Maisiņu sērga – kā no tās atbrīvoties?

24. novembrī 9:28

Pandēmijas laikā piedzīvojām īstu maisiņu sērgu, jo daudzi produkti plauktos tika sapakoti atsevišķi – pat smalkmaizītes. Pirms tam gan bijām mērķtiecīgi gājuši uz zaļākām izvēlēm, taču nu atkal šai lietai jāķeras klāt ar vēl lielāku entuziasmu. Kā tad iepirkties videi visdraudzīgāk?

Katrs Latvijas iedzīvotājs vēl nesen gada laikā izlietoja kilogramu mazo plastmasas maisiņu. Tāpēc bija jādomā veidi, kā radināt cilvēkus izvēlēties citus variantus. Šobrīd plastmasas iepirkumu maisi veikalos pieejami tikai par maksu, un pircēji arvien aktīvāk izmanto tekstila vai papīra maisiņus un līdzi paņemtos iepakojumus. Arī papīra maisiņi ir par maksu, tikai tie ir lētāki. Patiesībā auduma maisiņi un somas, ko var izmantot atkal un atkal, būtu viszaļākā izvēle, jo arī papīra maisiņu ražošana atstāj pēdu vidē. Taču, ja jāizvēlas starp plastmasu un papīru, zaļāka izvēle būs papīrs.

Vēl joprojām pastāv maldīgs priekšstats, ka papīra maisiņi nav izturīgi, taču tas neatbilst patiesībai – papīra maisiņš izturēs tikpat, cik plastmasas. Tomēr jāatceras, ka arī papīra maisiņš nebūs viszaļākā izvēle, jo to ražošanai arī tiek patērēti resursi un rodas nelabas vielas, kas nonāk atmosfērā. Tāpēc, izvēloties papīra, nevis plastmasas maisiņu, mēs patiesībā izvēlamies “mazāko no ļaunumiem”. Vislabākā izvēle noteikti ir viegla auduma soma, kuru ikdienā var ērti nēsāt līdzi kabatā un izmantot katru reizi, kad apmeklējam veikalu.

Daudzi no mums vēl joprojām atceras leģendāros tīkliņus, kurus izmantoja mūsu mammas un vecmāmiņas pirms 30 gadiem. Nu jau var teikt, ka tie atkal ir modē, kā arī katrs var izvēlēties savu oriģinālo somu vai maisiņu, kuru izmantot ikdienā, dodoties uz veikalu.

Bet cik patiesībā izturīgs ir papīra maisiņš, uzzini raidījumā “Pēdas. Kas paliek pēc tevis?” svētdienās pulksten 18.20 kanālā TV3, kā arī Go3 un www.pedaspectevis.lv.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Par projektu

Raidījumā “Pēdas. Kas paliks pēc tevis?” vides aktīviste un TV personība Kristīne Garklāva kopā ar dažādiem ekspertiem 12 sēriju garumā meklēs atbildes uz jautājumu, kā pēc sevis atstāt pēc iespējas mazāku nospiedumu vidē. Izpētīsim veidus, kā dzīvot zaļāk, patērēt mazāk un gudrāk un kā pieņemt lēmumus, kas nāks par labu nākamajām paaudzēm. Raidījums tapis sadarbībā ar SEB banku.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm