Daudzveidīgas āra aktivitātes gan maziem, gan lieliem – 4 aktivitātes, kas šovasar jāizmēģina

Straujiem soļiem tuvojas gada siltākais laiks, vasara, kas nozīmē, ka dienas kļūst arvien garākas un siltākas, līdz ar to iespējams pievērsties āra aktivitātēm. Āra aktivitātes ir jautrs un veselīgs veids, kā izklaidēties, izglītoties un arī saliedēties.

2021. gada 21. aprīlī 8:35

Izbaudi silto laiku pilnvērtīgi – raksta turpinājumā esam apkopojuši 4 aktivitātes, kas piemērotas gan maziem, gan lieliem un šovasar noteikti jāizmēģina!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

1. Ūdens atrakciju parks – slidkalniņš un šķēršļu josla

Izbaudi priekšrocības, ko sniedz vasara – izveido pagalmā ūdens atrakciju parku! Karstās vasaras dienās nav nekā patīkamāka par vēsu ūdeni. Lai izveidotu ūdens atrakciju parku, Tev nepieciešams:

  • Plastmasas brezents
  • Plastmasas maisi (vēlams biezi miskastes maisi)
  • Izolācijas lenta
  • Šķidrās ziepes
  • Ūdens

Slidkalniņš – plastmasas brezentu nogriez taisnstūrī aptuveni 2x20m. Ja iespējams, novieto to slīpi kā slidkalniņu, taču vari novietot to arī taisni uz zemes. Brezentu visā garumā noklāj ar šķidrajām ziepēm un pēc tam pārlej ar ūdeni, ar rokām kārtīgi visu saputojot. Slidkalniņš ir gatavs – ieskrienies un slīdi! Ik pa laikam, kad brezents sāk slīdēt mazāk, papildini to ar ziepēm un ūdeni.

Šķēršļu josla – plastmasas maisus piepildi ar ūdeni un atvērto galu rūpīgi noklāj ar izolācijas lentu. Svarīgi – nelej maisos pārāk daudz ūdens, pretējā gadījumā tie ātri pārsprāgs. Piepildītos plastmasas maisus izvieto aptuveni ar 1 m atstarpi tā, lai pa tiem varētu lēkāt. Iztēlojies, ka zāle ir karsta lava, kurā nekādā gadījumā nedrīkst ielēkt. Šķēršļu josla vienlīdz var būt arī kā izaicinājums – kurš ātrāk saplēš maisu vai ielec zālē, tas ir zaudētājs. Karstā vasaras dienā šīs aktivitātes būs vienlīdz jautras un atsvaidzinošas gan maziem, gan lieliem!

2. Dārza Twisters

Kurš gan nezina populāro spēli Twister, kas tiek spēlēta uz krāsaina plastmasas paklāja? Uz plastmasas paklāja ir sešas rindas ar krāsainiem apļiem: sarkaniem, dzelteniem, ziliem un zaļiem. Spēlē ietilpst arī spineris, kas sadalīts četrās daļās: kreisā kāja, labā kāja, kreisā roka un labā roka, katra no šīm  sadaļām ir sadalīta četrās krāsās. Griežot spineri, tiek noteikts, kur spēlētājam jāliek roka vai kāja, piemēram, labā roka jāliek uz dzeltenā apļa.

Izveido dārzā pats savu Twister – tā ir lieliska iespēja, kā attīstīt fiziskās spējas, izklaidēties un saliedēties! Izmanto krāsu vai krāsas flakonus, lai uz zāles izveidotu apļus un uz kartona izgatavo spineri. Atceries, ka krāsai nepieciešams laiks, lai nožūtu!

3. Pārgājiens

Pārgājiens ir veselīga aktivitāte, kā iepazīt un apskatīt pasauli. Dodies vasaras pārgājienā – tam nav obligāti jābūt vairāku dienu pārgājienam ar nakšņošanu, tā var būt arī kā vienas dienas pastaiga ar pikniku. Atceries un ņem vērā, ka gari pārgājieni nav piemēroti maziem bērniem, kas ātri nogurst!

Sāc plānot vasaras pārgājienu jau tagad – izveido iespējamo maršrutu, iekļauj interesantas pieturas un apskates vietas. Vari doties pārgājienā gan pa pilsētas ceļiem un takām, gan pa mežiem, gan gar ūdeņiem. Dodoties pārgājienā, neaizmirsti par laikapstākļiem piemērotu apģērbu, ēdiena un ūdens rezervēm!

4. Laivu brauciens

Daudzu iecienīta aktivitāte vasaras laikā ir laivu brauciens – tā ir lieliska iespēja izrauties no ikdienas skrējiena un izbaudīt dabas skaistumu. Laivošana visbiežāk notiek pa upēm, tādēļ, ja laivo gan mazi, gan lieli, iesakām izvēlēties, piemēram, Daugavu, kur iespējams baudīt skaistos Daugavas lokus vai Gauju, kur iespējams baudīt klinšu atsegumus.

Laivu braucienu var izvērst arī divu vai trīs dienu piedzīvojumā ar nakšņošanu, taču, tāpat kā pārgājienā, jārēķinās, ka mazi bērni ātri nogurst. Vari doties arī vienas dienas braucienā, apvienot to ar makšķerēšanu, tādējādi padarot šo aktivitāti par izzinošu izaicinājumu. Svarīgi – dodoties laivu braucienā, neaizmirsti uzvilkt drošības vesti un pieskati mazākos laivotājus!

Ir daudz un dažādas āra aktivitātes, kas piemērotas gan maziem, gan lieliem – tās var būt izglītojošas vai vienkārši izklaidējošas, kā bumbas mētāšana, lēkāšana pa batutu, braukšana ar velosipēdu. Ienāc interneta veikalā Xnet.lv, kur plašā izvēlē pieejami batuti, elektriskie skrejriteņi un citi izklaides rīki, kas Tavu vasaru padarīs daudzveidīgu un neaizmirstamu!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm