Par ko liecina tas, ka tev katru mēnesi paliek pāri nauda? Skaidro bankas eksperts

Bieži dzirdam, ka prātīgi ir veidot uzkrājumus, taču – kā to pareizi darīt, kur uzkrāt, ar ko vispār sākt, tā daudziem ir tumša bilde. Mūsdienās ir iespēja ieguldīt prātīgi un ilgtspējīgi.

2021. gada 8. novembrī 14:44

Patiesībā nemaz neaizdomājamies, ka mēs katrs jau esam uzkrājumu veidotāji un investori, jo mūsu 2. līmeņa pensija un arī 3. līmeņa pensija tiek uzkrāta pie konkrēta naudas pārvaldnieka. Mēs paši varam izvēlēties, kurš tas būs, un savu naudu uzticēt tiem, kas domā par nākotni. Taču kur vēl var likt mūsu rīcībā esošo naudu un ar kādu summu vispār ir vērts domāt par uzkrājumu? SEB bankas eksperts Andris Lāriņš norāda, ka ieguldījums jāveido tad, kad saproti – katru mēnesi tev paliek pāri kaut kāda nauda, kuru glabāt vienkārši tāpat – burkā, kaut kur virtuves plauktā – nebūtu prātīgi. Lai sāktu veidot uzkrājumu un tajā pašā laikā kaut kur ieguldītu, būtu jāsaprot, kāds ir mērķis un ar ko esam gatavi riskēt. Tāpat bieži vien mūs aptur dažādi mīti par investēšanu – ka nepieciešams ievērojams kapitāls, labas zināšanas, kā arī tas ir pārāk liels risks.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vairāk par gudrām un ilgtspējīgām investīcijām uzzini raidījumā “Pēdas. Kas paliek pēc tevis?” svētdienās pulksten 17.50 kanālā TV3, kā arī Go3 un www.pedaspectevis.lv.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Par projektu

Raidījumā “Pēdas. Kas paliks pēc tevis?” vides aktīviste un TV personība Kristīne Garklāva kopā ar dažādiem ekspertiem 12 sēriju garumā meklēs atbildes uz jautājumu, kā pēc sevis atstāt pēc iespējas mazāku nospiedumu vidē. Izpētīsim veidus, kā dzīvot zaļāk, patērēt mazāk un gudrāk un kā pieņemt lēmumus, kas nāks par labu nākamajām paaudzēm. Raidījums tapis sadarbībā ar SEB banku.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm