Kāpēc bioloģiskā pārtika ir dārgāka un ko tā vispār dod cilvēka organismam?

27. oktobrī 8:58

Tendence izvēlēties uzturā bioloģisko pārtiku pieaug ne tikai pasaulē, bet arī Latvijā. Arvien vairāk un rūpīgāk domājam par savu veselību un labsajūtu, kā arī pievēršam uzmanību tam, ko ēd mūsu bērni. Lai gan šī pārtika nav lēta, mēs izvēlamies maksāt vairāk par veselībai un videi draudzīgiem produktiem.

Latvijā ar bioloģisku pārtiku saprot to pašu, ko ar ekoloģisku, proti – tā ir pārtika, kas audzēta bez ķimikālijām, pesticīdiem un antibiotikām, kā arī  nesatur ģenētiski modificētus organismus. Turklāt bioloģiskās saimniecības tiek stingri uzraudzītas, lai viss atbilstu likumiem, tāpēc droši bioloģiskie vai ekoloģiskie pārtikas produkti ir tie, kas nākuši no sertificētām saimniecībām. Eko vai bio produktus veikalā atpazīsi pēc zaļās lapiņas uz iepakojuma. Ja marķējuma nav, katra ražotāja sertifikāciju var pārbaudīt PVD mājaslapā.

Latvijas uzņēmums “Milzu!”, kura produkciju nu jau pazīst teju katra mamma un brokastu pārslu cienītājs Latvijā, savu produkciju ražo tikai no dabīgām izejvielām un arī var lepoties ar eko lapiņu. Turklāt šī uzņēmuma produkti piemēroti arī vegāniem. Uzņēmums skaidro, ka lēmums par tieši bio pārtikas ražošanu pieņemts, vadoties pēc tendencēm un apsverot, kas būs svarīgi cilvēkiem nākotnē. Piemēram, vecāki arvien lielāku uzmanību pievērš tam, ko bērns ēd, cik tas ir veselīgi un vai ēdienā ir visas vajadzīgās uzturvielas normālai attīstībai.

Jā, šādi produkti ir dārgāki, jo arī ražošanas process un prasības pret šādu pārtiku ir daudz augtākas. Jābūt atbilstošiem sertifikātiem un atļaujām, kuras tiek iegūtas, izpildot dažādus specifiskus nosacījumus. Pie mums šajā ziņā viss tiek stingri uzraudzīts, tādēļ izvēlēties bioloģisko ceļu ir daudz sarežģītāk. Tajā pašā laikā pircējs var būt drošs, ka tiešām saņems ekoloģisku produktu. Vairāk par pasaules tendencēm uztura ziņā un bioloģisko pārtiku uzzini raidījumā “Pēdas. Kas paliek pēc tevis?” svētdienās pulksten 18.20 kanālā TV3, kā arī Go3 un www.pedaspectevis.lv.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Par projektu

Raidījumā “Pēdas. Kas paliks pēc tevis?” vides aktīviste un TV personība Kristīne Garklāva kopā ar dažādiem ekspertiem 12 sēriju garumā meklēs atbildes uz jautājumu, kā pēc sevis atstāt pēc iespējas mazāku nospiedumu vidē. Izpētīsim veidus, kā dzīvot zaļāk, patērēt mazāk un gudrāk un kā pieņemt lēmumus, kas nāks par labu nākamajām paaudzēm. Raidījums tapis sadarbībā ar SEB banku.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm