Ne tikai runājam, bet arī darām – kļūstam arvien zaļāki un atbildīgāki

2022. gada 22. decembrī 15:16

Lai gan dodamies pareizajā virzienā, un apkārt kā sēnes pēc lietus labā nozīmē uzrodas arvien jauni uzņēmēji ar idejām par ilgtspējīgu ražošanu, mums vēl ir tāls ceļš ejams un liels darbs darāms. Taču jāsecina, ka diezgan veiksmīgi pielāgojamies jaunajiem pasaules noteikumiem – dzīvot ilgtspējīgāk un videi draudzīgāk.

Mūsdienās ir jāmācās neapjukt starp spilgtajām reklāmām un bagātīgo piedāvājumu it visā un jāizvēlas tas, kas patiešām nepieciešams. Jā, dzīvojam divkosīgā pasaulē – sludinām, ka jābūt atbildīgiem un jāglābj planēta no emisijām, piesārņojuma un atkritumiem, bet tajā pašā laikā steidzam patērēt kaudzi ar precēm, kuras mums kāds mēģina pārdot vienkārši krāšņa dzīvesstila vārdā. Vēl joprojām ir jāatvaira ātrās modes spiediens un viss tas, kas attiecas uz statusa pierādīšanu ar dažādu lietu palīdzību – jaunākie telefoni, interjera priekšmeti, skaistumkopšanas preces, virtuves tehnika, auto utt. Jauna sezona – jaunas aktualitātes!

Mainīt domāšanu ir grūti, taču maz pamazām mums tas tomēr izdodas. Ne velti ir teiciens, ka pieprasījums rada piedāvājumu. Jo vairāk mēs kā patērētāji norādīsim uz savām prioritātēm, jo vairāk pakalpojumu sniedzēji mūsos ieklausīsies un būs spiesti pielāgoties. Jau tagad lielākie pasaules uzņēmumi nevar iztikt bez ilgtspējas stratēģijas – tas attiecas gan uz ražošanu, gan finansēm. Arī paši ik dienu apgūstam kādu knifu – kā efektīvāk un gudrāk iepirkties, kā radīt mazāk atkritumu, kā labāk ieguldīt naudu un kādos uzņēmumos – tas viss ietilpst maģiskajā vārdā “ilgtspēja”. Parādot, ka vēlamies ieguldīt ilgtspējīgos un atbildīgos uzņēmumos, ikviens tieksies par tādu kļūt. Un atceramies – mēs visi mītam uz vienas planētas, atkāpšanās ceļš vēl nav izgudrots, tāpēc jāsaimnieko tā, lai šeit vēl ilgi varētu dzīvot arī nākamās paaudzes. Vairāk par gudrākām, zaļākām un ilgtspējīgākām izvēlēm uzzini raidījumā “Pēdas. Kas paliek pēc tevis?”. Visas šīs un iepriekšējās sezonas sērijas vari noskatīties ŠEIT.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Par projektu

Raidījumā “Pēdas. Kas paliks pēc tevis?” vides aktīviste un TV personība Kristīne Garklāva kopā ar dažādiem ekspertiem 12 sēriju garumā meklēs atbildes uz jautājumu, kā pēc sevis atstāt pēc iespējas mazāku nospiedumu vidē. Izpētīsim veidus, kā dzīvot zaļāk, patērēt mazāk un gudrāk un kā pieņemt lēmumus, kas nāks par labu nākamajām paaudzēm. Raidījums tapis sadarbībā ar SEB banku.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm