BIRZĪ balzams! Kas tas ir un kā tas top?

Viss sākās pavasarī, kad sāk tecēt bērzu sulas. Tās tiek savāktas un sula tiek likta raudzēties priekš brāgas. Brāga ir kaut kas līdzīgs vīnam tikai ne tik garšīga. Mērķis ir panākt rūgšanas procesu, kas radītu alkoholu.

13. oktobrī 10:10

Kad brāga 3 mēnešus ir nostāvējusi un izrūgusi, no tās, meistara uzraudzībā, tiek izdzīts bērzu sulas degvīns. Tad dzērienam tiek pievienots īpašais garšaugu maisījums. Garšaugu maisījuma visu sastāvu ražotāji neatklāj, bet skaidrs, ka galvenā sastāvdaļā ir bērzu sulas un bērzu sīrups. Bērzu sulu sīrupu savukārt iegūst speciālās sīrupu krāsnīs tvaicējot svaigās sulas līdz sīrupa konsistencei.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lai uzlabotu sīrupa kvalitati un samazinātu tvaicēšanas ilgumu ar speciālu Reversās osmozes filtru no sulas tiek atdalīts ūdens. Aptuveni no 5 litriem bērzu sulas iegūstot 1 litru koncentrāta. Kopā nepieciešami ap 110 litriem bērzu sulas, no kuras, iztvaicējot lieko ūdeni, var iegūt ap 1 litru bērzu sulas sīrupa. Vidēji bērzu sulās ir 1% cukura.

Attiecīgi, lai pagatavotu vienu BIRZĪ balzama pudeli nepieciešami aptuveni 20 litri svaigu bērzu sulu. Savukārt no sulas vākšanas, brāgas raudzēšanas, sīrupa tvaicēšanas un nostādināšanas līdz pudeļu pildīšanai paiet aptuveni 6 mēneši.

Kad balzams ir sajaukts, tas vēl tiek nostādināts un tikai pēc noteikta laika tas ir gatavs lietošanai. Pavisam vienā sezonā tiek saražots ne vairāk kā 1000 pudeļu un katrai piešķirts savs kārtas numurs. Pārējā gada laikā, pat, ja ir pieprasījums, balzamu saražot nevar, jo īpašo garšvielu maisījumu, kā arī bērzu sulu degvīnu var sagatavot tikai vienreiz gadā – pavasarī, bērzu sulu tecēšanas laikā.

FOTO: BIRZĪ

Neparasts ir arī balzāma pasniegšanas veids; tas atrodas elegantā kārbā, kura tiek piepildīta ar kaltētām bērzu lapām un vasaras ziediem, un pudeli no kārbas izņemt iespējams tikai kopā ar šo smaržīgo un vasarīgi skaisto ziedu-lapu salūtu. Pārsteigumā izdvests aaahhh…garantēts!

Starp citu, šis īpašais balzams netiek pārdots veikalos un to var iegādāties tikai un vienīgi pašā BIRZI ražotnē vai pasūtot šeit.

ALKOHOLA LIETOŠANAI IR NEGATĪVA IETEKME. ALKOHOLISKO DZĒRIENU PĀRDOŠANA, IEGĀDĀŠANĀS UN NODOŠANA NEPILNGADĪGĀM PERSONĀM IR AIZLIEGTA!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Lai aplūkotu šo lapu, lūdzam apstiprināt, ka esi sasniedzis pilngadību. Nu, tu jau saproti... Ja vēl neesi 18 gadus vecs/-a vai nevēlies skatīt šo lapu, lūdzu izmanto iespēju pāriet uz sev piemērotu saturu!

Man ir 18+ nevēlos redzēt šo lapu