tv3.lv

8 darbarīki, kas nepieciešami ikvienam dārzniekam

Pilnā sparā rit dārza sezona, un ir īstais laiks pārskatīt savu darbarīku arsenālu. Piemēroti darbarīki var atvieglot dārza darbus, tādēļ tos jāizvēlas rūpīgi, apdomājot gan katra darbarīka funkcionalitāti, gan ērtumu. Dārzniecības jomā esat iesācējs un nezināt, ar ko sākt? Pārskatījāt dārza inventāru un sapratāt, ka kaut kā trūkst? Esam izveidojuši to darbarīku sarakstu, kas nepieciešami ikvienam dārzniekam!

2021. gada 19. maijā 17:18

Cimdi

Katram dārzniekam nepieciešami vairāki pāri cimdu, kas pasargā no netīrumiem, ērkšķiem, šķembām. Visbiežāk dārznieki izmanto tieši nitrila cimdus, tomēr ieteicams iegādāties arī ūdensizturīgus cimdus ar oderi, kas noderēs, piemēram, stādīšanai. Mūsdienās pieejams milzīgs cimdu klāsts, līdz ar to katrs var izvēlēties savām vēlmēm un vajadzībām piemērotākos.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šķēres

Dārza šķēres, sauktas arī par sekatoru vai dzirklēm, daudziem dārzniekiem šķiet nevajadzīgs rīks, jo pastāv uzskats, ka tikpat labi darbu paveic arī parastās šķēres. Lai arī parastās šķēres patiesi spēj nogriezt augus, tās nav tik asas, līdz ar to var traumēt augu. Izvēloties dārza šķēres, apdomājiet, cik cietus augus griezīsiet – no tā atkarīgs griešanas diametrs. Lai griezums būtu precīzāks un netraumētu augu, iesakām izvēlēties šķēres, kurām ir divi asmeņi.

Lejkanna

Augiem nepieciešams ūdens! Ir vairākas iespējas, kā aplaistīt dārzu, tomēr ne vienmēr varam rēķināties ar lietus ūdeņiem, tādēļ lejkanna ir viens no ērtākajiem variantiem. Izvēloties lejkannu, pievērsiet uzmanību tās uzgaļa garumam – lai Jums, pamatīgi neliecoties, augus iespējams viegli aizsniegt.

Tomēr ņemiet vērā, ka lejkannas piemērotas situācijām, ja dārza tuvumā ir ūdens avots, dārza platība nav ļoti liela.  Atsevišķos gadījumos labāk piemēroti citi dārza instrumenti – piemēram, ūdens šļūtene ar pumpi.

Kaplis

Dārza kaplis, iespējams, ir svarīgākais no darbarīkiem. Tas pieejams vairākos variantos, paredzēts nezāļu ravēšanai vai zemes irdināšanai, tomēr visbiežāk dārznieku vajadzības spēj apmierināt tieši klasiskais kaplis, kas veic abus uzdevumus.

Lāpsta

Lāpsta ir noderīgs palīgs smagiem dārza darbiem –  zemes uzrakšanai, lielu augu un koku stādīšanai, mēslošanai. Jo lielāki augi jūsu dārzā, jo lielāku lāpstu vajadzētu iegādāties. Tāpat pievērsiet uzmanību lāpstas izmēram un materiālam – lai lāpstošana būtu ērta, lāpstai jābūt piemērotai ne tikai Jūsu dārzam, bet arī Jūsu augumam.

Grābeklis

Grābeklis rūpējas par dārza estētiku – palīdz izlīdzināt zemi, savākt nezāles, sagrābt lapas un zarus. Izvēloties grābekli, galvenokārt pievērsiet uzmanību zaru retumam un virsmas lielumam, no kā atkarīgs, cik smalkus objektus varēsiet sagrābt un cik lielu platību varēsiet apstrādāt vienlaikus.

Ķerra

Ķerra pamatīgi atvieglo un paātrina darba procesu, jo nav nepieciešams pārnēsāt visu paša spēkiem – tā noderēs ne tikai lapu, zāles vai zaru pārvadāšanai, bet arī smagāku dārza velšu, piemēram, ķirbju vai kabaču pārvietošanai no dārza uz mājām.

Izvēloties ķerru, pievērsiet uzmanību tās materiālam, izmēram un konstrukcijai, jo no tā atkarīgs, kādas lietas ķerrā iespējams pārvadāt. Dažādas ķerras varat iegādāties 220.lv – piedāvājumu iespējams aplūkot šeit.

Krēsls

Dārza darbi var pamatīgi nogurdināt, radīt muguras un locītavu sāpes – šādās situācijās labākais palīgs ir dārza krēsls. Mazs, pārnēsājams krēsls var tikt izmantots ne tikai tad, kad atpūšaties, bet arī tad, kad, piemēram, ravējat.

Neatlieciet darbus uz pēdējo brīdi – iepērcieties internetā, kur pieejamas ne tikai ķerras un citi instrumenti dārza darbiem, bet arī kompresori. Interneta veikals 220.lv piedāvā kompresorus labās cenās – ienāciet un papildiniet ne tikai dārza, bet arī saimniecības darbarīku klāstu!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm