Kā saprast, vai saules paneļi būs izdevīgi tieši tev?

15. novembrī 9:58

Galvenais jautājums, uzstādot saules paneļus, protams, ir par to efektivitāti un cik ilgā laikā tie atmaksājas. Ja saules paneļu saražoto enerģiju pats vari iztērēt un uzreiz ieguldīt darbā, tie atmaksāsies visai drīz. Piemēram, šo enerģiju var izmantot ne tikai ikdienas dzīvei, bet arī elektroauto uzlādēšanai.

Izvēloties uzstādīt saules paneļus, ikviens, kuram ir tāda iespēja, var kļūt par 100% zaļas enerģijas ražotāju. Vidēji saules paneļi var atmaksāties, jau sākot jau no 4 gadu perioda, un to kalpošanas ilgums pārsniedz 25 gadus. Nav svarīgi, vai tev ir neliela dārza mājiņa, privātmāja, vai varbūt pat neizmantota zeme ‒ saules enerģija ir pareizā izvēle zaļākai un drošākai nākotnei. Uzstādot saules paneļus, vidēja izmēra mājsaimniecība samazina elektroenerģijas izmaksas par aptuveni 50%. Turklāt tiks iegūsta brīvība ražot savu elektroenerģiju, kas ļauj aizmirst par nemitīgi mainīgajām elektroenerģijas cenām.

Viens saules panelis var pārvērst tikai konkrētu daudzumus saules enerģijas elektroenerģijā, tāpēc ir jāizmanto vairāki paneļi, lai spētu nodrošināt mājsaimniecību vai uzņēmumu elektroenerģijas patēriņa vajadzības. Pastāv arī iespēja uzstādīt ne tikai saules paneļus, bet arī saules baterijas. Kā tās atšķiras? Būtiska atšķirība ir bateriju kalpošanas laikā. Saules bateriju kalpošanas laiks ir īsāks nekā saules paneļu sistēmai, kā arī saules baterijas ir nepieciešamas lieliem uzņēmumiem un mājsaimniecībām ar augstu enerģijas pieprasījumu.

Pēc tam, kad radusies doma par saules paneļu uzstādīšanu, ir vērtīgi konsultēties ar speciālistiem. Pašam nebūs nekas jāaprēķina un jāprāto, visas svarīgās lietas paveiks speciālisti, kuri nodrošina pilnu servisu – no aprēķina līdz pat dokumentācijai un uzstādīšanai. Katrs projekts sākas ar konsultāciju, lai noskaidrotu konkrētās mājsaimniecības vai uzņēmuma vajadzības. Pirms tam tiek veikta arī rentabilitātes un veiktspējas analīze, lai saprastu, cik tas būs izdevīgi un cik paneļu jāuzstāda. Pati saules paneļu uzstādīšana ilgst vidēji 1-2 dienas, bet viss process kopumā no pieteikšanās brīža ­– ap 3-6 mēnešiem.

Vairāk par saules paneļu darbību uzzini raidījumā “Pēdas. Kas paliek pēc tevis?” svētdienās pulksten 18.20 kanālā TV3, kā arī Go3 un www.pedaspectevis.lv.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Par projektu

Raidījumā “Pēdas. Kas paliks pēc tevis?” vides aktīviste un TV personība Kristīne Garklāva kopā ar dažādiem ekspertiem 12 sēriju garumā meklēs atbildes uz jautājumu, kā pēc sevis atstāt pēc iespējas mazāku nospiedumu vidē. Izpētīsim veidus, kā dzīvot zaļāk, patērēt mazāk un gudrāk un kā pieņemt lēmumus, kas nāks par labu nākamajām paaudzēm. Raidījums tapis sadarbībā ar SEB banku.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm