Latvijā radīta gudrā iepakojuma depozītsistēma. Kā tā darbojas, stāsta "WinGo Deposit" vadītājs Vismands Menjoks

2021. gada 15. oktobrī 9:05

Zaļais bizness ir tāds, kas blakus savam tiešajam mērķim risina arī vides piesārņojuma problēmu, un savu artavu šajā kopīgajā un cēlajā cilvēces uzdevumā cenšas sniegt arvien vairāk uzņēmumu. Tā kā situācija pasaulē ir katastrofāla un rūpes par vidi jau ir nepieciešamība, nevis izvēle, zaļā biznesa idejas kļūst arvien aktuālākas.

Patiesībā no banku puses šādas idejas tiek visvairāk atbalstītas ar dažādiem izdevīgiem nosacījumiem finansējuma sniegšanā. Piemēram, Latvijas uzņēmums “WinGo Deposit” ir radījis unikālu dzēriena iepakojuma depozītsistēmu, par kuru ir liela interese arī ārvalstīs. Tā radusies tādēļ, ka Latvijā nekā tāda iepriekš nav bijis, un kāpēc ne, ja idejas un iespējas ir? Nu Latvijai ir iespēja kļūt pat par līderi iepakojuma depozīta viedās sistēmas ieviešanā pasaulē. Latvijā radītā <em>WinGO</em> iekārta ar mākslīgā intelekta un neironu tīklu palīdzību pieņem, atpazīst un sašķiro dažādu veidu gan saplacinātus, gan nesaplacinātus iepakojumus, tostarp baterijas, metāla skārdenes, tetrapakas, PET un stikla pudeles. Kā uzņēmums darbojas šobrīd un kādi ir tā turpmākie plāni, stāsta “WinGo Deposit” vadītājs Vismands Menjoks raidījumā “Pēdas. Kas paliek pēc tevis?”, kuru iespējams vērot svētdienās pulksten 17.50 kanālā TV3, kā arī Go3 un www.pedaspectevis.lv.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Par projektu

Raidījumā “Pēdas. Kas paliks pēc tevis?” vides aktīviste un TV personība Kristīne Garklāva kopā ar dažādiem ekspertiem 12 sēriju garumā meklēs atbildes uz jautājumu, kā pēc sevis atstāt pēc iespējas mazāku nospiedumu vidē. Izpētīsim veidus, kā dzīvot zaļāk, patērēt mazāk un gudrāk un kā pieņemt lēmumus, kas nāks par labu nākamajām paaudzēm. Raidījums tapis sadarbībā ar SEB banku.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm