tv3.lv

Trīs dokumentālās filmas jūlijam

11. jūlijā 8:00

No zemūdens robotiem līdz senu pilsētu virtuālām rekonstrukcijām – digitālie rīki palīdz arheologiem labāk izprast senās pilsētas un tajās dzīvojušos cilvēkus. Šajā rakstā izceļam dažas no jaunajām dokumentālo filmu sērijām, kuru pirmizrādes gaidāmas dokumentālo filmu kanālā Viasat History, un kurās izmantotas gan senākas vēsturiskās analīzes metodes, gan jaunākie tehnoloģiskie palīglīdzekļi, atklājot nezināmus pagātnes stāstus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“KRUSTA KARI” – JAUNI PIERĀDĪJUMI PAR EPISKO VIDUSLAIKU STĀSTU

Stāsts par krusta kariem atmiņās saglabājies kā stāsts par reliģisko fanātismu un nepieredzētu brutalitāti, par viduslaiku bruņiniekiem un džihādistu karotājiem; par pilīm un karaļiem; par varonību, nodevību un upurēšanos.

Britu vēsturnieks un autors doktors Tomass Asbridžs šajā raidījumā trīs daļās sniegs skaidrojošu stāstu par krusta kariem. Izmantojot jaunākos pierādījumus, aculiecinieku liecības un mūsdienu liecības gan no kristīgās, gan islāma pasaules, Asbridžs no jauna izvērtēs šo episko viduslaiku stāstu. Stāsts filmēts uz vietas Tuvajos Austrumos, Ziemeļāfrikā un Eiropā, un raidījuma vadītājs apmeklēs daudzus arhīvus — no Jeruzalemes Aksas mošejas līdz nošķirtam Venēcijas klosterim, tā atklājot reti redzētus manuskriptus un artefaktus. “Krusta kari” būs skatāmi kanālā Viasat History piektdienās pulksten 22.00.

“MIRUŠO BALSIS” – TUTANHAMONA NOPSLĒPUMI UN UPURI POMPEJOS

Betanija vada kriminālistikas izmeklēšanu par dažiem no vissenākajiem un iesakņojušiem senās pasaules noslēpumiem, sapazīstinot skatītājus aci pret aci ar neparastajiem pagātnes cilvēkiem, kurus viņa savā ceļā iepazīst.

Balstoties uz mirstīgajām atliekām un norādēm, kas iegūtas no cilvēku īpašumiem, Betanija izmantos jaunākos pierādījumus un progresīvāko zinātni, lai izveidotu šo aizmirsto dvēseļu intīmākos portretus. Pētot episkus un dažkārt sprādzienbīstamus vēstures mirkļus, viņai izdosies atklāt pazaudēto balsu skanējumu. Izmantojot jaunākos zinātniskos un vēsturiskos atklājumus, Betanija ar komandu iedziļināsies Tutanhamona noslēpumos, atklājot atbildes, kuras ēģiptologiem nav izdevies atrast gadu desmitiem ilgi, un atklāt satraucošus pierādījumus tam, ka Tutanhamons ir nācis no šaubīgas karalisko intrigu pasaules, kurā viņa tēvs tika apkaunots un māte nežēlīgi noslepkavota. Betanija iedziļināsies arī jaunākajos pētījumos un pierādījumos, rekonstruējot piecu katastrofālā Vezuva izvirduma upuru – maza zēna, karavīra, grūtnieces, verga un aprūpētāja – identitāti un likteni. Ar ģeoloģijas eksperta palīdzību Betanija apkopos faktus par liktenīgo notikumu ķēdi līdz vienai no vēstures ļaunākajām dabas katastrofām. Raidījumā tiks atklāti arī jaunākie ģeoloģiskie un kriminālistikas pētījumi, skaidrojot notikumu secību pēc Vezuva izvirduma, kas beidzas ar traģisku un šokējošu nāvi un vardarbīgu Pompeju un Herkulānas iznīcināšanu. Jaunā dokumentālā filma trīs daļās “Mirušo balsis” ar apbrīnojamo stāstnieci Betaniju Hjūzu tikai kanālā Viasat History svētdienās pulksten 22.00.

“ATŠIFRĒTIE DĀRGUMI” – ATŠIFRĒJAM ASTOŅUS NO PASAULES LIELISKĀKAJIEM DĀRGUMIEM

Atklājiet astoņus no pasaules lielākajiem dārgumiem, visus ar ievērojamiem noslēpumiem, kas joprojām apslēpti… līdz šim. Zinātnieki pētīs stāstus par Bībeles notikumiem, piemēram, Bābeles torni un Ēģiptes mēri, dosimies uz Jordāniju, lai apskatītu seno pilsētu Petru, piestāsim Apvienotajā Karalistē, lai izpētītu Stounheindžas un Jorkas gladiatoru noslēpumu, izpētīsim noslēpumus par sarukušajām galvām un citus. Katru objektu un vietu rūpīgi pārbaudīs eksperti, izmantojot virkni jaunu metožu, tostarp vismodernākās kriminālistikas tehnikas, kas pirmo reizi atklās prātu satriecošas patiesības. Filmējot kopā ar arheologiem, vēsturniekiem, zinātniekiem un zinātniekiem, neviens akmens nepaliek neapgriezts; izpētiet vēsturi un iespējamās sekas, kas saistītas ar aizraujošas patiesības atklāšanu par katru šīs sērijas dārgumu. Dokumentālās filmas astoņās daļās pirmizrāde 18. jūlijā pulksten 21.00, un tā būs skatāma ik darba dienas vakaru.

Seko mums arī Facebook 

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm