tv3.lv

Cik pieprasīti kļūst mazlietoti auto ekonomikas recesijas priekšvakarā?

Lai arī ekonomiskā lejupslīde ir šī brīža realitāte, cita realitāte paveras auto tirgū – strauji pieaugot pieprasījumam, kas pārsniedz piedāvājumu, palielinās nepieciešamība pēc mazlietotiem auto. Kāpēc mazlietoti auto kļūst pieprasītāki un kādas ir priekšrocības, iegādājoties šādu auto? Uz to meklēsim atbildes šajā rakstā – lasi un iepazīsties turpinājumā!

9. septembrī 15:24

Kāpēc mazlietoti auto kļūst pieprasītāki?

Mazlietoti auto no Vācijas, kā arī mazlietoti auto no salona arvien piedzīvo pieprasījuma pieaugumu – un tam ir viens būtisks iemesls. Ņemot vērā mainīgo situāciju pasaulē, ražotājiem trūkst izejvielu, lai spētu ražot jaunus auto tādā apmērā un laikā, kā to vēlas pircēji.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Latvijas Auto asociācija aizvadītā gada laikā tika reģistrējusi par 20% vairāk darījumu par lietotiem auto, kas sastāda ~8 000 spēkratu kopskaitu. Šāds pieaugums ir diezgan ievērojams. Jāņem vērā, ka detaļu, piemēram, pusvadītāju mikroshēmu, piegādes kavēšanās ir saistīta jau ar 2021. gada Covid-19 izraisīto krīzi, kā rezultātā jaunu auto ražošana pat tika uz brīdi pārtraukta atsevišķiem zīmoliem.

Tādējādi, kavējoties ražošanas plāniem, arī ļoti pieauga laiks, ko nācās rezervēt, gaidot jauna auto piegādi – ne vienmēr jauno auto īpašnieki ir gatavi gaidīt līdz pat gadam, un šādos brīžos ir likumsakarīgi, ka tiek dota priekšroka mazlietotiem auto. Pieaugot pieprasījumam pēc mazlietotiem auto, jārēķinās ar dažiem trūkumiem, piemēram:

  • pieejamais klāsts samazinās. Jo vairāk pircēju, jo mazāk paliek citiem – vai piekritīsi? Tāpat kā veikalos, arī pie auto tirgotājiem darbojas šis noteikums, īpaši mazlietotu auto pārdevēju vidū. Pieaugot pieprasījumam, samazinās to auto skaits, kas ir pieejami, taču tas neliek nokārt galvas, jo arī mazlietotu auto pietiek visiem gribētājiem;
  • paaugstinās cenas. Loģiski, ka, pieprasījumam pārsniedzot piedāvājumu, paaugstinās arī mazlietotu automašīnu cenas. Šādā brīdī ir vērts saprast, ka pirkums šodien var būt izdevīgāks nekā, piemēram, pēc mēneša.

Ņemot vērā mainīgo situāciju mazlietotu auto tirgū, ir jābūt gudriem – ja esi atradis auto, kas atbilst Tavām vēlmēm un iespējām, negaidi, bet iegādājies to vēl pirms citi ir paspējuši.

Bet ko nu daudz par trūkumiem – mazlietoti auto vienlaikus sniedz arī dažādas priekšrocības! Kādas tās ir? Par to – lasi turpinājumā!

Foto: Pixabay.com, Toby_Parsons

Vai mazlietoti auto sniedz priekšrocības?

Īsā atbilde ir – jā! Mazlietoti BMW, Audi, Mercedes Benz un citi ir pieejami pietiekami plašā klāstā, lai sev vēlamo izdevīgi varētu iegādāties ikviens. Bet kādas priekšrocības sniedz mazlietota auto iegāde?

Šeit, pirms pievēršamies priekšrocībām, vērts izprast pašu galveno faktoru – atšķirību starp mazlietotu un lietotu auto. Par mazlietotu auto tiek uzskatīts tāds, kura vecums no izlaišanas brīža ir 2-5 gadi. Turpretī lietots – tāds, kurš ir vismaz 6 gadus vecs.

Bet tagad – laiks uzzināt, ar ko izceļas mazlietoti auto!

1. Cena, salīdzinot ar jaunu auto – zemāka

Ļoti svarīgs aspekts ir cena. Starp jaunu un mazlietotu auto var būt ļoti ievērojama cenas atšķirība, lai gan pašu auto vecums atšķiras, piemēram, tikai par 2-3 gadiem. Aptuveni var rēķināt, ka transportlīdzeklim, kas tiek izvests no salona, pēc tam vērtība samazinās par ~10% vai vairāk – vēl zemāka tā būs pēc 2 gadiem, kad tas skaitīsies jau mazlietots, un pēc 5 gadiem, kad tās cena samazināsies līdz pat 50% no sākotnējās vērtības izlaišanas gadā.

2. Mazs nolietojums

Iegādājoties premium kvalitātes mazlietotu auto, vari rēķināties, ka tā nolietojums būs mazāks. Kāpēc tā? Vienkārši – kvalitatīvu, jaunu auto īpašnieki lielākoties rūpīgāk izturas pret auto, nodrošinot tiem regulāras apkopes, uzturot tos teicamā darba kārtībā, ko piedāvā garantija. Tāpēc, iegādājoties mazlietotu auto, vari saņemt salīdzinošu jaunu auto par daudz izdevīgāku cenu, neietaupot uz tā kvalitāti.

Foto: Attēls: Pixabay.com, qimono

3. Mazlietotu auto garantija

Ne vienmēr, bet mēdz būt modeļi, kuri, lai arī ir mazlietoti, joprojām ir pieejami ar garantiju. Tas nozīmē, ka konkrētu problēmu gadījumā Tev nebūs jāsatraucas par lielu izmaksu nepieciešamību – par to parūpēsies pārdevējs. Šāds piedāvājums bieži gan ir spēkā, ja tiek iegādāti mazlietoti auto no salona, kuri tam līdz konkrētam vecuma posmam vai nobraukumam piemēro garantiju.

Pirms iegādājies – pārbaudi!

Lai arī mazlietoti auto ir lieliska alternatīva, jāņem vērā, ka arī pirms to iegādes nepieciešams pievērst uzmanību dažādiem aspektiem. Tie ir, piemēram:

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

  1. pārdevējs. Iesakām iegādāties mazlietotus auto pie uzticamiem tirgotājiem, kas ir gan saloni, gan privātiem uzņēmumiem, kas nodrošina izdevīgus piedāvājumus, piemēram, BRC Autocentrs;
  2. nobraukums. Arvien vairāk cilvēki pievērš uzmanību ne tikai ražošanas gadam, bet auto nobraukumam, jo tas tiešā veidā ietekmē to, cik labā tehniskajā stāvoklī būs transportlīdzeklis. Katrs nobrauktais kilometrs, kas var summēties pat tūstošos gada griezumā, rada nolietojumu detaļām – jo lielāks ir nobraukums, jo vairāk nodilst detaļas, par kuru maiņu būs jādomā pēc auto iegādes (protams, ja tās jau netiks nomainītas pirms tam, kad auto nokļūs Tavā īpašumā);
  3. automašīna. Ņem vērā, vai tas ir, piemēram, premium klases auto – tie būs gan veiktspējīgāki, gan elegantāki. Tomēr tas lielā daļā gadījumu nozīmē arī augstāku cenu amplitūdu, ar ko jārēķinās iegādes brīdī.

Ja esi mazlietotu auto meklējumos – ieskaties BRC Autocentrs piedāvājumā, kur apkopoti izdevīgi piedāvājumi dažādu marku automašīnām!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm