Kādi uzņēmumi pelnīs nākotnē? Stāsta SEB valdes loceklis Ints Krasts

2021. gada 1. novembrī 11:23

Agrāk par veiksmīgu uzņēmumu tika uzskatīts tāds, kurš gluži vienkārši nes peļņu. Arī tagad, protams, peļņa ir ļoti svarīga, taču arvien intensīvāk nākas piedomāt arī pie citām lietām, proti, mūsdienās progresīvi domājošs uzņēmums noteikti ir tāds, kas transformējas par ilgtspējīgu biznesu.

Kāpēc? Jo tieši tādiem uzņēmumiem ir lielākas izredzes saņemt arī dažādas investīcijas sava biznesa attīstīšanai. Kļūt par ilgtspējīgu biznesu nevar vienā dienā, tam nepieciešams laiks. Un jo ātrāk uzņēmējs sāks pie tā piedomāt un ieviest dažādus ilgtspējības principus un risinājumus, jo redzamāks būs arī rezultāts. Uz to, kas īsti ir ilgtspējīga biznesa būtība, SEB valdes loceklis Ints Krasts atbild filozofiski: “Rīkoties tā, it kā mēs gribētu šeit palikt, un ne tikai individuālajā, bet arī uzņēmuma līmenī.” Svarīgs aspekts ir arī tas, ka sabiedrība kļūst prasīgāka pret ražotājiem un pakalpojumu sniedzējiem, arvien biežāk novērtējot tos, kuri darbojas saskaņā ar videi draudzīgām izvēlēm. Jau tagad produktus izvēlamies pēc to iepakojuma, sekojam līdzi dažādām norādēm – vai iepakojums ir videi draudzīgs, pārstrādājams vai ražots no otrreizējām izejvielām, jo šodien mēs vēlamies atstāt arvien mazāku nospiedumu vidē. Un tieši lielajiem uzņēmumiem ir daudz lielāks spēks ietekmēt dažādus procesus un veikt nozīmīgas pārmaiņas sabiedrības ieradumu maiņā, nekā katram individuāli savās mājās. Vārdu sakot – jādarbojas roku rokā! Vairāk par atbildīgiem nākotnes biznesa modeļiem uzzini raidījumā “Pēdas. Kas paliek pēc tevis?” svētdienās pulksten 17.50 kanālā TV3, kā arī Go3 un www.pedaspectevis.lv.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Par projektu

Raidījumā “Pēdas. Kas paliks pēc tevis?” vides aktīviste un TV personība Kristīne Garklāva kopā ar dažādiem ekspertiem 12 sēriju garumā meklēs atbildes uz jautājumu, kā pēc sevis atstāt pēc iespējas mazāku nospiedumu vidē. Izpētīsim veidus, kā dzīvot zaļāk, patērēt mazāk un gudrāk un kā pieņemt lēmumus, kas nāks par labu nākamajām paaudzēm. Raidījums tapis sadarbībā ar SEB banku.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm