Ziemassvētki – labo darbu laiks. Uzzini, kāpēc ziedošana ir ilgtspējīga dāvana!

2022. gada 14. decembrī 10:08

Gada izskaņa ir laiks, kad īpaši piedomājam pie palīdzības citiem un ziedojam gan līdzekļus, gan lietas, gan arī laiku. Iespējams, tas tāpēc, ka zinām – mēs saņemsim dāvanas no saviem mīļajiem, tāpēc gribas, lai prieks tiek arī tiem, kas to nevar atļauties vai kam šis laiks nemaz nav tik priecīgs.

Ziedošana un palīdzības sniegšana ir brīvprātīgs pasākums, kas nevienam nav spiesta lieta, taču cilvēki tieši Ziemassvētku laikā ir gaišāki, labestīgāki un gatavi dalīties ar to, kas katram ir. Jā, varbūt pašiem līdzekļu un dāvanu būs nedaudz mazāk, taču kāds cits saņems tik ļoti nepieciešamo atbalstu.  Ik gadu labdarības akcijā “Eņģeļi pār Latviju” teikam aicināti palīdzēt segt izdevumus bērniem, kuriem ir nepieciešama ilgstoša ārstniecība vai rehabilitācija. “Laimas labdarības namiņā” tiek sarūpētas dāvanas bērniem no ģimenēm ar dažādiem sociālajiem statusiem, projekts tiek īstenots ciešā sadarbībā ar reģionu sociālajiem dienestiem. “Eņģeļu pasts” ik gadu aicina sagādāt dāvanas senioriem Latvijas aprūpes namos, bet biedrība “Tev” aicina atbalstīt Ukrainu šī brīža nežēlīgā kara apstākļos. Variantu, kā palīdzēt ir patiešām daudz. Un vienmēr vērts painteresēties, vai tavā tuvākajā lokā ir cilvēki un ģimenes, kuriem ir nepieciešama palīdzība, bet viņi kautrējas to lūgt.

Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta apstiprina, ka Latvijas iedzīvotāji labprāt iesaistās dažādās labdarības akcijās un sevišķi aktīvi tas notiek ap Ziemassvētku laiku, taču patiesībā sabiedrība nemaz nevar iztikt bez savstarpējas dalīšanās arī ikdienā. Rūta ziedošanu un palīdzību citiem sauc par ilgtspējīgu rīcību un pozitīvo “pēdu”, jo šāda neliela palīdzība no daudziem cilvēkiem var nest lielu labumu kādam citam ilgtermiņā un tā mēs kā sabiedrība turpinām pilnveidoties un cits citu balstīt. Rūta gan atzīst, ka dažreiz kāds entuziastisks ziedotājs, gribot palīdzēt, var panākt tieši pretēju efektu. Ja palīdzība nav lūgta, bet tiek sanestas dāvanas vai piedāvāts ziedojums, tas var kādu arī aizvainot, tāpēc vajadzētu pārliecināties, ka palīdzība patiešām ir nepieciešama un vēlama.

Vairāk par ilgtspējīgu ziedošanu un iespējām uzzini raidījumā “Pēdas. Kas paliek pēc tevis?” svētdienās pulksten 18.20 kanālā TV3, kā arī Go3 un www.pedaspectevis.lv.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Par projektu

Raidījumā “Pēdas. Kas paliks pēc tevis?” vides aktīviste un TV personība Kristīne Garklāva kopā ar dažādiem ekspertiem 12 sēriju garumā meklēs atbildes uz jautājumu, kā pēc sevis atstāt pēc iespējas mazāku nospiedumu vidē. Izpētīsim veidus, kā dzīvot zaļāk, patērēt mazāk un gudrāk un kā pieņemt lēmumus, kas nāks par labu nākamajām paaudzēm. Raidījums tapis sadarbībā ar SEB banku.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm