Kad domāt par uzkrājumu pensijai vēl ir par agru un kad ir īstais laiks?

Šķiet, ka runas par pensiju attiecas tikai uz vecāka gadagājuma ļaudīm, jo kurš tad jaunībā domā par pensiju? Tomēr gudrs ir tas, kas pret to neattiecas tik vieglprātīgi, jo par agru domāt par pensiju, izrādās, nav nekad.

2021. gada 12. novembrī 9:19

Tad, kad cilvēks uzsāk savas darba gaitas, sāk uzkrāties arī viņa 2. līmeņa pensija. Tāpēc ir svarīgi, lai darba devējs būtu kārtīgs nodokļu maksātājs, jo daļa visas algas, ko tautā mēdz dēvēt par algu “uz papīra”, aiziet sociālajās iemaksās, kas nozīmē – arī pensijai. Bet paši mēs saņemam summu, kas ir tā saucamā neto summa jeb alga “uz rokas”. Jā, ikdienā mēs nejūtam to, kā veidojas mūsu pensijas uzkrājums, jo parasti mūs interesē tikai tā naudiņa, kas reāli ienāk mūsu kontā, taču tas būs ļoti svarīgi vecumdienās. Jo ātrāk sāksi domāt arī par 3. pensiju līmeni, jo labāk, un tas nu ir pilnīgi tavās rokās – pats izvēlies, cik  daudz atliksi šim papildu uzkrājumam. Taču iemaksām 3. pensiju līmenī ir vēl kāds labums – tu par tām ik gadu vari saņemt nodokļu atmaksu. Katrā ziņā laicīgas rūpes par pensiju un pareizā plāna izvēle ir lieta, ko neignorē gudri cilvēki, tāpēc pēdējais laiks sākt rīkoties un papētīt šo jautājumu, ja to vēl neesi sācis darīt. Vairāk par pensiju un piemērotākajiem plāniem uzzini raidījumā “Pēdas. Kas paliek pēc tevis?” svētdienās pulksten 17.50 kanālā TV3, kā arī Go3 un www.pedaspectevis.lv.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Par projektu

Raidījumā “Pēdas. Kas paliks pēc tevis?” vides aktīviste un TV personība Kristīne Garklāva kopā ar dažādiem ekspertiem 12 sēriju garumā meklēs atbildes uz jautājumu, kā pēc sevis atstāt pēc iespējas mazāku nospiedumu vidē. Izpētīsim veidus, kā dzīvot zaļāk, patērēt mazāk un gudrāk un kā pieņemt lēmumus, kas nāks par labu nākamajām paaudzēm. Raidījums tapis sadarbībā ar SEB banku.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm