Par zemessargu var kļūt ikviens – gan baņķieris, gan mūziķis un skolotāja

2021. gada 16. novembrī 10:52

Viens no veidiem, kā kalpot sabiedrībai un izdarīt kaut ko labu visiem bez atalgojuma, ir iestāšanās Zemessardzē. Zemessardze gatavo un māca Latvijas pilsoņus un arī pilsones dienestam Zemessardzē.

Tā pilda valsts aizsardzības uzdevumus, iznīcina sprādzienbīstamus priekšmetus un veic spridzināšanas darbus, piedalās avārijas, ugunsdzēsības un glābšanas darbos, kā arī citos pasākumos. Zemessardzē var dienēt Latvijas  pilsoņi vecumā no 18 līdz 55 gadiem. SEB bankas speciālists Andris Korčagins savā dzīvē apvieno divas pilnīgi dažādas sfēras – banku sektoru un Zemessardzi. Viņš atzīst, ka piedzīvojis situācijas, kad kā civilais iedzīvotājs palīdzēt nevar, kaut gan ļoti gribētos, tādēļ izlēmis pievienoties zemessargu rindām, iziet īpašu apmācību un ikdienā būt noderīgs visai sabiedrībai arī šādā veidā. Andris atzīst, ka Zemessardzē galvenais ir vēlme šeit būt un prast darboties komandā, jo viens pats, kā saka, neesi karotājs. Andris iedrošina, ka par zemessargu var kļūt ikviens, galvenais ir vēlēšanās, bet pārējo var uztrenēt. Vairāk par to, kā darbojas Zemessardze, uzzini raidījumā “Pēdas. Kas paliek pēc tevis?” svētdienās pulksten 17.50 kanālā TV3, kā arī Go3 un www.pedaspectevis.lv.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Par projektu

Raidījumā “Pēdas. Kas paliks pēc tevis?” vides aktīviste un TV personība Kristīne Garklāva kopā ar dažādiem ekspertiem 12 sēriju garumā meklēs atbildes uz jautājumu, kā pēc sevis atstāt pēc iespējas mazāku nospiedumu vidē. Izpētīsim veidus, kā dzīvot zaļāk, patērēt mazāk un gudrāk un kā pieņemt lēmumus, kas nāks par labu nākamajām paaudzēm. Raidījums tapis sadarbībā ar SEB banku.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm