tv3.lv

5 jautājumi par datu glabāšanu mākonī 2021. gadā

Vai mans uzņēmums pārdzīvos pandēmiju un biznesa ierobežojumus – šis jautājums jau vairāk nekā gadu nodarbina uzņēmējus. Bet, kāpēc zīlēt kafijas biezumos un mēģināt paredzēt pandēmijas beigu datumu, ja jau tagad biznesam ir pieejami stabili risinājumi ilgtspējīgai attīstībai jebkuros apstākļos? Runa ir par mākoņu tehnoloģijām – ērtu IT sistēmas pārvaldīšanas veidu, kas sarežģītos laikos nodrošina iespēju strādāt no mājām, neuztraucoties par drošību un pieejas ierobežojumiem.

2021. gada 14. aprīlī 17:34

Lielo uzņēmumu vidū mākoņu risinājumi ir bijuši pieprasīti vēl pirms pandēmijas, taču Covid-19 krīze motivēja arī vidējos un mazos uzņēmumus pāriet uz attālinātiem IT risinājumiem. Ja arī Tu esi apsvēris šādu domu, Tev noteikti ir ne mazums jautājumu par mākoņiem un to izmantošanu biznesā. Šajā rakstā uzzināsi atbildes uz svarīgākajiem jautājumiem par un ap datu glabāšanu mākonī!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

1. Kāpēc vērts glabāt datus mākonī?

Nebūs liels pārspīlējums teikt, ka dati ir uzņēmuma dvēsele, taču vieglprātīga attieksme pret datu drošību vēl joprojām ir plaši sastopama. Viens no kiberdrošības pamatnoteikumiem – rezerves kopēšana – ir pazīstams daudziem, bet rezerves kopijas ne vienmēr tiek veidotas pareizi.

Viena no izplatītākajām kļūdām ir rezerves datu uzglabāšana tajā pašā infrastruktūrā, kur glabājas datu oriģināli. Tāpat uzņēmumi mēdz aizmirst par rezerves kopijas pārbaudēm un citiem drošības pasākumiem. Rezultātā uzbrukumi kiberdrošībai un tehniskās avārijas atstāj smagas sekas uzņēmuma reputācijā un lielus robus budžetā. Vai tam ir risinājums? Jā, un tā ir datu glabāšana mākonī.

Tevi varētu interesēt

Mākonis ļauj uzņēmumam turēt visu svarīgu informāciju attālinātos serveros specializētos datu centros. Pateicoties mākoņu tehnoloģijām uzņēmuma darbinieki var strādāt ar sensitīvo informāciju arī mājas apstākļos, un uzņēmums var turpināt darbu drošā digitālajā vidē.

Foto: UNSPLASH.COM

2. Datu glabāšanu mākonī var atļauties tikai lieli uzņēmumi?

Lielie uzņēmumi daudz dara, lai viņu dati būtu drošībā, bieži vien infrastruktūru izvieto divos neatkarīgos datu centros un papildus vēl veido rezerves kopijas, lai sevi nodrošinātu pret datu pazaudēšanu. Ja skatāmies uz mazajiem uzņēmumiem, tad viņi par datu drošību nereti pat neaizdomājas, līdz brīdim, kad iestājas datu zudums.

iNegribi iet šo ceļu? Tad par biznesa IT drošību jāparūpējas savlaicīgi, un failu glabāšana mākonī ir viens no vienkāršākajiem variantiem. Mākoņu uzņēmumu pieredze rāda, ka pat mazi uzņēmumi var ieviest savā infrastruktūrā kvalitatīvu un uzticamu rezerves kopēšanu ar adekvātām izmaksām.

Lieli ārpakalpojumu sniedzēji IT nozarē šobrīd piedāvā elastīgus mākoņskaitļošanas variantus dažādām vajadzībām un budžetiem – šāds risinājums arī nelielam uzņēmumam būs izdevīgāks nekā patstāvīga IT sistēmas uzturēšana.

3. Cik dārga ir datu glabāšana mākonī?

Mākoņu nozarē pakalpojumu izmaksas var aprēķināt pēc patērēto resursu apjoma – tā ir principiāli cita, elastīga pieeja cenu politikai. Pateicoties tai, uzņēmums var savas rezerves kopijas turēt mākonī un maksāt tikai par to apjomu ko viņi rezervē mākonī, maksājot tikai par aizņemtajiem gigabaitiem. Lai nodrošinātu savas IT infrastruktūras rezerves kopijas, uzņēmumiem vairs nav jādomā, par fiziskajiem IT resursiem,  rezervēšanas kopēšanas programmatūru, drošības risinājumiem, kā arī IT sistēmas uzturēšanas ekspertu kompetencēm.

Lieli IT uzņēmumi, kas strādā ārpakalpojumu tirgū, piedāvā klientiem veidot neierobežotu apjomu rezes kopiju, vienā vai vairākos datu centros, kā arī papildus rezerves kopēšanas pakalpojumam piedāvā arī uzņēmuma  IT infrastruktūru pārcelt mākonī.

Foto: UNSPLASH.COM

4. Vai rezerves kopēšanai mākonī ir kādi ierobežojumi?

Rezerves kopēšana kļūst arvien populārāka un pieejamāka, taču arī tai ir savi ierobežojumi un īpatnības. Galvenais, kas būtu jāņem vērā uzņēmumam, ir iespējamas papildu izmaksas par pieeju atjaunotiem datiem.

Noslēdzot līgumu ar pakalpojuma sniedzēju, noteikti pievērs uzmanību tam, ar kādiem nosacījumiem tiks īstenota datu atjaunošana – tirgū ir izplatīti klientam neizdevīgi varianti, kas piedāvā budžeta mākoņu risinājumus ar lielām papildu izmaksām. Piemēram, ja informācija ir jāatjauno, datu pārraides ātrums var izrādīties neapmierinošs, turklāt klientiem ir jāmaksā par lejupielādes trafiku. Arī datu pārsūtīšanas kanāla ātruma palielināšanas izmaksas var būt neadekvāti augstas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Risinājums – meklēt pakalpojuma sniedzēju, kas neprasa papildu samaksu par datu augšupielādi un lejupielādi.

Foto: UNSPLASH.COM

5. Kā atrast ideālu mākoņu risinājumu?

Ceļā pie nevainojamas IT sistēmas sākas ar sarunu – IT pakalpojumu sniedzējam jāzina klienta biznesa vajadzības, mērķi un nozares īpatnības (piemēram, jau pieminētais sezonas aktivitātes pieaugums).

Mākoņu risinājumi vienmēr ir individualizēti – piemēram, tehnoloģiju un izklaides uzņēmums Tet piedāvā standarta pakalpojumu paketi, paketi ar palielinātu veiktspēju un individuāli pielāgotus risinājumus. Mākoņu tehnoloģijas ļauj piemeklēt uzņēmumam optimālo virtuālā procesa kodolu skaitu, RAM atmiņu, disku glabātuves tipu un apjomu, IP adrešu skaitu, virtuālo maršrutētāju un operētājsistēmu – pilnu IT komplektu veiksmīgam darbam gan birojā, gan mājās.

Datu glabāšana mākonī nav īstermiņa risinājums pandēmijas apstākļiem – pēdējo gadu tendences liecina, ka mākonis ir biznesā uz palikšanu. Vai vēlies izmantot visas mākoņu tehnoloģiju priekšrocības? Tad sazinies ar Tet un piesakies konsultācijai par individualizētiem mākoņu risinājumiem!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm