Biroja krēsli – kā izvēlēties piemērotāko

Biroja krēsla izvēle var būt īpaši piņķerīgs process, jo tajā ir jāpavada daudz laika un tam jābūt individuāli piemērotam darbinieka vajadzībām. Labi biroja krēsli atvieglo darba veikšanu, vienlaikus neesot sarežģīti lietojami un pozitīvi ietekmējot mūsu veselību. Šajā rakstā uzskaitīsim vairākas funkcijas, pēc kurām lūkoties, pērkot biroja krēslu.

24. novembrī 12:02

Šobrīd veikalos pieejams plašs modernu un ergonomisku krēslu piedāvājums, tomēr pērkot biroja krēslu ilgām darba stundām saglabājas vieni un tie paši vai līdzīgi parametri, pēc kuriem vadīties, iegādājoties krēslu. Tam ir jābūt piemērotam augstumā un atzveltnes slīpumā. Krēslam jābūt viegli regulējamam pēc nepieciešamības un jāatbalsta mugura, tam jābūt pietiekami mobilam un pārvilktam ar piemērotu, nodilumizturīgu materiālu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Regulējams augstums

Biroja krēslam jābūt tādam, lai būtu iespēja pielāgot biroja krēsla augstumu savam augumam. Lai nodrošinātu optimālu komfortu, jāsēž tā, lai augšstilbi būtu horizontāli pret grīdu. Noteikti meklē risinājumu ar regulēšanas mehānismu, kas ļauj pacelt krēslu augstāk vai nolaist to zemāk.

Regulējamas atzveltnes

Krēsla atzveltni nepieciešams novietot tā, lai tā atbilstu auguma nepieciešamībai. Ja atzveltne ir piestiprināta pie sēdekļa, vajadzētu būt iespējai to pārvietot uz priekšu vai atpakaļ. Bloķēšanas mehānisms, kas to notur vietā, ir labs, lai mugura pēkšņi nesasvērtos atpakaļ. Atzveltnei, kas ir neatdalīta no sēdekļa, jābūt regulējamai augstumā, un vajadzētu būt iespējai to novietot tādā augstumā un leņķī, kādā individuāli nepieciešams.

Jostasvietas atbalsts

Kontūrveida atzveltne nodrošinās mugurai nepieciešamo komfortu un atbalstu. Izvēlies biroja krēslu, kas atbilst mugurkaula dabiskajai kontūrai. Jebkurš biroja krēsls, kuru ir vērts iegādāties, nodrošinās labu jostasvietas atbalstu. Labs muguras lejasdaļas vai jostasvietas atbalsts ir būtisks, lai samazinātu mugurkaula jostas disku noslogojumu vai saspiešanos.

Nodrošini pietiekamu sēdekļa dziļumu un platumu

Biroja krēsla sēdeklim jābūt pietiekami platam un dziļam, lai tajā varētu ērti sēdēt. Meklē dziļāku sēdekli, ja esi gara auguma. Ideālā gadījumā tev vajadzētu būt iespējai sēdēt ar muguru pret atzveltni, un starp ceļgalu un biroja krēsla sēdekli jāatrodas aptuveni 5 – 10 centimetru lielai atstarpei. Biroja krēslam vajadzētu būt iespējai arī regulēt sēdekļa slīpumu uz priekšu vai atpakaļ, atkarībā no tā, kā izvēlaties sēdēt.

Izvēlieties elpojošu materiālu un pietiekamu polsterējumu

Materiāls, kas ļauj ķermenim elpot, ir ērtāks, ilgstoši sēžot uz biroja krēsla. Audums ir labs risinājums, taču daudzi mūsdienu materiāli ir pietiekami funkcionāli un elpojoši. Polsterējumam jābūt ērtam sēdēšanai, un vislabāk ir izvairīties no pārāk mīksta vai pārāk cieta sēdekļa. Cieta virsma būs sāpīga pēc pāris stundām, un mīksta nesniegs pietiekamu atbalstu mugurai un muskulatūrai.

Iegādājies krēslu ar roku balstiem

Iegādājies biroja krēslu ar roku balstiem, lai mazinātu slodzi no kakla un pleciem. Roku balstiem arī jābūt regulējamiem, lai katrs varētu tos novietot tā, lai rokas var ērti atpūtināt un atspiesties uz tiem.

Viegla lietojamība

Pārliecinies, ka visas biroja krēsla regulēšanas sviras var sasniegt no sēdus stāvokļa, un nav jāpiepūlas, lai tām piekļūtu. Sēžot biroja krēslā vajadzētu būt iespējai noliekties, pacelties augstāk vai zemāk vai grozīties no sēdus stāvokļa. Ja sēdi, ir vieglāk iegūt pareizo augstumu un slīpumu, kas nepieciešams, tāpēc ir ļoti svarīgi, lai sviras ir aizsniedzamas un regulējamas no sēdus stāvokļa.

Biroja krēsla mobilitāte

Iespēja pārvietoties krēslā palielina tā lietderību. Vajadzētu būt iespējai viegli pagriezt krēslu, lai vari sasniegt dažādas vietas savā darba zonā, lai nodrošinātu maksimālu efektivitāti. Ritentiņi nodrošina vieglu mobilitāti, taču noteikti izvēlies savai grīdai piemērotos riteņus. Izvēlies krēslu ar ritentiņiem, kas paredzēti grīdai, neatkarīgi no tā, vai tas ir paklājs, cieta virsma vai kombinācija. Ja krēsla riteņi nav paredzēti konkrētajai grīdai, laba ideja ir iegādāties paklājiņu zem biroja krēsla, kas pasargās grīdu.

Ieskaties www.ajprodukti.lv piedāvājumā. Tur atradīsi plašu biroja krēslu klāstu un varēsi izvēlēties saviem darbiniekiem piemērotāko biroja aprīkojumu. Mūsu katalogā pieejami gan parasti biroja krēsli, kam ir visa nepieciešamā regulācija ērtai ikdienai, gan dažādi ergonomiski biroja krēsli – sedlu krēsli, līdzsvara krēsli un citi.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm