Markus Riva atklāj, kas licis viņam vienā dienā kļūt par vegānu

2022. gada 25. oktobrī 8:44

Latvieši vēsturiski ir bijuši dūšīgi gaļēdāji, turklāt lielākā daļa cilvēku ēd gaļu vairākas reizes dienā. Dziedātājs un raidījumu vadītājs Markus Riva pirms pāris gadiem pēkšņi izlēma “apmest kažociņu uz otru pusi”, proti, viņš kļuvis par rūdītu vegānu.

Kopumā vidējais latvietis ēd pat vairāk nekā trīs reizes dienā, uzkožot arī starp maltītēm. Kas ir interesanti – cieņā ir arī nakts uzkodas, kas bieži sastāv tieši no gaļas produktiem. Pēdējā laika tendences gan rāda, ka mēs tomēr arvien biežāk cenšamies izvēlēties veselīgākus uzkodu variantus un pārskatām arī ēdienkarti kopumā. Lēnām, bet mērķtiecīgi arī Latvijā tiek pieņemts veģetārais un arī vegānais dzīvesveids.

Veģetārismu iedala vairākos veidos. Vienā no tiem nav olu, bet citā nav nekādu produktu, kas iegūti no dzīvnieku ķermeņiem, tostarp arī piena produkti un medus. Vegānu uzturā nav nekādu dzīvnieku izcelsmes produktu, turklāt nereti vegāni nelieto arī neko, kas darināts no ādas, vilnas, zīda un citiem dzīvnieku izcelsmes produktiem. Ir cilvēki, kas ceļu uz veģetārismu vai vegānismu atrod pamazām, atsakoties no dažādiem produktiem pakāpeniski. Ir ļaudis, kas neēd gaļu, bet joprojām neatsakās no zivīm vai nav izslēguši no ēdienkartes piena produktus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Dziedātājs Markus Riva par vegānu kļuva vienā dienā, kad pēc kādas zīmīgas filmas noskatīšanās uzreiz veica revīziju ledusskapī, izmetot ārā gan vistas fileju, gan olas, gan citus dzīvnieku izcelsmes produktus. Tā kā Markus vienmēr bijis arī fiziski aktīvs, viņš atzīst, ka pēc diviem gadiem ar šādu uzturu jūtas pietiekami spēcīgs, lai uzturētu sevi teicamā fiziskā formā. Pašsajūta pat ir uzlabojusies! Tiesa, Markus regulāri nodod asins analīzes, lai redzētu, vai viņa organismam visa kā ir gana un vai nav jāuzņem kaut kas papildus. Vairāk par mūsu ēšanas paradumiem un Markus Rivas dzīvesveidu uzzini raidījumā “Pēdas. Kas paliek pēc tevis?” svētdienās pulksten 18.20 kanālā TV3, kā arī Go3 un www.pedaspectevis.lv.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Par projektu

Raidījumā “Pēdas. Kas paliek pēc tevis?” vides aktīviste un TV personība Kristīne Garklāva kopā ar dažādiem ekspertiem 12 sēriju garumā izzinās, kā ilgtspēja ietekmē mūsu dzīvi un pasauli kopumā. Neaizmirsīsim arī par finansiālo aspektu. Kopā ar divām ģimenēm eksperimentā skaidrosim, vai mainot paradumus, iespējams samazināt savu klimata pēdu un ietaupīt naudu. Savukārt jaunā rubrikā saruna ar iedvesmojošu personību, kura jau šobrīd dzīvo ilgtspējīgi. Ēterā no 1. oktobra svētdienās plkst. 17.45 TV3. Raidījums tapis sadarbībā ar SEB banku.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm