tv3.lv

11 interesanti pārgājienu maršruti 2022. gada sezonai

Pārgājieni ar katru gadu kļūst arvien populārāki, jo ļauj iepazīt Latvijas dabas daudzveidību, pavadīt aktīvu laiku, kā arī izaicināt pašam sevi. Interesanti pārgājienu maršruti vienmēr ir saistījuši kā lielus, tā mazus, tāpēc šajā rakstā ieskatīsimies dažās aizraujošās iespējās, ko vērts izmēģināt 2022. gadā! Iekārtojies ērtāk un lasi turpinājumā!

7. jūnijā 16:48

Pārgājienu maršruti un dabas takas Latvijā

Visā Latvijā ir iekārtotas neskaitāmi daudz dabas takas un pārgājienu maršruti, kas, ņemot vērā to specifiku, būs piemēroti kā iesācējiem, tā pieredzējušiem ceļotājiem, kuri meklē izaicinājumus. Lasi par aktuālo katrā novadā!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

#1 Dabas takas Vidzemē

Vidzeme ir viens no biežākajiem galamērķiem ainavisku, neskartu dabas taku apmeklējumam, kas atklāj plašo dabas daudzveidību Latvijā. Viena no iespējām ir Līgatnes dabas takas, kas ļauj vērot zvēru un dabas daudzveidību. Vēl daži interesanti pārgājienu maršruti Vidzemē būs:

  • Ieriķu dabas takas – tās atrodas pie Ieriķu dzirnavām, apvienojot sevī romantiku un nedaudz mistikas. Tā ir labiekārtota taka ar skaistiem elementiem, kas to papildina, kā arī vienlīdz skaista ir tumšajā laikā, kad tiek izgaismota;
  • Amatas dabas taka – tā ļauj izbaudīt neskarto dabu un tās mežonīgumu. Taka stiepjas gar straujo, autentisko Amatas upi un vijas līdz pat galapunktam – vērienīgajam Zvārtas iezim;
  • Cecīļu dabas taka – lai arī ir pieejami dažādu garumu posmi, kopumā iespējams mērot taku līdz 15 kilometriem. Tās laikā paveras burvīgi skati uz iežiem, ūdenskritumu un četrām upēm;
  • Cīrulīšu dabas takas – gleznainās dabas takas Cīrulīšos pie Cēsīm ir unikālas savā daudzveidībā. Vēstures nostāstu apvītais mežs priecē ar Spoguļklintīm, Līgavas alu un ne tikai – arī skaistiem dabas skatiem no augšas.

Foto: Pixabay.com, 12019

#2 Dabas takas Pierīgā

Arī ap Pierīgu ir dažādas dabas takas, kur izbaudīt unikālo mežu burvību. Tāda, piemēram, ir Zilo kalnu dabas taka Ogres pusē. Lielākā daļa no šīm takām sākas pie Mālkalnes prospekta, ļaujot atklāt daudzveidīgo taku tīklu, izmantot piknika vietas, meža trenažierus, skatu torni.

Saulkrastu baltā kāpa ir piemērotākā izvēle tiem, kuri iecienījuši pārgājienus gar jūru – daudzveidīgā pludmale atklāj visu Vidzemes jūrmalas burvību, kas noteikti patiks visai ģimenei.

Cenas tīreļa laipu taka arī ir pelnījusi ievērību – tā ir īpaši piemērota, ja vēlies baudīt mieru, tīreļa neaprakstāmo ainavu un floras, faunas daudzveidību. Takas kopējais garums ir nedaudz vairāk par 6 km.

#3 Dabas takas Kurzemē

Viesatas dabas taka ir viena no skaistākajām Kurzemes pusē, kas būs piemērota garāku maršrutu piekritējiem. Tās laikā vari izbaudīt neskartu dabu, upes stāvkrastu, kā arī izbaudīt pikniku.

Tāpat Kurzemes pusē iecienīta ir Jūrtaka – ceļa posms, kas vijas gar visu jūras krastu. To iespējams veikt vairākos piegājienos, tādējādi ieplānojot galamērķus vairākām nedēļas nogalēm.

Foto: Pixabay.com, koronevskis

#4 Dabas takas Zemgalē

Lai arī Zemgalē plaši pazīstamu dabas taku mazāk, ir daudz citu pārgājienu maršrutu, kas mijas ar īpašiem, vēstures un maģijas apvītiem nostāstiem. Tādi ir, piemēram:

  • Pokaiņu mežs, kurā izvietoti dažādi akmeņi un to krāvumi. Pokaiņos ir Veselības taka, Gadskārtu taka un Zodiaka aplis, un katram no tiem ir sava ievirze, kas priecēs apmeklētājus;
  • Tērvetes dabas parks ir lieliska vieta tiem, kuri izbauda sapņu valstības. Tērvetes dabas parks ļaus justies kā pasakā, vienlaikus arī izbaudot aktīvāku pastaigu.

Ja Tevi interesē atpūta ar bērniem – aizraujoši ieteikumi ģimenēm Tevi jau gaida Ondo.lv sagatavotajā bloga rakstā! Uzzini vairāk par iespējām Latvijā!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm