Kā izskatās mazdārziņā pašā Rīgas sirdī? Savu arbūzu un citas dārza veltes izrāda urbānā dārzkope Ieva Irbina

2021. gada 29. oktobrī 8:31

Tie laiki, kad dobes var iekopt tikai tie laimīgie, kuriem ir īpašumi kaut kur ārpus pilsētas, ir garām. Tagad apņēmīgākajiem ir iespēja “izcīnīt” savas dobes arī pašā Rīgas sirdī vai ap to.

Tiesa, nav teikts, ka tas jums izdosies ar pirmo reizi, jo šajos mazdārziņos valda sava kārtība un jāievēro savi noteikumi, un tikai tad ir iespēja, ka tiksiet pie sava dārziņa. Taču ir cerība, ka augošais pieprasījums radīs arī piedāvājumu un šī cīņa vairs nebūs tik sīva. Lai gan šobrīd slavenākajam dārziņu rajonam Rīgā ir apjozta augsta sēta un vienkāršam ziņkārīgajam jebkurā diennakts laikā tur ieskatīties un iekļūt būtu grūti, tā nav nekāda slēgtā teritorija – tajā noteiktos laikos var iekļūt arī jebkurš interesents. Bet – kā tad šī ideja radusies un kādi ļaudis saimnieko šajos dārzos? To Mārtiņš Kapzems devās izzināt kopā ar urbāno dārzkopi Ievu Irbinu, kurai ir iekoptas veselas astoņas dārza kastes, un tas ir lielākais skaits, kas šajā teritorijā ir pieejams vienam dārzkopim. Turklāt izrādās, ka urbānie dārzkopji nemaz nav nekādi lauksaimniecības eksperti – daudzi tikai mācās un arī eksperimentē, tai skaitā arī Ieva. Ieskaties viņas dobēs fragmentā no raidījuma “Pēdas. Kas paliek pēc tevis?”, kuru vari skatīties arī  svētdienās pulksten 17.50 kanālā TV3, kā arī Go3 un www.pedaspectevis.lv.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Par projektu

Raidījumā “Pēdas. Kas paliks pēc tevis?” vides aktīviste un TV personība Kristīne Garklāva kopā ar dažādiem ekspertiem 12 sēriju garumā meklēs atbildes uz jautājumu, kā pēc sevis atstāt pēc iespējas mazāku nospiedumu vidē. Izpētīsim veidus, kā dzīvot zaļāk, patērēt mazāk un gudrāk un kā pieņemt lēmumus, kas nāks par labu nākamajām paaudzēm. Raidījums tapis sadarbībā ar SEB banku.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm