas neapstrīdami padara braucienu diennakts tumšajā laikā komfortablāku un drošāku sev, pasažieriem un citiem satiksmes dalībniekiem – gājējiem, velosipēdistiem, autobraucējiem, dzīvniekiem, kas arī var gadīties uz ceļa braucamās daļas vai tās tuvumā. Būtiski – jaunās LED tehnoloģijas ļauj izveidot daudzveidīgākus un vizuāli iespaidīgākus lukturu blokus gan auto priekšā, gan aizmugurē! LED “actiņas” ir viens no jaunāko laiku auto tēla veidošanas stūrakmeņiem un te nu katrs zīmols sacenšas ar pārējiem gan tehniskajās iespējās, gan vizuālajā sniegumā, lai piešķirtu katram modelim individualitāti. Astra šajā jomā piedāvā segmentā vienu no labākajiem sniegumiem – drošība nevar būt pieticīga! Gaismu veiktspēja viennozīmīgi Opel ir bez kompromisiem.

Astra ir pirmais Opel modelis, kas priecē ar pilnībā jauna dizaina stūres ratu, kas kopā ar Pure Panel® un STELLANTIS grupas jaunākajiem modeļiem raksturīgo automātiskās transmisijas vadības iegremdēto bīdslēdzi veido stilistiski pabeigtu un kopumā lakonisku un patīkami mūsdienīgu vadītāja vietas vidi, ko pats Opel apzīmē kā Digital Detox un tam var pilnībā piekrist. Jaunums – katrs lietotājs var ar centrālā skārienekrāna palīdzību mainīt abu digitālo displeju saturisko funkcionalitāti un nedaudz arī vizuālo izskatu pateicoties īpašai aplikācijai ar iebūvētu video pamācību kā tādas lietas ir darāmas. Uzreiz gan nedaudz jāsarūgtina, ka tas viss ir iespējams mainot tikai jau predefinētus moduļus, bet tie toties ir katrs pārsvarā trīs izmēros un tā kā ir iespējamas veidot arī vairākas “lappuses” uz mērinstrumentu paneļa, kuras var “pāršķirt” ar pogas palīdzību uz gaismu pārslēga zem stūres rata – iespējas izpausties vai aizpildīt kādu brīvbrīdi auto salonā ir noteikti. Nav Apple vai Tesla, bet Astra vēl nevadās pati un dators vai citas viedierīces jau “karājas” pie mūsu acīm visu dienu – Opel piedāvā zināmu kompromisu arī šajā jomā, kas saskan ar zīmola konceptu par tehnoloģiju pieejamību visiem, bet bez pārmaksāšanas par luksusa statusu vai kādām īpašām jau ļoti sarežģītām un dārgām ekstrām vai materiāliem.

Vēl noteikti varam pieminēt tādas opcijas kā Intelli-HUD (vējstikla projekcijas ekrāns), kas tiešām ir ļoti parocīga lieta un daļēji autonomo Intelli-Drive sistēmu. Otrā Latvijas slikti marķēto ceļu apstākļos gan palīdz ne vienmēr, bet šajā lauciņā visiem autoražotājiem vēl tāls ceļš ejams neatkarīgi no tā cik radoši katrs nosauc savu vadītāja atbalsta sistēmu pakotni.

SĒDEKĻI

Ergonomiskie AGR (Die Arbeit der Aktion Gesunder Rücken, standarts Vācijā – nosacīti “akcija veselai mugurai”) sēdekļi ir must have visos vecumos, jo jaunajiem jārūpējas par savu veselību, lai tā būtu laba ilgtspējīgi, bet gados vecākiem un biroja dzīves mazliet saliektiem braucējiem tā jau ir aktuāla nepieciešamība brauciena komfortam. Vadītājam Opel piedāvā arī tādas papildu ērtības kā pilnībā elektrisko sēdekļa vadību ar triju pozīciju iestatījumu atmiņu – nav nekādu hromētu vai nerūsējošā tērauda īpaša dizaina pogu, bet ir saprotami slēdži pie sēdekļa pamatnes kādi bija senāku laiku “dārgā gala” auto, kad šādas lietas ienāca tirgū. Viss saprotami, viss strādā lieliski, paši sēdekļi apdarināti ar mākslīgās ādas un Alcantara® kombināciju ar dekoratīvām un modei atbilstošām šuvuma līnijām – vērts katra centa, kas par to samaksāts un te nav nekā tāda par ko varētu teikt, ka tas ir lieks vai tikai palielinājis cenu. Minimums, bet jau pilnībā citam pašsajūtas un estētiskuma līmenim. Tieši tāpat kā viss jaunajā Astra – sēdekļi ir skaisti, ērti un mūsdienīgi, bet tie nav luxury tādā izpratnē kā mēs pārsvarā to domājam un tas kopumā saskan gan ar Opel, gan jaunās Astra pamatvērtībām.

BRAUKŠANA

Labā ziņa – Astra tiek komplektēta ar STELLANTIS grupas astoņu pakāpju īstu automātisko transmisiju, kas sniedz patiesi lielisku braukšanas pieredzi, nodrošinot gan pietiekoši “garšīgu” dinamiku pilsētā pat ar mazajiem dzinējiem, gan godīgu un akceptējamu degvielas patēriņu garākos braucienos. Par mazo dzinēju jautājumu – tas gan vairs nav nedz Opel, nedz Astra stāsts. Pasaulē un ikdienā ir daudz lietu, kuras mēs nevaram ietekmēt, lai gan daudzi no mums saprot, ka tās, ja arī nav pilnībā aplamas, – tad ir vismaz pārspīlētas. Viena no tām – attīstītāko valstu vidū jau ar likumdošanu noteiktā tiekšanās uz nulles izmešiem apstākļos, kad daudzās pārējās pasaules valstīs draud bads, nav elementāro ērtību vai cilvēktiesību un notiek karadarbība, kuras laikā viens 50 gadus vecs tanks ar teju 1000 Zs jaudīgu aizvēsturisku dzinēju sadraņķē atmosfēru, kas tomēr ir kopīga gan Āfrikai, gan Latvijai, ar tādu daudzumu ogļskābās gāzes un vēl mākoni kancerogēnu un visādi citādi sliktu vielu, ko mēs ar savām “zaļajām” automašīnām un augošajām izmaksām esam taupījuši desmitgades. Mazie datorizētie un visādi citādi ierobežotie dzinēji ir spiesti uzrādīt brīnumus – zemu patēriņu, zemus izmešus, lielu jaudu, klusu skaņu un vēl stumt uz priekšu lielas un ērtas automašīnas, kuras piebāztas ar elektroniskām ierīcēm un displejiem gluži kā kosmisko lidojumu vadības centri. Tas viss ir brīnums, lai arī dārgs, bet bez tās baudas, ko sniedz agrākā dzīve, kuru daļa no mums vēl atceras no jaunības un bērnības gadiem, kad ierobežojumu bija mazāk, bet veselīgas pārgalvības – vairāk. Elektromobilis ir risinājums auto pasaulei tās mūsdienu izaicinājumiem pilnajā ceļa posmā. Ar prieku varam teikt, ka uzlādējamais (Plug-In) 180 Zs Astra hibrīds jau ir pieejams un nākošajā gadā būs nopērkama arī tā vēl jaudīgākā 225 Zs versija un arī pilnībā elektriskā jaunā Astra-e. Opel kļūst elektrisks un tas ir apsveicami, jo tikai tā mēs varam atgūt īsto baudu no auto vadīšanas, ja gribam lietot jaunas automašīnas, nevis pievērsties Joungtimer klubiņam, kas noteikti nav nekas slikts un sniedz milzīgu daudzumu pozitīvu emociju, jaunus draugus un jaunas aizraušanās, bet diez vai būs piemērots risinājums ikdienas mobilitātes nodrošināšanai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

ASTRA

Kurš pieņem lēmumus? Tu! Protams, tu! Tavas acis, tavs prāts. Tava iekšējā sajūta. Jaunā Opel Astra. Labāk realitātē nekā vārdos. Nāc un aplūko! Rīgā, Krasta ielā 66. “Amserv Krasta” (ADAM AUTO SIA) Opel autocentrs.

Piesaki savu testa braucienu (darba dienās un darba laikā) – 67078000.

Vides dati. Opel Astra hečbeks ar pašu mazāko 110 Zs benzīna turbodzinēju un 6 pārnesumu manuālo transmisiju kombinētajā ciklā patērē 5,5 – 5,7 l/100 km un rada 126 – 130 g/km CO2 emisijas pēc WLTP protokola. Latvijas attālumiem, iespējams, piemērotākais 130 Zs turbodīzelis ar 8 pakāpju automātisko transmisiju kombinētajā ciklā patērē 4,6 – 4,7 l/100 km un rada 122 – 124 g/km CO2 emisijas pēc WLTP protokola.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm