Vai nokalpināt veco sadzīves tehniku ir izdevīgāk nekā iegādāties modernāko?

2022. gada 4. novembrī 8:50

Bieži vien mēdzam lepoties ar to, ka esam ietaupījuši, lietojot vienu un to pašu veļas mašīnu jau desmit gadus. Taču tehnoloģijas strauji iet uz priekšu, un modernākās ierīces var palīdzēt ietaupīt krietni vairāk.

Tā kā jauno laiku karstākā tēma ir energoefektivitāte un resursu taupīšana, arī jaunā sadzīves tehnika un dažādi risinājumi tiek veidoti tā, lai lieki netērētu resursus. Un tas nozīmē, ka arī maciņam tas ir draudzīgāk. Lai gan sākumā šķiet, ka par šādu tehniku samaksāsi vairāk, tas diezgan ātri atmaksāsies, jo tavi rēķini saruks. Piemēram, gudrākās veļas mašīnas pašas nosvērs veļu un izrēķinās, kāds ūdens daudzums vajadzīgs, lai to izmazgātu. Tādā veidā tiks patērēts arī mazāk elektrības. Protams, vari ievērot principu – darbināt tikai pilnu veļas mašīnu, tomēr jāatceras – ja ierīce ir veca, var gadīties, ka applūdināsi ne tikai savu, bet arī kaimiņu dzīvokli.

Arī vecais ledusskapis, kurš nemitīgi aizsalst, patērē vairāk elektrības un tavu nervu, jo kuram gan patīk to regulāri atkausēt! Galu galā, tas tā arī stāv aizsalis un patērē arvien vairāk elektrības, jo patēriņš pieaug ar katru ledus centimetru. Taču jaunākie ledusskapji jau veidoti tā, lai ledus neveidotos vispār.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tāpat, iespējams, tev šķiet ka mazgāt traukus ar rokām būs ekonomiskāk. Taču, ja regulāri mazgā kārtīgu trauku kalnu pēc ģimenes vakariņām, ekonomiskāka un arī veselībai labvēlīgāka būs trauku mašīna, jo tā patērēs tikai vajadzīgo ūdens daudzumu, turklāt to izdarīs zemākā ūdens temperatūrā. Kāpēc tas ir svarīgi? Jo mazgāšanas līdzekļi vislabāk nomazgājas tieši zemākā temperatūra, bet, to darot ar rokām, mēs izvēlamies siltāku ūdeni un tādējādi mazgājamā līdzekļa daļas var palikt uz traukiem un nonāk mūsu organismā.

Vairāk par resursu un līdzekļu taupīšanu uzzini raidījumā “Pēdas. Kas paliek pēc tevis?” svētdienās pulksten 18.20 kanālā TV3, kā arī Go3 un www.pedaspectevis.lv.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Par projektu

Raidījumā “Pēdas. Kas paliek pēc tevis?” vides aktīviste un TV personība Kristīne Garklāva kopā ar dažādiem ekspertiem 12 sēriju garumā izzinās, kā ilgtspēja ietekmē mūsu dzīvi un pasauli kopumā. Neaizmirsīsim arī par finansiālo aspektu. Kopā ar divām ģimenēm eksperimentā skaidrosim, vai mainot paradumus, iespējams samazināt savu klimata pēdu un ietaupīt naudu. Savukārt jaunā rubrikā saruna ar iedvesmojošu personību, kura jau šobrīd dzīvo ilgtspējīgi. Ēterā no 1. oktobra svētdienās plkst. 17.45 TV3. Raidījums tapis sadarbībā ar SEB banku.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm