Kad ir vērts savu naudu kaut kur ieguldīt, bet kad tomēr ne? Vērtīgus padomus sniedz eksperts

Ieguldīt vai neieguldīt – tāds ir jautājums tad, ja secinām, ka kaut kāda nauda mēnesī mums paliek pāri. Taču eksperti iesaka nestrēbt karstu un sākumā izsvērt visus par un pret. Pareizāk sakot, vai tiešām nauda, kura paliek pāri, ir tā, ko būtu vērts kaut kur ieguldīt.

2021. gada 10. novembrī 12:03

Sākumā vajadzētu saprast, vai bez problēmām spējam atmaksāt visus tekošos rēķinus, kredītus un tamlīdzīgas pamatlietas. Tāpat vajadzētu vienmēr atstāt pa rokai brīvos līdzekļus, ko izmantot neparedzētiem gadījumiem, jo tādi ik pa laikam gadās. Autoremonts, negaidītas veselības problēmas, citi izdevumi, kas pārsteidz nesagatavotus. Tādēļ vajadzētu mēnesī atstāt brīvu zināmu summu šādiem gadījumiem. Tad vēl pastāv tāda lieta kā drošības spilvens, kuru arī veidojam drošības pēc – tādēļ, lai vajadzības gadījumā, piemēram, zaudējot darbu vai izlemjot kaut ko savā dzīvē mainīt, mēs varētu uzturēt jau ierasto dzīves līmeni un veikt visus nepieciešamos maksājumus. Un tad varam domāt par ieguldījumiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vienkāršākais ieguldīšanas veids ir pasīvā ieguldīšana, kur iegādājamies nelielu daļu no kaut kā liela. Ja tomēr esi gatavs iet šajā lietā dziļāk, tad var investēšanai pieķerties nopietnāk – izstudēt, kas notiek ar Baltijas uzņēmumiem Baltijas biržas mājaslapā, kļūt par uzņēmumu līdzīpašniekiem un piedalīties arī dažādos vebināros un akcionāru sapulcēs. Vairāk par ieguldīšanas iespējām uzzini raidījumā “Pēdas. Kas paliek pēc tevis?” svētdienās pulksten 17.50 kanālā TV3, kā arī Go3 un www.pedaspectevis.lv.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Par projektu

Raidījumā “Pēdas. Kas paliks pēc tevis?” vides aktīviste un TV personība Kristīne Garklāva kopā ar dažādiem ekspertiem 12 sēriju garumā meklēs atbildes uz jautājumu, kā pēc sevis atstāt pēc iespējas mazāku nospiedumu vidē. Izpētīsim veidus, kā dzīvot zaļāk, patērēt mazāk un gudrāk un kā pieņemt lēmumus, kas nāks par labu nākamajām paaudzēm. Raidījums tapis sadarbībā ar SEB banku.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm