tv3.lv

EP deputāte Sargentini: Jāpanāk, ka "IKEA" atkal ir zviedru kompānija un "The Rolling Stones" pieder britiem

Eiropas Savienības dalībvalstīs ir nepieciešams harmonizēt jeb salāgot uzņēmumu ienākuma nodokļus tā, lai neveidotos viltus sāncensība starp partnervalstīm un netiktu apzagti citu valstu iedzīvotāji. Šādu uzskatu pauž viena no ietekmīgākajām Eiropas Parlamenta deputātēm Judīte Sargentini (Eiropas Zaļo partija).

2019. gada 20. maijā 16:12

“Cilvēki domā, ka “IKEA” ir zviedru kompānija, bet nē, tā oficiāli ir reģistrēta Nīderlandē. Un tas pats attiecas uz grupu “The Rolling Stones”, domājot, ka tā pieder britiem, taču nē – holandiešiem. “U2” nav īru grupa, bet gan holandiešu. Un es par to kaunos, jo mēs būtībā apzogam citu valstu iedzīvotājus. Es domāju, tas, ko nepieciešams darīt, ir harmonizēt ienākuma nodokļus, lai mēs neveidotu viltus sāncensību starp partnervalstīm. Tas palīdzētu un nodrošinātu, ka “IKEA” atkal ir zviedru kompānija un “The Rolling Stones” piederētu britiem,” saka Sargentini, runājot par problēmām Eiropā saistībā ar izvairīšanos no nodokļu maksāšanas un naudas atmazgāšanu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Skaties interviju ar Judīti Sargentini!

Judīte Sargentini, kura savulaik kopīgi ar Latvijas premjeru Krišjāni Kariņu strādāja pie Eiropas Parlamenta likumu izstrādes ēnu ekonomikas un naudas atmazgāšanas apkarošanai, pati ir no Nīderlandes, – valsts, kas arī ir “nodokļu paradīze”.

“Tas ir neticami, ka biznesmeņi cenšas izvairīties no nodokļu maksāšanas, bet iedzīvotājiem jāmaksā nodokļi no saviem ienākumiem,” saka Sargentini, kura uzskata, ka cīņai pret naudas atmazgāšanu vajadzētu būt Eiropas līmenī, tādēļ, ka “mēs es esam viena kopēja tirgus platforma un mēs nevēlamies, lai noziedzniekiem būtu brīvas darbības iespējas vienā valstī, bet otrā nē”.

Kampaņa “Zaļais vilnis”

Galvenās problēmas, ko Sargentini vēlas risināt kā Eiropas zaļo partijas pārstāve nākamajā Eiropas parlamentā, ir saistībā ar vienlīdzību un klimatu, tostarp panākt CO2 ogļskābās gāzes piesārņojuma līmeņa mazināšanu.

“Es skatos aizmugurē uz daudzajām automašīnām, mums vajag lai cilvēki pārvietojās, bet ne ar individuālo transportu, kas darbojas ar dīzeli. Tas ir ļoti svarīgi, ka mēs redzam klimatu kā problēmu nākotnē. Klimats un vienlīdzība. Es uzskatu, ka šī problēma ir arī sociālajā atbildībā, kur cilvēki ar zemākiem ienākumiem dzīvo piesārņotākās vidēs,” saka Sargentini.

Atbildot uz jautājumu par to, ka politiskie visas zaļās likumdošanas pozicionē kā ļoti dārgas un ka tā kļūs par problēmu cilvēkiem ar zemākiem ienākumiem, Sargentini norāda, ka tas, kas ir patiesi dārgi, tas ir piesārņojums.

“Cenšoties kaut ko iztīrīt, tas ir dārgi, bet lai pārbaudītu, vai kaut kas ir piesārņots, tas neprasa lielas finanses. Un Jums ir taisnība, tā ir arī sociāla problēma. Bet kas pašlaik gūst labumu no pievienotās vērtības nodokļa un ienākumiem no tā, ko pērkam lielveikalos? Tie ir lielveikali, jo lauksaimnieki nesaņem godīgu samaksu. Lielveikali ir tie, kas iegūst. Šeit ir runa par trūkumu un godīgumu. Mēs varam piegādāt cilvēkiem cenas ziņā pieejamu servisu un produktus, bet mums jāpārliecinās, ka katrs samaksā savu daļu. Un tāpēc cieš lauksaimnieki, patērētāji cieš un lielveikali nemaksā nodokļus, kurus viņiem pienākas maksāt. Kas nav pareizs šajā bildē? Tā nav vide, kas ir dārga, bet tas, ka mēs nerūpējamies par to, ir dārgi,” saka Sargentini.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm