Vai zināji, ka uz Rīgas māju jumtiem spieto bites? Uzzini, kāpēc tas vajadzīgs, sarunā ar biškopi Valdi Janovu

2021. gada 25. oktobrī 12:09

Tas, ka bites ir ļoti svarīgas, lai dabā notiktu daudzi nozīmīgi procesi un augi tikt apputeksnēti, ir sen zināms fakts, bet mūsdienās arvien vairāk bišu parādās arī pilsētās. Izrādās, ka urbānā biškopība jau ir zināma daudzās pasaules pilsētās un tiek uzskatīta par pašsaprotamu lietu.

Ko nozīmē urbānā biškopība? Tas nozīmē to, ka bišu stropi atrodas nevis laukos vai pļavā, bet tieši pilsētas centrā uz māju jumtiem. Un, kā izrādās, arī pilsētas bites rada augstvērtīgu medu, kas pat iegūst godalgas dažādos konkursos. Pretēji vispārpieņemtajiem uzskatiem, ka pilsētā audzētas puķes vai citi zaļumi nevar būt sevišķi veselīgi, Rīgā nav pesticīdu, nekas netiek miglots atšķirībā no tiem laukiem, kas atrodas ārpus pilsētas. Tāpēc izplūdes gāzu, smago metālu un citu kaitīgo vielu klātesamība nemaz neesot nekāds drauds cilvēka veselībai, pareizāk sakot, tas ir mīts, kas vēl joprojām nāk līdzi no senākiem laikiem. To apliecinājušas arī dažās ekspertīzes un medus analīzes. Vairāk par urbāno biškopību Rīgā uzzini Mārtiņa Kapzema sarunā ar biškopi Valdi Jansonu, kā arī vairāk par pasaules zaļajām pilsētām skaties raidījumā “Pēdas. Kas paliek pēc tevis?” svētdienās pulksten 17.50 kanālā TV3, kā arī Go3 un www.pedaspectevis.lv.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Par projektu

Raidījumā “Pēdas. Kas paliks pēc tevis?” vides aktīviste un TV personība Kristīne Garklāva kopā ar dažādiem ekspertiem 12 sēriju garumā meklēs atbildes uz jautājumu, kā pēc sevis atstāt pēc iespējas mazāku nospiedumu vidē. Izpētīsim veidus, kā dzīvot zaļāk, patērēt mazāk un gudrāk un kā pieņemt lēmumus, kas nāks par labu nākamajām paaudzēm. Raidījums tapis sadarbībā ar SEB banku.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm