tv3.lv

Cik droša ir kriptovalūtu iegāde?

Tālāk sniegtās piezīmes nav ieteikumi par ieguldījumiem vai citiem finanšu pakalpojumiem, finanšu produktiem, finanšu instrumentiem vai digitālajiem aktīviem. Šis raksts ir jāuztver kā pieredzes apmaiņa par mums tuvu tēmu, kas ir kriptovalūtu iegāde un aktīvu drošība. Kriptovalūtu vērtība ir pakļauta krasām svārstībām, tāpēc jāpatur prātā, ka jebkurā brīdī varam piedzīvot straujas vērtību samazināšanās un lielus ieguldīto līdzekļu zaudējumus.

25. jūlijā 10:39

Vai kriptovalūtu iegāde ir droša?

Ņemot vērā neseno kriptovalūtu tirdzniecības pieaugumu un valstu grūtības saglabāt vienotu regulējumu, šis jautājums ir pamatots. Jaunākais “Allied Industry Research” pētījums paredz, ka globālais kriptovalūtu tirgus līdz 2030. gadam vairāk nekā trīskāršosies un līdz ar to kriptovalūtu drošība un tās trūkumi, ļoti iespējams, arī turpmākajos gados būs liela problēma.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ar kriptovalūtām ir saistīti drošības apdraudējumi, kas to lietotājiem un investoriem ir jāapzinās pirms pirmā darījuma noslēgšanas. Pirmkārt, kriptovalūtas joprojām ir aktīvu veids ar augstu cenu svārstīgumu. Otrkārt, ir daudz krāpnieku, kas šajā salīdzinoši neregulētajā un jaunajā finanšu vidē paļaujas uz nepiesardzīgiem jaunpienācējiem.

Bet kriptovalūta ir arī ļoti pievilcīga, jo tā piedāvā noteiktas priekšrocības. Pirms sīkāk iedziļināmies kriptovalūtu iegādes jautājumos, mēs apskatīsim galvenos drošības aspektus šajā ziņā.

Ja kāds jautā par kriptovalūtu pirkšanas un tirdzniecības drošību, var tikt uzdots viens no diviem jautājumiem:

  1. Vai ieguldījumi kriptovalūtās ir bīstami un ir pakļauti straujam vērtības kritumam?
  2. Vai kriptovalūtām ir tehniski drošības trūkumi, kuru dēļ es varētu zaudēt naudu krāpniecības mēģinājumos.

Mēs apspriedīsim katru no šiem jautājumiem atsevišķi, jo tiem ir būtiskas atšķirības.

Vai ieguldījumi kriptovalūtās ir droši?

Kriptovalūtu iegādi var uzskatīt par riskantāku nekā ieguldīšanu tradicionālos aktīvu veidos, piemēram, akcijās un obligācijās.

Lai gan visā Eiropā kriptovalūtas lielākoties tiek pieņemtas kā legālas, daudzi to elementi joprojām nav kontrolēti vai var tikt pakļauti izmaiņām likumos. Kā mēs pieredzējām 2021. gada vasarā, kad Ķīnas represijas pret ar kriptovalūtām saistītām aktivitātēm sakrita ar Bitcoin cenas kritumu, mainīgie noteikumi ir viens no faktoriem, kas var padarīt kriptovalūtu tirgus jutīgākus pret turbulenci. Ir arī citi iemesli, kas var veicināt kriptovalūtas nepastāvību nākotnē, jo īpaši tāpēc, ka daudzas valdības visā pasaulē apsver, kā reaģēt uz to rašanos.

Fakts, ka kriptovalūtas joprojām ir salīdzinoši jaunas un investori, iespējams, šobrīd nav pārliecināti, ko ar to darīt, daļēji veicina tās kopējo nepastāvību. Kriptovalūtas var būt jutīgākas pret būtiskām cenu izmaiņām, kas saistītas ar investoru viedokļa maiņu, jo tai trūkst vēsturisku pierādījumu par citām aktīvu klasēm, piemēram, akcijām. Lai gan dažas kriptovalūtas ir vairāk pakļautas nepastāvībai nekā citas, pat Bitcoin, vecākā un lielākā kriptovalūta pēc tirgus lieluma, ir slavena ar savām straujajām cenu svārstībām.

Nepērkot vairāk kriptovalūtas, nekā varat atļauties zaudēt, jūs varat būtiski samazināt sava ieguldījuma risku. Ievērojiet piesardzību un ņemiet vērā daudzveidīgo aktīvu portfeli, kur kriptovalūtai ir mazāka un spekulatīvāka loma. Joprojām pastāv nulles risks, ka katram kriptoaktīvam var pienākt diena, kad tā vērtība nokrīt pat līdz nullei.

FOTO: unspalsh.com, Kanchanara

Kura kriptovalūtas iegādes metode ir drošākā?

Tiešsaistes biržu un tirgu skaits, kur lietotāji var pirkt un pārdot kriptovalūtas, ir pieaudzis līdz ar kriptovalūtu parādīšanos. Drošākās tiešsaistes platformās, kas atbilst “Pazīsti savu klientu” (KYC) un Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas (AML) likumiem, bieži būs jānorāda personas identifikācija.

Pirms noteiktu tirdzniecības rīku izmantošanas vairākas labi zināmas kriptovalūtu biržas, piemēram, Binance, lūdz saviem lietotājiem verificēt personisko informāciju. Parasti ieteicams izvēlēties biržu vai tirgu, kas nopietni uztver drošību un izmanto šāda veida pasākumus, lai pārbaudītu jūsu identitāti, ja tikai sākat strādāt ar kriptovalūtu un meklējat drošāko vidi savu kriptoaktīvu iegādei un glabāšanai.

FOTO: unspalsh.com, Kanchanara

Kāda veida kriptovalūtu krātuve ir visdrošākā?

Kriptovalūtu turēšana bezsaistē un prom no tiem, kuri var tai piekļūt, izmantojot interneta savienojumu, kopumā ir drošākais veids, kā to uzglabāt. Ja izmantojat ārējo maku, ko sauc arī par “auksto maku” vai “auksto krātuvi” (no angļu valodas cold wallet), varat glabāt savu kriptovalūtu bezsaistē. Tiešsaistes vai digitālie maki, kas dažkārt tiek saukti par “karstajiem makiem”, var būt vairāk pakļauti hakeru uzbrukumiem, jo tie atrodas tiešsaistes vidē.

Ir pieejami daudz dažādu veidu kriptovalūtas maki, tostarp ārējie maki no labi zināmiem zīmoliem, piemēram, Ledger un Trezor. Ārējo maku trūkums ir tāds, ka tie var būt diezgan dārgi, un, ja pazaudējat vai aizmirstat savu maku, jums būs nepieciešams iet cauri aukstā maka atgūšanas procesam, lai atkal piekļūtu savām kriptovalūtām. Tomēr patreizējā situācijā tiešibaukstie maki tirk uzskatīti par visdrošāko izvēli.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ir svarīgi atzīmēt, ka vienas no decentralizētās blokķēdes tehnoloģijas priekšrocībām ir drošība un privātums. Lai nodrošinātu pircējiem un pārdevējiem papildu drošību savos darījumos un novērstu nepieciešamību pēc uzticamas trešās puses, tika izstrādāts pats jau labi zināmais Bitcoin.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm