Kā izkļūt no izpārdošanu "tīkliem"? Iepērcies gudri, nevis spontāni!

2022. gada 5. decembrī 13:00

Kad redzam uzrakstu “Izpārdošana”, nereti steidzam izmantot izdevību, taču, iepērkoties impulsīvi, varam apaugt ar nevajadzīgām lietām. Kā neiedzīvoties nevajadzīgās lietas, kuras nopērkot patiesībā iztērēsi vairāk, nevis ietaupīsi?

Lai nekrātu lietu kalnus,  jāizstrādā ilgtspējīgas iepirkšanās stratēģija. Sastādi sev nepieciešamo pirkumu sarakstu. Ja kaut kas ir ar atlaidi, apdomā kārtīgi, vai šī prece tev vispār ir vajadzīga un cik bieži to patiesībā lietosi. Iegādājies vietējo preci, jo tas nozīmē, ka tā nav ilgi ceļojusi no citas zemes. Skaties, lai materiāls, no kā prece ražota vai kur tā iepakota, ir pārstrādājams, cik ilgi tā tev kalpos un vai tā ir energoefektīva. Izvēloties ilgtspējīgas preces, mēs radām pieprasījumu un parādām ražotājiem, kas mums ir svarīgi.  Taču ne vienmēr mums nepieciešamas jaunas lietas, lai radītu dzīvē jaunas emocijas. Piemēram, esošo apģērbu var kombinēt vai meklēt variantus lietoto apģērbu veikalos.

Modes blogere Anete Ozoliņa zina, kas ir ilgtspējīgs šopings, un par to runā arī savā blogā “Parādi modi”. Viņa izmanto dažādas iespējas, kā tikt pie “jauna” apģērba, kurš būs jaunums tieši viņas garderobē, bet ne tikko ražots. Anete pati ir organizējusi apģērba maiņas pasākumu, uz kuru cilvēki atnes savas nevajadzīgās vai apnikušās lietas un iemaina pret citām. Patiesībā šāda iespēja ir arī ikdienā. “Brīvbodē” ikviens vai aiznest savu apģērbu un paņemt citu vietā, neko par to nemaksājot. Šobrīd Rīgas iedzīvotājiem pieejamas divas “Brīvbodes” – viena Čiekurkalnā, otra – centrā, Turgeņeva ielā.

Anete Ozoliņa uzskata, ka ikviens var būt gaumīgi apģērbies, neiztērējot par to kaudzi naudas un neieviešot arvien jaunus apģērba gabalus savā garderobē.  Modes blogere iesaka izvērtēt, kāds apģērbs ir patiešām nepieciešams, kā arī kādas kvalitātes apģērbu iegādājamies, ja tas ir jauns apģērbs, jo ilgtspējīgas apģērbs tieši to arī nozīmē – tāds, kas ilgi spēs kalpot nēsātājam. Iespējams, ka atdot lielāku summu par labāku apģērbu būs prātīgāk nekā mazāk naudas par vairākiem sliktas kvalitātes apģērbiem, kuri finālā nonāks atkritumos, jo ātri saplīsīs un nemaz nederēs valkāšanai pat citiem. Anete jau neskaitāmas reizes ir pārliecinājusies, ka lietoto apģērbu veikalā patiesībā var atrast piemērotu apģērbu dažādiem dzīves gadījumiem, veltot tam, iespējams, tikai nedaudz vairāk laika nekā parastā apģērbu veikalā.

Vairāk par ilgtspējīgu iepirkšanos un gudru modi uzzini raidījumā “Pēdas. Kas paliek pēc tevis?” svētdienās pulksten 18.20 kanālā TV3, kā arī Go3 un www.pedaspectevis.lv.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Par projektu

Raidījumā “Pēdas. Kas paliks pēc tevis?” vides aktīviste un TV personība Kristīne Garklāva kopā ar dažādiem ekspertiem 12 sēriju garumā meklēs atbildes uz jautājumu, kā pēc sevis atstāt pēc iespējas mazāku nospiedumu vidē. Izpētīsim veidus, kā dzīvot zaļāk, patērēt mazāk un gudrāk un kā pieņemt lēmumus, kas nāks par labu nākamajām paaudzēm. Raidījums tapis sadarbībā ar SEB banku.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm