Aktivitātes un treniņi svaigā gaisā – veselībai un labsajūtai

Regulāra nodarbošanās ar fiziskajām aktivitātēm ir nepieciešama ikvienam cilvēkam. Sportošana uzlabo ne vien pašsajūtu, bet arī preventīvi pasargā no dažādu slimību attīstīšanās. Vairāk par priekšnosacījumiem un sportošanas iespējām svaigā gaisā lasi raksta turpinājumā!

6. februārī 10:52

Fiziskās aktivitātes svaigā gaisā – kā tām pareizi sagatavoties?

Būšana ārpus telpām ir nepieciešama kā pieaugušajiem, tā arī bērniem. Svaigs gaiss vairo enerģiju, stimulē smadzeņu darbību, uzlabo koncentrēšanās spējas un vispārējo labsajūtu. Ideāli, ja patīkamo var apvienot ar lietderīgo. Tomēr, ja sporto neregulāri un pārsvarā iekštelpās, ir nepieciešama sagatavošanās treniņiem svaigā gaisā:

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

  • izvēlies piemērotu apģērbu. Apģērbam ir būtiska loma, jo tas ir paredzēts, lai novērstu organisma pārkaršanu, tādēļ ir jāņem vērā arī materiālu mitruma uzsūkšanas spēja un ventilācija. Tāpat ir būtiska apavu izvēle, jo tiem ir jābūt piemērotiem aktivitātei, ar ko plāno nodarboties.
  • strukturē treniņu. Treniņi svaigā gaisā nenozīmē, ka Tev jau pirmajā dienā ir jānoskrien pusmaratons. Turklāt tā rīkojoties, nodarīsi savam organismam kaitējumu. Vispirms veic iesildīšanos, tad izpildi pāris stiepšanās vingrojumus, pēc tam nododies aktīvam treniņam, bet to noslēdz ar atsildīšanos.
  • seko līdzi savam pulsam. Sportošanas laikā ir būtiski fiksēt sirdspukstu ātrumu. Ja tas ir par augstu – jāsamazina esošā slodze. Optimālo pulsu var aprēķināt, no skaitļa 220 atņemot savu vecumu vai sirdsdarbībai var sekot līdzi ar viedpulksteņa palīdzību.

Populārākie sporta veidi svaigā gaisā

FOTO: Greg Rosenke on Unsplash

Ja plāno pievērsties fiziskajām aktivitātēm, taču nezini, kuru no tām izvēlēties, raksta turpinājumā dalāmies ar populārākajiem treniņu veidiem, kas ir ideāli piemēroti ārpus telpām.

Treniņi visam ķermenim

Funkcionālie treniņi attīsta visas muskuļu grupas, īpaši augšstilbu un plecu zonas. Ilgstoši trenējoties, augums kļūst atlētisks un pastāv mazāka varbūtība gūt traumas. Taču pirms pievērsties šim sporta veidam, aicinām konsultēties ar profesionāli, kas ieteiks tieši Tev piemērotus vingrojumus, kā arī demonstrēs pareizu to izpildi.

Sacensības dabā

Orientēšanās ir individuāls sporta veids, kas vienlaikus attīsta loģisko domāšanu un spriestspēju. Izmantojot kompasu, pēc iespējas īsākā laikā ir jāatrod kartē atzīmētie kontrolpunkti. Līdzīgs sporta veids ir rogainings, tikai šajā gadījumā kontrolpunktu meklēšana notiek komandās, kā arī distance ir garāka. Šo sporta veidu sacensības tiek organizētas visā Latvijā.

Slēpošana

Slēpošana var būt hobijs, kas sagādā prieku kā lieliem, tā maziem. Savukārt distanču slēpošana ir jau profesionāls sporta veids, kur sportisti ar slēpēm un nūjām pārvietojas pa speciāli izveidotu trasi. Ja Tev patīk notvert asākas izjūtas un piedzīvot veselīgu konkurenci, aicinām pamēģināt tieši šo slēpošanas veidu.

Nūjošana

Nūjošanu varētu raksturot kā staigāšanu, bet ar speciālām nūjām, kas rada pilnvērtīgu treniņu. Būtiski ir ievērot pareizu nūjošanas tehniku, lai treniņa laikā pareizi tiktu nodarbināta ķermeņa augšdaļas muskulatūra. Šī ir vidējas slodzes aktivitāte, kas sniedz būtisku ieguldījumu veselībā. Tā ir piemērota un ieteicama aktivitāte arī senioriem.

Treniņš ar suni

Lietderīgs brīvā laika pavadīšanas veids kopā ar savu četrkājaino draugu ir kanikross. Tā ir skriešana sasaistē ar suni, kurā dzīvnieks velk skrējēju. Treniņš ievērojami uzlabo fizisko sagatavotību, kā arī mājdzīvniekam iemāca jaunas komandas un veido ciešāku saikni ar saimnieku.

Regulāri treniņi svaigā gaisā ir nepieciešami funkcionālo un kongnitīvo spēju uzlabošanai. Vairāk par fizisko aktivitāšu iespējām un pareizu sagatavošanos tām lasi Smscredit.lv bloga rakstā: “Fiziskās aktivitātes: kā izvēlēties sev piemērotākās?

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm