tv3.lv

8 jautājumi, kas palīdzēs izvēlēties mēbeles guļamistabai

Jaunu guļamistabas mēbeļu iegāde ir gan aizraujoša, gan nedaudz biedējoša. Tas ir aizraujoši, jo kurš gan nemīl jaunas lietas un jaunu telpas izskatu? Tas ir biedējoši, jo labas mēbeles mēdz būt dārgas un bailes kļūdīties var būt milzīgas.

2019. gada 12. novembrī 13:20

Par laimi, izvēlēties pareizās mēbeles savām vajadzībām ir daudz vienkāršāk, ja pirms došanās uz veikalu uzdodat sev dažus jautājumus. Turpinājumā astoņi aspekti, ko vajadzētu izvērtēt pirms iegādājaties jaunas guļamistabas mēbeles.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kurš šīs mēbeles izmantos?

Vai Jūs plānojat iegādāties mēbeles savai personīgajai guļamistabai, bērnu istabai vai pusaudžu istabai? Pārliecinieties, ka aplūkojat un izvēlaties istabas lietotājam piemērotas mēbeles – gan stila, gan dizaina ziņā.

Kāds ir mēbeļu iegādei atvēlētais budžets?

Aplūkot plašo mēbeļu piedāvājumu ir lieliski – patiesībā tas ir vienīgais veids, kā uzzināt, ko vispār iespējams iegādāties. Taču nav prātīgi veikt pirkumu, ja nav skaidrs, ko patiesībā varat atļauties. Mēbeles ir liels ieguldījums, tādēļ, pirms sniedzaties pirms kredītkartes, esiet godīgs pret sevi. Ja Jūsu sapņi ir lieli, bet bankas konts – mazs, Jums ir vairākas iespējas:

  • Iegādāties tikai vienu, pašu nepieciešamāko mēbeli;
  • Iegādāties lietotas mēbeles;
  • Izvēlēties zemākas kvalitātes mēbeles;
  • Izmantot atlaides un izpārdošanas

Jebkurā gadījumā, lai atrastu vajadzīgo mēbeli par pieejamu cenu, ir vērts salīdzināt vairākus variantus un tikai tad pieņemt lēmumu.

Kādas ir prasības attiecībā uz kvalitāti?

Jūs noteikti nevēlaties mēbeles, kas pēc dažiem mēnešiem vairs nebūs lietojamas. Tomēr nav arī vērts pārmaksāt par lietām, kas nav paredzēts kā ilgtermiņa ieguldījums. Tā, piemēram, bērna istabas mēbeles (ja vien nepērkat transformējamās) pēc laika tik un tā nāksies nomainīt, tādēļ šeit uz kvalitātes rēķina, iespējams, varat nedaudz ietaupīt. Arī naktsgaldiņš vai plauktiņš nav jāiegādājas gluži pats dārgākais.

Savukārt, ja aktuāls ērts matracis gultai, tad gan līdzekļus nevajadzētu žēlot- no tā lielā mērā atkarīga miega kvalitāte un pašsajūta kopumā.

Cik liela ir istaba?

Ja Jūsu istaba ir neliela, nav jēgas iegādāties masīvas lielizmēra mēbeles. Un otrādi – ja telpa ir liela, sekojiet līdzi, lai istaba gala rezultātā neizskatās pārāk neapdzīvota. Mēbelēm un to izmēriem ir jābūt līdzsvarā ar telpas platību. Katru reizi, kad iegādājaties mēbeles guļamistabas iekārtošanai, pārliecinieties, ka tās ir atbilstoša izmēra, ka tās varēs dabūt cauri durvju ailei, lai ienestu telpā.

Kas Jums nepieciešams?

Jūs, iespējams, vēlaties nomainīt visas guļamistabas mēbeles. Katrā ziņā vispirms jāzina, kas Jums patiesībā nepieciešams. Ir skaidrs, ka guļamistabā nepieciešama gulta vai vismaz izvelkamais dīvāns.

Ja dali gultu ar partneri, iespējams, Jūs abi vēlēsieties katrs savu naktsgaldiņu. Vai arī, ja Jūs vai Jūsu partneris ir gara auguma, Jums jāizvēlas gulta bez kājgaļa. Ja kumode ir jauka, taču tā nav pietiekama ietilpīga, lai tajā ietilptu visas drēbes, tad tā, visdrīzāk, Jums nav piemērota.

Ņemiet vērā arī savu dzīvesveidu. Varbūt Jūsu priekšstats par perfektu svētdienas rītu ir tāds, ka visa ģimene varētu ietilpt Jūsu gultā. Vai arī bērni mēdz naktī atnākt gulēt Jūsu gultā. Kā ar ģimenes mājdzīvniekiem? Šie visi ir svarīgi aspekti, izvēloties gultas izmēru – tai jābūt pietiekami ietilpīgai visiem, kas tajā regulāri atrodas.

Kāda stila mēbeles Jums patīk?

Ja Jums patīk mūsdienīgas lietas, vintage stila mēbeļu komplekts Jūs diez vai iepriecinās. Izlemiet kādā stilā vēlaties iekārtot savu guļamistabu un izvēlieties atbilstošas mēbeles.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ja guļamistaba jau ir iekārtota un to tikai nepieciešams papildināt ar pāris mēbelēm, tāpat jāseko līdzi, lai tās iederētos kopējā telpas interjerā.

Vai vēlaties iegādāties mēbeļu komplektu?

Lai gan iegādāties saskaņotu mēbeļu komplektu ir diezgan droši, tomēr ne vienmēr tas ir vajadzīgs, turklāt dažkārt tā nav pati veiksmīgākā izvēle. Klasiski iekārtotā telpā mēbeļu komplekts izskatās lieliski, bet cita stilos iekārtotās guļamistabās tas var būt pārāk garlaicīgs un nomācošs.

Cik cilvēkiem guļamistaba paredzēta?

Ja guļamistaba paredzēta vairāk diviem cilvēkiem, tad jāņem vērā abu personu vajadzības. Iespējams, tas nozīmēs vienoties par kompromisiem, taču abām pusēm jābūt apmierinātām ar savu guļamistabu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm