tv3.lv

Grils un grila piederumi – 5 padomi, kas palīdzēs izvēlēties īsto preci

Līdz ar siltuma ierašanos, koku apzaļošanu un garākām dienām, klāt ir arī grila sezona. Grūti iedomāties skaistās vasaras dienas bez garda šašlika, dārzeņiem vai burgeriem, kas cepti dārzā uz grila. Lai Tu varētu pagatavot visgardākās pusdienas svaigā gaisā, šajā rakstā ieskicēsim trīs noderīgus padomus, kas nodrošinās, ka tavā īpašumā nonāk vislabākais grils un grila piederumi!

30. jūnijā 7:00

Noskaidro, kāda tipa grils nepieciešams
Grila meklējumos šis, iespējams, ir vissvarīgākais posms. Galvenie grilu veidi ir ogļu, elektriskais un gāzes grils. Lai sniegtu tev priekšstatu par šo grilu priekšrocībām, esam sagatavojuši arī mazu aprakstu par katru no tiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ogļu grils

Foto: Pexels.com/Lukas

Šis ir visvienkāršākais, vislētākais un vistradicionālākais grils. Tieši ar šāda grila palīdzību Tu varēsi pagatavot vasarai tik ļoti raksturīgo ēdienu, kuram ir dūmu smarža un garša. Ar šo grilu Tu arī varēsi attīstīt savas kūpināšanas prasmes, jo tas ir tam izcili piemērots. Pievēršoties izmaksām, šī tipa grila cena pārsvarā svārstās no 20 līdz 200 EUR.

Taču, lai gan šis grils strādā pēc vienkārša principa – ieber ogles, uzkarsē un cep – tā lietošanā tāpat ir jāapgūst dažādas iemaņas. Gatavojot ēdienu, jāprot izvēlēties pareizu daudzumu ogļu, jānosaka, kad grils ir pietiekami uzkarsis, kā arī gatavojamie grila ēdieni uz restēm ir jāizvieto pareizi. Lai uzturētu grilu lietošanas kārtībā, atceries pēc katras reizes notīrīt restes un izbērt pelnus.

Gāzes grils

Foto: Unsplash.com/Z-Grills Australia

Ja vēlies savu ēdienu pagatavot ātri, tad šis grils ir piemērots tev. Turklāt, tas ne tikai žigli uzsilst, bet arī ir ļoti ērts, jo pēc restu tīrīšanas jau ir gatavs atkārtotai lietošanai.

Taču, ņemot vērā to, ka tas ir modernāks par ogļu grilu un ēdienu spēj pagatavot daudz ātrāk, tas arī ir dārgāks – tas var maksāt no 140 līdz pat 1000 EUR. Turklāt, lai uzturētu gāzes piegādi, ik pa laikam ir jāiegādājas gāzes baloni grilam.

Elektriskais grils

Foto: Pexels.com/Streetwindy

Šis, salīdzinājumā ar augstāk norādītajiem griliem, ir dabai visdraudzīgākais, jo, lai to darbinātu, nav jāizmanto ne gāze, ne ogles. Lai gan tas spēj pagatavot ēdienu ātrāk nekā, piemēram, ogļu grils, pagatavošanas ātrums tāpat ir atkarīgs no tā jaudas. Tāpēc pirms pirkšanas noteikti painteresējies par tā jaudu un noskaidro, kādu maltīšu gatavošanai tas ir piemērots. Tas arī ir lētāks par gāzes grilu – aptuvenā cena parasti svārstās no 30 līdz 200 EUR.

Pievērs uzmanību, no kāda materiāla izgatavotas grila restes
Tieši grila materiāls noteiks to, cik ilgi kalpos tavs jaunais pirkums. Izturīgākais materiāls ir nerūsējošais tērauds – no šāda materiāla ražots grils kalpos vairākus gadus. Taču parastais tērauds arī nodrošinās ilgu darbības laiku. Viss atkarīgs no materiāla biezuma – jo biezāks grils, jo ilgāks tā kalpošanas mūžs.

Izvēloties grila restes, tāpat iesakām koncentrēties uz precēm, kas izgatavotas no nerūsējošā tērauda. Šis materiāls nodrošinās lielāku karstumu, kā arī to vienmērīgi sadalīs visā grilēšanas platībā. Taču, ja nerūsējošais tērauds nav pieejams, kā alternatīva var tikt izmantotas arī čuguna restes.

Grila piederumi ir ne mazāk svarīgi!
Lai nodrošinātu labāko grila ēdienu kvalitāti un cepšanas rezultātu, ir nepieciešams ieguldīt kvalitatīvos piederumos un aksesuāros, kas atvieglos gatavošanas procesu. Piederumu meklējumos iesakām pieturēties pie pēc iespējas garākiem rīkiem, lai izvairītos no pārāk augstas temperatūras roktura daļā no karstajām grila restēm. Vislabāk noderēs garas grila pannas un gari grila iesmi , kuri arī ir aprīkoti ar rokturiem no ugunsizturīgiem materiāliem, piemēram, termoizturīgas gumijas vai pret uguni noturīga koka.

Svarīgi atcerēties arī par grila un tā piederumu tīrīšanu. Lai uzturētu šos priekšmetus darba kārtībā ieteicams grila restes, iesmus vai grilpannas apstrādāt ar attaukojošu līdzekli un metāla birsti.

Grila un tā piederumu iegādes procesam nebūt nav jābūt sarežģītam, ja savlaicīgi tiek skaidri apzināts vēlamais materiāls, pielietojums un budžets. Līdz ar jauna grilēšanas aprīkojuma iegādi Tu varēsi ne vien apgūt jaunu maltīšu pagatavošanas prasmes, bet arī šos gardos ēdienus pasniegt saviem draugiem dārza ballītē. Lai uzzinātu, kā noorganizēt vislabāko dārza ballīti, iesakām aplūkot Vivus.lv bloga rakstu “4 padomi, kas noderēs, kad jārīko dārza ballīte“!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm