Vai zini, kas ir ekoloģiskā pēda un kā to mēra?

7. oktobrī 13:54

Pirms vairākiem gadiem jēdziens “ekoloģiskā pēda” vēl nemaz nebija tik plaši pazīstams, un tikai retais varēja atbildēt, kas tas īsti ir. Taču tagad par to dzirdējuši jau daudzi un arī prot paskaidrot, ko šis vārdu savienojums sevī ietver. Šodien savas ekoloģiskās pēdas nospiedumu jau var izmērīt ikviens.

Nenoliedzami – aicinājumu dzīvot atbildīgāk un ilgtspējīgāk dzirdam ik uz soļa, un pēdējā gadu laikā cilvēki patiešām sāk ieklausīties un arī atbilstoši rīkoties. Visaktīvāk vides saudzēšanā piedalās tieši jaunā paaudze, jo jauni laiki veido jaunus ieradumus. Ja vecākiem bērnībā atkritumu šķirošana nebija ierasta lieta, tad tagad tas notiek teju katrā pagalmā.  Arī uzņēmumi arvien vairāk piedomā pie tā, lai piedāvātu saviem klientiem ilgtspējīgus pakalpojumus un produktus.

Viktors Toropovs, SEB bankas ilgtspējas attīstības vadītājs Latvijā, apliecina, ka šobrīd vairs tik liela nozīme nav tieši produkta vai pakalpojuma cenai. Cilvēki gatavi maksāt vairāk, ja zina – šis risinājums ir veidots ar skatu uz nākotni un ir draudzīgs videi. Mēs vairāk domājam par to, kur ieguldām savus līdzekļus – kāds labums būs mūsu bērniem, jo jau šobrīd varam redzēt, kā pasauli ietekmējušas mūsu pašu pagātnes nepareizās izvēles un pārāk lielā bezrūpība. Pasaule ir gājusi uz priekšu ražošanā un inovācijās, taču šajā ceļā esam būtiski nodarījuši pāri arī mūsu planētai.

Ja mums pašiem šķiet, ka ikdienā nekādu dižu skādi videi nenodarām, varam pārbaudīt, kā ir patiesībā, ar lietotnes MyFootprint palīdzību. To bez maksas var lejupielādēt ikviens un atbildēt un jautājumiem, kā rezultātā parādīsies patiesais, individuālais ekoloģiskās pēdas nospiedums. Ja vēlies redzēt, kā to dara arī grupas “Citi zēni” puiši, ieskaties šeit. Bet vairāk par lietotni MyFootprint un citiem dabai draudzīgiem risinājumiem ikdienā uzzini raidījumā “Pēdas. Kas paliek pēc tevis?” svētdienās pulksten 18.20 kanālā TV3, kā arī Go3 un www.pedaspectevis.lv.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Par projektu

Raidījumā “Pēdas. Kas paliks pēc tevis?” vides aktīviste un TV personība Kristīne Garklāva kopā ar dažādiem ekspertiem 12 sēriju garumā meklēs atbildes uz jautājumu, kā pēc sevis atstāt pēc iespējas mazāku nospiedumu vidē. Izpētīsim veidus, kā dzīvot zaļāk, patērēt mazāk un gudrāk un kā pieņemt lēmumus, kas nāks par labu nākamajām paaudzēm. Raidījums tapis sadarbībā ar SEB banku.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm