Kur un kā ceļot, kad nav daudz laika un lieku līdzekļu?

19. oktobrī 8:51

Mēs visi gaidām atvaļinājumu, kad varēsim atpūsties no lielā ikdienas skrējiena un izvēdināt galvu tālākā ceļojumā. Bet kamēr tas brīdis nav pienācis, var atpūsties tepat Latvijā, izstaigājot kādu dabas taku, jo tās mums ir daudz un dažādas. Tu pat būsi pārsteigts!

Dabas takas neredzētu popularitāti iemantoja tieši pandēmijas laikā, kad vienīgais veids, kā izklaidēties vai izkustēties ārpus mājas, bija doties dabā savējo pulkā. Tagad, šķiet, atkal daudzi izvēlas tieši tālos ceļojumus, taču nevajadzētu atmest Latvijas dabas izpēti, kas nāks par labu arī veselībai. Patiesībā mēs pat neapjaušam, ar kādām ekskluzīvām dabas bagātībām esam apveltīti un cik viegli mēs varam piekļūt mežiem, pļavām un ūdenstilpēm, kas citās valstīs ir vai nu pavisam neiespējami vai prasa ievērojamus līdzekļus. Mežs ir sasniedzams principā divdesmit minūšu braucienā no jebkuras Latvijas pilsētas. Iesēdies vilcienā vai auto un jau pēc īsa brīža esi dabā!

Informācija par takām pieejama tiekamiesdaba.lv, kā arī citās interneta vietnēs, ja tikai pameklējam, turklāt pieejami maršruti jebkurai gaumei – īsāki un garāki, ģimenēm un kārtīgiem piedzīvojumu meklētājiem. Var izvēlēties taku, kura iet uz riņķi un atkal esi nonācis sākuma punktā, bet vari doties tādā pārgājienā, kas tev aizvedīs jau pavisam uz citu pilsētu. Arī daba dažādās Latvijas vietās ir ļoti dažāda. Ja vienā novadā būs bieza sniega kārta, otrā sniegs var būt jau nokusis, un paveras pavisam cits skats.

Patiesībā pasaulē arvien lielāku popularitāti iegūst tā saucamās meža peldes, kuru laikā dabas mīļotāji vienkārši pastaigājas mežā un izbauda svaigu gaisu, koncentrējoties tikai un vienīgi uz elpošanu un dabas skaņām. Nekādu skatīšanos telefonā, nekādas mūzikas, tikai miers. Vairāk par atrašanos dabā un jēgpilnu ceļošanu uzzini raidījumā “Pēdas. Kas paliek pēc tevis?” kopā ar Kristīni Garklāvu svētdienās pulksten 18.20 kanālā TV3, kā arī Go3 un www.pedaspectevis.lv.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Par projektu

Raidījumā “Pēdas. Kas paliks pēc tevis?” vides aktīviste un TV personība Kristīne Garklāva kopā ar dažādiem ekspertiem 12 sēriju garumā meklēs atbildes uz jautājumu, kā pēc sevis atstāt pēc iespējas mazāku nospiedumu vidē. Izpētīsim veidus, kā dzīvot zaļāk, patērēt mazāk un gudrāk un kā pieņemt lēmumus, kas nāks par labu nākamajām paaudzēm. Raidījums tapis sadarbībā ar SEB banku.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm