5 vērtīgi padomi, ko ņemt vērā, iegādājoties lietotu auto uz nomaksu

Lai gan lietotas automašīnas ir maciņam draudzīgāka izvēle nekā jauni auto, tomēr bieži vien tāpat ir nepieciešams meklēt papildus finansējuma avotu, lai iegādātos kāroto automobili. Auto līzings ir populārākais auto finansējuma veids, tomēr tas nāk ar vairākiem ierobežojumiem, tostarp ir obligāta KASKO prasība, pirmā iemaksa vismaz 10% apmērā utt. Turklāt liela uzmanība jāpievērš paša auto vizuālajam un tehniskajam stāvoklim, lai nesanāk tā, ka papildus līzingam vēl ir jāmaksā par auto remontu. Turpini lasīt rakstu un uzzini 5 vērtīgus padomus, kas jāņem vērā, pirms iegādājies lietotu auto uz nomaksu!

2. jūnijā 9:40

1. Pārbaudi automašīnas vizuālo stāvokli

Atceries, ka automašīnas virsbūve ir auto vizītkarte, tāpēc pirms iegādājies lietotu auto uz nomaksu, rūpīgi izvērtē šīs automašīnas vizuālo stāvokli. Paskaties, vai uz auto nav daudz skrāpējumu un buktes, jo tas ne tikai ir vizuāli nepievilcīgi, bet arī samazina auto vērtību. Neaizmirsti arī par auto salonu – tīrs un nebojāts salons liecina par to, ka iepriekšējais autovadītājs ir rūpīgi izturējies pret automašīnu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

2. Pārliecinies par auto tehnisko stāvokli

FOTO: Freepik.com/standret

Neviens nevēlās iegādāties lietotu auto līzingā un tikai pēc tam saprast, ka ir jāiegulda daudz naudas automašīnas remontā. Tieši tāpēc ir svarīgi pārbaudīt, vai automašīnai nav problēmas ar dzinēju, pārnesumkārbu, akumulatoru, ritošo daļu un bremzēm. Ieskaties arī auto panelī – ja ieraugi sarkanus vai dzeltenus simboli, tad ir problēma ar kādu no automašīnas funkcijām. Pārbaudi, vai uz automašīnas nav daudz rūsas – ja rūsa ir nokļuvusi uz nesošās daļas, tad tā jau ir tehniska problēma, kas var ietekmēt automašīnas drošību un veiktspēju. Neaizmirsti arī par auto salonu – paskaties, vai strādā kondicionieris, apsildāmie sēdekļi un citas ierīces.

3. Iepazīsties ar auto vēsturi

Ne mazāk svarīgi ir iepazīties ar automašīnas vēsturi, tostarp īpašnieku skaitu, tehniskās apskates vēsturi un nobraukumu. Ar auto vēsturi ir iespējams iepazīties CSDD mājaslapā, ievadot automašīnas reģistrācijas numuru. Tomēr, ja vēlies iegūt izsmeļošāku informāciju par auto vēsturi, tad būs nepieciešams VNI jeb virsbūves numurs. Ja ir iespējams, tad iesakām arī veikt testa braucienu, lai pārliecinātos, ka automašīnai nav “apslēptie defekti”.

4. Salīdzini labākos piedāvājumus

Dažādu kreditētāju cenas un nosacījumi krasi atšķiras, tāpēc iesakām iepazīties ar vairāku kreditētāju piedāvājumiem, lai Tu varētu izvēlēties labāko un izdevīgāko līzingu. Ja vēlies iegādāties vecāku automobili, pārbaudi, vai automašīnas kredīts nebūs izdevīgāka izvēle. Pievērs uzmanību procentu likmei, līguma komisijai, kā arī minimālajam pirmās iemaksas apmēram. Ja izvēlies elektroauto vai hibrīdauto, pārliecinies, vai Tev nav pieejami izdevīgāki nosacījumi. Iepazīsties arī ar līguma izbeigšanas nosacījumiem, lai izvairītos no nepatīkamiem pārsteigumiem.

5. Ieskaties BRC Autocentra piedāvājumā

FOTO: lv.brcauto.eu

BRC Autocentrs ir Baltijā lielākais lietotu auto pārdevējs, kura piedāvājumā ir mazlietoti auto ar garantiju, kā arī plašas līzinga iespējas. Sadarbojoties ar vairākām līzinga kompānijām, BRC Autocentrs palīdzēs izvēlēties izdevīgāko finansējuma veidu, lai Tu varētu iegādāties lietotu auto uz nomaksu.

BRC Autocentra piedāvājumā ir finanšu līzings, kas ir labākais situācijā, ja vēlies auto lietot ilgu laiku un pēc līzinga nomaksas iegūt to savā īpašumā. Savukārt operatīvais līzings ir pielīdzināms ilgtermiņa auto nomai – Tev nebūs jāizpērk auto pilnā apmērā, kā arī pie vienādiem maksājumiem ar finanšu līzingu varēsi iegādāties vērtīgāku auto. Turklāt BRC arī piedāvā līzinga auto izpārdošanu. Ienāc BRC Autocentra mājaslapā un uzzini vairāk!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm