tv3.lv

7 idejas, kā pavadīt laiku ar draugiem virtuālā vidē

Lai arī ne reti daudziem no mums ir draugi un radi, kas dzīvo tālu prom un ar ko sazināmies izmantojot internetu, virtuālo saskarsmi aktuālāku padarīja tieši pasaules mēroga pandēmija.

2021. gada 22. oktobrī 9:15

Tās dēļ bija liegts tikties ne tikai ar ģimeni un draugiem, kuru apciemošanai nepieciešams iegādāties lidmašīnas biļeti, bet arī ar tiem, kas dzīvo teju pāri ielai. Lai justos pilnvērtīgs un dzīvotu sabalansētu dzīvi, ikvienam cilvēkam sociālais kontakts ir ļoti svarīgs, tāpēc, lai arī dzīvē satikties nedrīkst vai neizdodas, pastāv alternatīvas iespējas, kā kopā pavadīt laiku un nezaudēt saikni.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pieliekot nedaudz izdomas arī virtuālu socializēšanos var padarīt par lielisku un jautru pieredzi, kas ļaus kopā gūt jaunas pieredzes un stiprināt draudzības saites. Galvenais, kas nepieciešams virtuāli labi pavadītam vakaram ir pozitīvs noskaņojums, interneta savienojums, ērta sēdvieta un našķi. Turpinājumā piedāvājam dažas idejas virtuālām, bet kopīgām izklaidēm, ko izmēģināt.

Izmantojiet tehnoloģijas un skatieties filmas kopā

Šobrīd ļoti populāra ir video satura vietne Netflix, šajā vietnē iespējams izveidot arī Netflix Party jeb ballīti, kas ļauj izveidot kopīgu filmas skatīšanās pieredzi. Izmantojot šo opciju Jūs kopā ar draugiem skatīsieties vienu filmu, ja kāds to apturēs, tā tiks apturēta visiem, un paralēli filmai ekrāna malā Jums būs iespēja arī sazināties ar draugiem, lai apspriestu filmā notiekošo.

Izveidojiet virtuālu grāmatu klubu

Ja Jums un Jūsu draugiem patīk lasīt, tad izmantojiet šo laiku, lai nesteidzīgi lasītu. Lai motivētu sevi un draugus, izveidojiet virtuālu grāmatu klubu. Izlemiet, kādu grāmatu, cik ilgā laikā lasīsiet, un, izmantojot kādu no virtuālās saziņas platformām, piemēram, Zoom, reizi nedēļā sazināties, lai apspriestu izlasīto. Šādi Jūs ar draugiem ne tikai kvalitatīvi pavadīsiet laiku, bet arī bagātināsiet sevi, stiprināsiet savas argumentācijas prasmes un apgūsiet daudz ko jaunu, jo lasīsiet daudz vairāk.

Spēlējiet datorspēles kopā

Izmantojot Sony Playstation 4 vai Playstation 5, ir iespēja izmantot opciju Share Play, kas nodrošina iespēju spēlēt datorspēles kopā. Stundas garumā ir iespējams dalīties ar ekrānu, lai draugi vērotu, kā Jūs spēlējat, bet, ja, piemēram, netiekat galā ar spēles uzdevumiem, Jums ir arī iespēja atdot vadību, lai draugi palīdz uzvarēt spēli. Pat spēlēm, kurās nav paredzēta vairāku spēlētāju tiešsaistes opcija, izmantojot Share Play ir iespējams spēlēt divatā. Jūsu uzaicinātajam viesim nemaz nav jābūt spēles īpašniekam, lai Jūs spēlētu kopā!

Spēlējiet šahu vai citas galda spēles tiešsaistē

Virtuālā vidē ir pieejamas teju visas galda spēles. Uzaiciniet draugus uz kopīgu šaha partiju, spēlējiet Katanas iekarotājus, Uno vai Scrabble. Lai padarītu spēļu vakaru izklaidējošāku, izveidojiet konferences zvanu ar Discord vai izmantojot kādu no virtuālās saziņas platformām, lai kamerās redzamās draugu sejas radītu klātesamības efektu. Ieslēgtas kameras kopīgu pokera spēli padarīs vienlīdz intriģējošu kā, ja jūs spēlētu sēžot pie viena pokera galda.

Tāpat kā parastas galda spēles, tiešsaistes versijā pieejamas arī virtuālās puzles. Šādi Jūs varat kopīgi salikt pat puzli no vairākiem tūkstošiem gabaliņu un nebūs jāuztraucas par to, ka mājdzīvnieks nākamajā dienā nepabeigto puzli iznīcinās.

Pārbaudiet savas zināšanas un sacentieties tiešsaistes viktorīnās

Izmantojot dažādas platformas Jūs varat izveidot paši savas viktorīnas, bet, ja vēlaties sacensties ne tikai ar saviem draugiem, bet arī citiem, piedalieties kādā no Prāta Spēles organizētajām tiešsaistes viktorīnām. Salīdziniet rezultātus ar draugiem un pārliecinieties, kādi ir Jūsu un kādi ir draugu spēcīgie temati.

Izmēģiniet tiešsaistes spēles

Arī Google Play un App Store piedāvā dažādas spēles, kuras var spēlēt kopā ar draugiem. Pamēģiniet atklāt, kurš ir slepkava, spēlējot Among Us vai kopīgi cīnieties par spēcīgākās komandas titulu spēlējot Zooba.

Kopīgi apmeklējiet kādu virtuālu pasākumu

Tā kā teju visa kultūras industrija pandēmijas dēļ tika slēgta, radošākie pielāgojās un izveidoja gan tiešsaistes koncertus, gan teātra izrādes. Uzaiciniet draugus apmeklēt kādu no tiem un piepildiet vakaru ar kopīgu kultūras baudījumu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm