Mīti un patiesības par vecumdienām. Vai dzīve pensijas vecumā beidzas?

2022. gada 9. novembrī 8:58

Kad runa ir par dzīvi pensijas vecumā, jaunākiem ļaudīm šķiet, ka tās ir kaut kā beigas un iestāsies gaužām mierīgs un pat, iespējams, garlaicīgs dzīves posms. Taču patiesībā beidzas tikai darba gaitas, turklāt tikai tad, ja cilvēks pats tā izvēlējies.

Izpratne par to, kāds izskatīsies un ko darīs cilvēks konkrētā vecumā, mainās līdz ar mūsu pašu briedumu. Brīdī, kad pašiem ir trīsdesmit vai četrdesmit, mēs saprotam, ka tas neatbilst mūsu agrākajam priekšstatam par šo vecumu, un jūtamies vēl gana jauni, lai ballētos, aktīvi sportotu un ceļotu. Patiesībā viss notiek arī pensijas vecumā, tāpēc vērts par šo dzīves periodu, kad darba gaitas varēsim oficiāli beigt, padomāt laicīgi, veidojot papildu uzkrājumu jau tagad. Var gadīties, ka tieši vecumdienās radīsies jauni hobiji un tiks iegūti arī jauni draugi, jo būs vairāk laika pievērsties tieši sev un savām vēlmēm, nevis maizes darbam. Tomēr arī šim visam nepieciešami līdzekļi, tāpēc ir jauki, ja par uzkrājumiem ir padomāts un nav “jāloka mugura”, lai piepelnītos.

Lai gan nākotnes pensionāru rokās ir viss dzīves krāšņums, arī tagad Latvijas pensionāri ir gana aktīvi un atraktīvi savās ikdienas gaitās un raksturo sevi kā diezgan aizņemtus cilvēkus. Ir daudz tādu pensionāru, kuri pilnībā velta laiku sev un izmanto dažādus trikus, lai ietaupītu un tomēr spētu izbaudīt savu pelnīto atpūtu. Bet ir arī tādi, kuri jūt sevī spēku vēl joprojām turpināt darba gaitas, lai piepelnītos, un atrod laiku hobijiem – pastaigām, līnijdejām, korim, dārza darbiem utt. Patiesībā tieši pensionāri ir tie, kas dzīves kvalitātes uzlabošanai liek lietā dažādus “zaļākas” un ilgtspējīgākas dzīves trikus, jo tas patiešām ir izdevīgāk un draudzīgāk maciņam. Pārtikas veikalā iespējams izmantot atlaides produktiem ar mazāku derīguma termiņu, lai pagatavotu maltīti uzreiz, ļoti vērtīgi ir ieskatīties lietoto apģērbu plauktos, kā arī pašiem veidot pārtikas krājumus ziemai no sezonālajiem labumiem. Tāda veidā tieši mūsu seniori ir tie, kas rada vismazāk pārtikas atkritumu un ir gatavi dot lietām un apģērbam otru elpu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vairāk par aizrautīgām vecumdienām un pensionāru iespējām Latvijā uzzini raidījumā “Pēdas. Kas paliek pēc tevis?” svētdienās pulksten 18.20 kanālā TV3, kā arī Go3 un www.pedaspectevis.lv.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Par projektu

Raidījumā “Pēdas. Kas paliek pēc tevis?” vides aktīviste un TV personība Kristīne Garklāva kopā ar dažādiem ekspertiem 12 sēriju garumā izzinās, kā ilgtspēja ietekmē mūsu dzīvi un pasauli kopumā. Neaizmirsīsim arī par finansiālo aspektu. Kopā ar divām ģimenēm eksperimentā skaidrosim, vai mainot paradumus, iespējams samazināt savu klimata pēdu un ietaupīt naudu. Savukārt jaunā rubrikā saruna ar iedvesmojošu personību, kura jau šobrīd dzīvo ilgtspējīgi. Ēterā no 1. oktobra svētdienās plkst. 17.45 TV3. Raidījums tapis sadarbībā ar SEB banku.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm