tv3.lv

EHR Tik Tok hiti – online radio, kur skan tikai trendi

Klausoties radio vai lasot ziņas internetā, esi piefiksējis acīm vai ausīm garām paslīdam vārdu ”tiktok”, bet tā arī nav līdz galam skaidrs, par kādu pulksteni ir runa? Šis raksts Tev palīdzēs saprast, kas tas ir – TikTok -, kādēļ tas ir populārs un kas to lieto. Turpini lasīt un uzzini, kurā interneta radio iespējams klausīties šobrīd aktuālākos jeb trendīgākos TikTok skaņdarbus!

2021. gada 10. decembrī 14:37

Kas ir TikTok?

TikTok ir populāra sociālo mediju aplikācija, kas ļauj tās lietotājiem radīt, skatīties un dalīties ar 15 sekundes līdz 5 minūtes gariem, telefonā uzfilmētiem video. Pateicoties tās personalizētajām laika joslām, kas sastāv no kičīgiem īsajiem video ar daudzveidīgu mūziku fonā, šī aplikācija ir uzskatāma gandrīz vai par atkarību izraisošu izklaides un atpūtas iespēju. Šeit filmēt video un iejusties dažādās lomās var kā profesionāli, tā amatieru līmeņa satura veidotāji, un programma ļauj padarīt video vēl interesantākus un uzrunājošākus, pievienojot tiem dažādus efektus, filtrus, uzlīmes un mūziku, kuru nu jau var klausīties radio.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kāds saturs ir pieejams TikTok?

Šajā aplikācijā ir daudz video ar fokusu tieši uz mūziku. Ir 4 veidi, kā aplikācijas lietotāji veido ar mūziku saistītu saturu:

 1. pievienojot TikTok mūzikas katalogā esošos skaņdarbus kā fona mūziku video, kura  galvenais mērķis ir kaut ko izstāstīt vai parādīt (piemēram, rokdarbu hobiju) video skatītājam. Īsāk sakot, kā video noformējums;
 2. izmantojot mūziku par video bāzi, lai filmētu popielas video (angliski – ”lip-sync”) vai deju horeogrāfiju;
 3. parādot savas dziedāšanas prasmes, dziedot populāras un iecienītas dziesmas ar vai bez pavadījuma;
 4. parādot savas komponēšanas, aranžēšanas un producēšanas prasmes, iepazīstinot sabiedrību ar saviem jaunākajiem skaņdarbiem.

Tomēr mūzika nav vienīgā video tēma. TikTok ir sastopami arī aktiermākslas, hobiju, ”izdari pats” jeb DIY, rokdarbu, mākslas, komēdijas, izglītojoši, pieredzes stāstu, modes, mākslas, fitnesa, hobiju, ceļojumu, uzņēmējdarbības, medicīnas, fotogrāfijas, sociālo eksperimentu un vēl tik daudzi citi video. Ja šis izklausās pēc kaut kā pazīstama, tas visdrīzāk ir tāpēc, ka pirms TikTok populāra bija cita tāda pat tipa aplikācija – Vine.

Kā radās TikTok?

Varētu teikt, ka TikTok neradās ”no zila gaisa” – aplikācijai bija priekštecis ar nosaukumu Musical.ly. Tā bija ķīniešu uzņēmēju Aleksa Zhu un Luyu Janga 2014. gadā radīta aplikācija, kuras fokuss bija tieši deju video. 2017. gadā Ķīnas uzņēmums ByteDance pārpirka Musical.ly, un gadu vēlāk, 2018. gadā, aplikācijas pamatdoma un esošo lietotāju datu bāze tika pārnesta uz ByteDance tolaik vēl nepopulāro aplikāciju TikTok. Taču nepopularitāte neturpinājās ilgstoši – 2018. gada laikā TikTok mēneša lejupielāžu skaits ASV pārsniedza Facebook, Instagram, YouTube un Snapchat mēneša lejupielāžu skaitu.

Foto: Olivier Bergerson, Unsplash.com

Kas lieto TikTok?

Šobrīd TikTok mēneša aktīvo lietotāju skaits pārsniedz 1 miljardu, 63% no tiem – 10-29 gadu vecuma grupas pārstāvji. Ķīnā TikTok aplikāciju pazīst ar nosaukumu Douyin, un šai lietotnei ir vairāk nekā 250 miljonu lietotāju plaša datu bāze. Ārpus Ķīnas, TikTok aplikācija ir pieejama vēl 154 pasaules valstīs, starptautiskajai lietotāju grupai sasniedzot 40% no visiem aplikācijas lietotājiem. No tiem 25% ir Indijā dzīvojoši aplikācijas lietotāji. Savukārt 2019. gada martā lietotnes izmantotāju skaits sasniedza ap 14 miljonus, starp tiem – divreiz vairāk sieviešu nekā vīriešu.

Tajā pat gadā veikta interneta trendu atskaite atklāja, ka Ķīnā interneta lietotāji dienā kopā pavada vairāk nekā 600 miljonus stundu, skatoties šos īsos video.

Pienākot 2021. gadam, aplikācija turpina augt un kļūt arvien populārāka, pulcējot visu vecumu lietotājus – no 10 gadu vecuma līdz pat sirmgalvjiem 60 un vairāk gadu vecumā, kļūstot par pasaules populārāko soctīklu.

Kādēļ cilvēki lieto TikTok?

Zinātāji piekritīs – TikTok ir interesantāks, aizraujošāks un vieglāk uztverams nekā TV pārraides, ziņu lasīšana vai 20 minūšu video. Tomēr tas nav vienīgais iemesls, kādēļ cilvēki ir pievērsušies šai aplikācijai. Citi iemesli ietver iespējas:

 • radoši izpausties, veidojot dažādus interesantus video;
 • pilnveidot savus talantus (piemēram, dziedāt, dejot vai nodarboties ar aktierspēli), saņemot ātru atgriezenisko saiti;
 • parādīt savus hobijus un atrast jaunas nodarbes;
 • izglītoties par sociālām, mentālās veselības, ekonomikas, politikas un daudzām citām tēmām;
 • būt lietas kursā par aktualitātēm pasaulē, iepazīstoties ar notiekošo no aculiecinieku skatupunkta;
 • izveidot draudzības un sadarbības ar cilvēkiem, kas atrodas simtiem un tūkstošiem kilometru attālumā;
 • klausīties lielisku mūziku un uzzināt par jauniem mūziķiem.

Tici vai nē, bet daudzu jauno mūziķu ceļš šajā nozarē ir sācies ar popularitātes gūšanu tieši TikTok.

Foto: Direct Media, Stocksnap.io

Klausies TikTok hitus radio online

Jau kādu laiku seko līdzi mūzikas jaunumiem un uzlecošajām mūzikas zvaigznēm TikTok aplikācijā? Tev ir izveidojies iecienītāko dziesmu saraksts, kuru labprāt klausītos, nodarbojoties ar savām ikdienas aktivitātēm bez nepieciešamības nepārtraukti skatīties telefonā? Klausies TikTok hitus radio online – European Hit radio! Te skan tikai populārākā aplikācijas mūzika – no jaunajām zvaigznēm līdz visu laiku labākajai mūzikai. Tas ir ērti, praktiski (klausies, lai kur Tu atrastos un ar ko nodarbotos) un bez maksas! Ienāc ehrhiti.lv un spied play pogu TikTok hitu kanālam jau tagad!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm