Kā padarīt savu ceļojumu interesantāku? Izpēti un izvēlies visu vietējo!

21. oktobrī 10:06

Kad dodamies tuvākā vai tālākā ceļojumā, mēs, protams, vēlamies piedzīvot ko jaunu un aizraujošu, taču bieži vien ieraduma pēc pieturamies pie pārbaudītām un zināmām “vērtībām”. Patiesībā ceļojumu var padarīt interesantāki, izvēloties tieši vietējās preces un pakalpojumus, un tā tu arī atbalstīsi vietējos ražotājus.

Vienalga, kurp dodies – apceļo Latvijas pilsētas vai brauc uz ārzemēm, izmēģini to, ko piedāvā konkrētā vieta, jo tā tu padarīsi savu ceļojumu ne tikai īpašu un atmiņā paliekošu, bet arī sniegsi būtisku atbalstu tieši vietējiem ražotājiem. Iepērcies vietējos veikaliņos, kas piedāvā vietējo preci, nevis to, kas pieejama visur. Pajautā vietējiem, ko vēl vērts pamēģināt un kas noteikti jāapskata vai jānogaršo. Ja ir izvēle – palikt labi zināmā viesnīcu ķēdē vai tomēr pie kāda vietējā iedzīvotāja, kas izīrē mājvietu,–  izvēlies otro variantu. Patiesībā vari ieviest šo kā sava veida spēli – izzināt, katras vietas īpašās pērles un mēģināt tās nozvejot.

Arī tepat Latvijā katrai vietai ir kas īpašs – savi ražotāji, muzeji, kafejnīcas, tirdziņi. Viena pilsēta vai ciems būs izslavēts ar savām kūpinātajām zivīm, cita – ar sklandraušiem, vēl citur varēsi iegādāties labākos gaļas konservus vai saldējumu. Ir vietas, kur ražotāji piedāvā tūres pa savu ražotni, lai parādītu, kā top kāds vietējais produkts – alus, vīns, sveces, trauki vai citas lietas. Ja atbalstīsim vietējos,  nodrošināsim preču un pakalpojumu dažādību, jo vietējie ražotāji varēs savu lietu turpināt bez raizēm. Uzdrošinies arī baudīt piedzīvojumus – laivot, supot, izbraukt ar velosipēdiem cauri mežam vai pilsētai, kā arī izmēģini kādu piedzīvojumu trasi, kur varēsi izdzīvot asākas sajūtas. Tas viss patiešām ir pieejams tepat Latvijā jebkuram ceļotājam. Par to, kā ceļot tepat Latvijā, uzzini raidījumā “Pēdas. Kas paliek pēc tevis?” kopā ar Kristīni Garklāvu svētdienās pulksten 18.20 kanālā TV3, kā arī Go3 un www.pedaspectevis.lv.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Par projektu

Raidījumā “Pēdas. Kas paliks pēc tevis?” vides aktīviste un TV personība Kristīne Garklāva kopā ar dažādiem ekspertiem 12 sēriju garumā meklēs atbildes uz jautājumu, kā pēc sevis atstāt pēc iespējas mazāku nospiedumu vidē. Izpētīsim veidus, kā dzīvot zaļāk, patērēt mazāk un gudrāk un kā pieņemt lēmumus, kas nāks par labu nākamajām paaudzēm. Raidījums tapis sadarbībā ar SEB banku.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm