Kaspars Garda ar velo gadā nobrauc 20 000 km, bet ar auto – vien 9000

2022. gada 1. decembrī 9:08

Kad lēmums par to, ka ikdienā auto tiks nomainīts pret velosipēdu, ir pieņemts, jāsaprot, kurš no velosipēdiem būs vispiemērotākais, jo ne visiem derēs viss. Nozīme ir gan attālumiem, ko mērosi ikdienā, gan ceļam. Kaspars Garda ir rūdīts velosipēdists, kurš pārzina dažādus velosipēdu veidus.

Velo entuziasts Kaspars Garda ar velo ir uz “tu”, jo šis transportlīdzeklis viņam ir ikdiena jau divdesmit gadu. Kaut gan izbraucieniem kopā ar ģimeni tiek izmantots arī auto, lielākoties Kaspars pārvietojas ar velosipēdu, jo to izmanto arī treniņos. Viņš smej, ka maksā ceļa nodokli, taču patiesībā ar automašīnu mēro vien aptuveni deviņus tūkstošus kilometrus gadā, bet ar velosipēdu tie jau ir visi divdesmit tūkstoši. Kaspars arī apgalvo, ka ērtākai un drošākai braukšanai ir jāizvēlas sev piemērotākais velosipēds, kas atbilst braukšanas stilam un arī vajadzībām. Ja ikdienā tiek braukāts pa pilsētu, vislabāk izvēlēties tieši šim nolūkam paredzētu velosipēdu, bet, ja daudz laika ar velosipēdu tiek pavadīts mežā, tur būs nepieciešams cita veida braucamais.

Kaspars novērojis, ka pandēmijā pavadītais laiks “nācis par labu”, jo cilvēku domāšanas veids ir pamainījies. Velosipēds tagad tiek uzlūkots ne tikai kā pārvietošanās veids, bet arī kā veselībai labvēlīgs “trenažieris”.  Tā vietā, lai brauktu uz sporta zāli, kur pusstunda tiek pavadīta uz velo trenažiera, cilvēks var vienkārši aizmīties uz darbu. Tādā veidā tiek nošauti divi zaķi ar vienu šāvienu – treniņš kopā ar reālu transportēšanos uz vajadzīgo galapunktu.

Kaspars arī apgalvo, ka nu jau izveidojusies situācija, kad velosipēdu var izmantot braukšanai visu gadu, jo situācija uz veloceliņiem kļūst labāka, kā arī iespējams izmantot riepas ar radzēm. Vairāk par velosipēda priekšrocībām uzzini raidījumā “Pēdas. Kas paliek pēc tevis?” svētdienās pulksten 18.20 kanālā TV3, kā arī Go3 un www.pedaspectevis.lv

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Par projektu

Raidījumā “Pēdas. Kas paliks pēc tevis?” vides aktīviste un TV personība Kristīne Garklāva kopā ar dažādiem ekspertiem 12 sēriju garumā meklēs atbildes uz jautājumu, kā pēc sevis atstāt pēc iespējas mazāku nospiedumu vidē. Izpētīsim veidus, kā dzīvot zaļāk, patērēt mazāk un gudrāk un kā pieņemt lēmumus, kas nāks par labu nākamajām paaudzēm. Raidījums tapis sadarbībā ar SEB banku.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm